Forum Spółki giełdowe KGHM Polska Miedź SA

Udane zakończenie tygodnia. WIG20 najwyżej od czerwca

Udane zakończenie tygodnia. WIG20 najwyżej od czerwca

Wyświetlaj:
danielosssss / 109.241.85.* / 2013-08-11 20:23
W piątek zamknięto około 250kontraktów na miedziaku. LOP z ponad 1350 spadł do nieco ponad 1100. Pytanie czy w pon będzie zamykanie znowu, a KGHM bez względu na wszystko kolejne 5% do góry?
ZT / 79.185.246.* / 2013-08-11 12:07
Czy zbliża się koniec hossy w USA? Analiza długoterminowa tu: http://stooq.pl/q/a/?s=^spx&i=m&u=12061742. Kształtuje się formacja XABCD zwana motylem, która potencjalnie grozi krachem, ale użyłem sformułowania "kształtuje się", bo poziomy docelowe to między 1.13 XA a 1.618 XA czyli (1694-2137) i nie ma żadnych oznak odwrócenia trendu. Ja uważam, że ostatni szczyt 40 miesięcznego cyklu mieliśmy kwiecień/maj 2011 i od tego momentu liczymy kolejny szczyt, czyli wychodzi lato/jesień 2014 i wtedy będę obawiał się krachu. Przesłanki to spadek cen obligacji amerykańskich, koniec QE, a następnie zaciśnięcie polityki monetarnej. Na rynku obligacji jest w tej chwili spadek cen, ale można ją rozpatrywać jako korektę, bo QE na razie jest w planach tylko ograniczenie i na rynku jest masa taniego pieniądza. Na wykresie dla bardziej dociekliwych przedstawiłem masę poziomów docelowych potencjalnego szczytu hossy i w ramce zaznaczyłem ciekawe poziomy, które bacznie trzeba obserwować np. całkiem bliziutko 1779 gdzie AB=CD. Dla wytrwałych pokazuję jeszcze indeks DAX (dla nas niezmiernie ważny) http://stooq.pl/q/a/?s=^dax&i=m&u=12061742 , gdzie mamy identyczny układ czyli formację motyla z poziomami docelowymi 8745-10971. Obie formacje są idealnie harmoniczne i w przyszłości wróżą spadki, ale czy to będą krachy po (-60%) czy tylko korekty to pożyjemy zobaczymy, ja w odpowiednim momencie będę uciekał z rynku ale na razie jest hossa. Jeśli zaś chodzi o nasz rynek to w najbliższej przyszłości analiza tu: http://stooq.pl/q/a/?s=wig20&i=d&u=12045444 i tu zgodnie z tym co już pisałem luka bessy została zamknięta i rynek ma problemy ze sforsowaniem nakreślonego przeze mnie obszaru oporu 2435-2471 (zniesienie 0.786-0.886 spadków czerwcowych XA oraz dół konsolidacji maj/czerwiec). Opór ten może zatrzymać dalszy marsz w górę potencjalnie tworząc formację XABCD zwaną Nietoperzem, niestety tak może być bo sprawa OFE jest nie rozwiązana i spółki w20 nie mają paliwa do wzrostów. Bardzo ważne co będzie z częścią akcyjną OFE, a ostatnie badania pokazują, że ludzie nie bardzo chcą przenosić środki do ZUS i Vincent ma nie lada problem, generalnie trend jest wzrostowy podobnie jak w stanach do 2014 r, tylko u nas stłamszony przez gorący kartofel w postaci części akcyjnej OFE, bo część obligacyjna to sprawa przesądzona moim zdaniem. Trochę się opisałem ale jest o czym. Ale krachmeni szczyty widzą już od dawna i wieszczą koniec świata, łapią szczyty i obrażają się, że rynek ich nie słucha, cóż taki to już gatunek, więc należy im życzyć sukcesów w wynajdywaniu coraz to doskonalszych krachów tudzież dużych korekt.
Misia bela / 178.36.36.* / 2013-08-11 12:32
Bredzenie naiwnych mitomanów na bazie wróżenia z fusów bankrutów.
gangbang. / 213.199.253.* / 2013-08-11 08:32
Niektórzy twierdzą że to hossa , ale obserwując WIG 20 można zauważyć kanał w jakim on się porusza góra to ok.2900 a dół ok 2000.Także jeżeli nie zostaną pokonane te poziomy , nie powinno mówić się o hossie ani bessie.Moim zdaniem jest to typowy boczniak , z szansą na wybicie górą jak nadal będą się utrzymywały pozytywne wskażniki.PMI no i pozytywne dla części akcyjnej rozwiązanie kwestii OFE.Bo obroty na GPW już są przyzwoite co może świadczyć o zainteresowaniu naszą giełdą.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy