Forum Forum prawneKarne

Ujawnienie numerów kart płatniczych. Jakie to wykroczenie ??

Ujawnienie numerów kart płatniczych. Jakie to wykroczenie ??

Ravana / 2008-07-21 15:50
Witam !!
Mam następującą sytuację: Osoba znająca numery moich kont bankowych i kart kredytowych podała te dane komornikowi. To, że podała nr kont to rozumiem, są potrzebne komornikowi w ewentualnej egzekucji. Ale po co podawać nr kart ?? To są środki płatnicze, nie ma możlowści zajęcia karty. Teraz jestem w dylemacie, czy tych kart nie zastrzegać, może ktoś sobie zrobi zakupy w necie posługując się ich numerami ?? Ja to uważam za rozpowszechnianie poufnych danych. Jest na to jakiś paragraf ?? Dziękuję za pomoc
Wyświetlaj:
spokój wodza / 217.153.44.* / 2008-09-19 14:15
Wyjaśnij nam , po co komuś kto ma długi, których nie jest w stanie spłacić w terminie (dlatego ma na głowie komornika), karta kredytowa?... Zastrzeż tę kartę dla własnego dobra a paragrafów szukaj wtedy, gdy długi oddasz.
olgierd / 2008-09-15 12:08 / Bywalec forum
Ja bym te karty zastrzegł, zgodnie z przepisami o elektronicznych środkach płatniczych każdy posiadacz karty ma obowiązek przeciwdziałać tego rodzaju historiom.

Inna sprawa, że naganne jest to, że osoba trzecia znała numery Twoich kart. Nawet się bankowi nie przyznawaj do tego!

Najnowsze wpisy