Forum Polityka, aktualnościKraj

UKE: Można zerwać umowę z Erą

UKE: Można zerwać umowę z Erą

Money.pl / 2007-03-29 09:47
Komentarze do wiadomości: UKE: Można zerwać umowę z Erą .
Wyświetlaj:
Bialyd19 / 78.133.164.* / 2012-02-05 22:18
co mozna zrobic jezeli uzytkownik ery zmarł czy mozna zakonczyc splate abonametu i oddac telefon a jezeli nie czy mozna zmienic kwote abonametu ?? prosze o szybka odpowiedz
xtomix / 95.41.146.* / 2011-12-01 20:46
Podpisalem umowe w Salonie ery konsultan powiedzial regulamin Sal mi tel ktory chcialem I umowe do podpisania, teraz ide przedluzyc umowe. A tam sie dowiaduje ze umowe jest na 36 miesiecy. Jestem pewien ze mowa. Byla o 24 miesiacach. Nie man tej umowy. Czuje sie oszukany tym ze konsultan chcac sprzedac nowt telefon zatail przedemna dlugosc kontraktu, cay w tym przypadku da sie cos robic?
LukashZuk / 2010-02-10 11:56
ostatnio era rozsyłała po wszystkich abonentach informację o zmianie w regulaminie. czy to może być podstawą do zerwania umowy? pomimo iż są to ponoć zmiany odgórne czyli rządowe? byłem w salonie ery i powiedziano mi że nie i kara umowna jest w tym przypadku zachowana. więc nie wiem. a już się cieszyłem że zmienię operatora. pozdrawiam.
WZE / 83.28.67.* / 2010-03-20 09:12
uważam, że era oszukuje klientów i straszy ich karą umowna. prawo mówi o zmianie regulaminu/ umowy. Nie ma nic o tym ze "tylko w wypadku takich a takich zmian".
Jestem w tej samej sytuacji i nie zamierzam płacic kary.
Edycia / 83.20.83.* / 2009-12-23 14:56
Ja dostałam ostatnio kare do płacenia z plusa za numer ktorego nigdy nie miałam..okazało sie ze do umowy o przedłurzenie numeru gdzie dostałam telefon gratis dokoptowali mi karte z obcym mi numerem..co teraz mam zrobic.ktos korzystał z tej karty przez jakis czas a ja dostałam kare..jak wygrac ta sprawe,co robic dalej.
Yanekkk / 195.116.98.* / 2009-07-31 13:29
Ja jestem wierny Orange.Nie chcemy mi sie porównywac innych ofert,szkoda mi na to czasu bo i tak wielkich rachunków za telefon nie płace
...
www.tnij.org/snot2009
lwowianka / 2009-02-08 15:29
wzielam telefon komorkowy dla syna ,ktory niedawno zmarl. czy moge zerwac umowe bez konsekwencji. dla mnie byloby to dobre wyjscie. bo po co placic ,jezeli numer bedzie niczynny.prosze o porade
walczas / 62.233.177.* / 2007-10-04 12:36
ludzie pomocy
zerwałem umowe z erą i teraz potrzeba mi do rozprawy kopii starej wersji umowy z erą i tej wersji juz po zmianie regulaminu. UOPK troche mi pomaga ale oni właśnie potrzebują ode mnie tych dokumentów a ja ich nie posiadam już
wysyłajcie na walczas@op.pl
88487 / 83.27.76.* / 2007-03-29 09:47
Jak Erą zarządzają bezmyslni ludzie i dodanie akapitu nazywaja "zmiana regulaminu" to teraz sami sa sobie winni
Edmund11 / 195.117.12.* / 2007-04-06 07:14
Nie zamierzam zrywać swojego abonamentu, rozmwiam sporo a rachunki mam w granicach 73 do 105 zł. na miesiąc
Zibi 2423 / 83.13.19.* / 2007-05-05 23:16
To płać tym patałachom dalej,ja byłem w Erze 5 lat,a jak mi sie umowa kończyła to potraktowali mnie jak bym był nie wiadomo zkąd.Klijenci którzy co dopiero przychodzili do "ERY" byli lepiej traktowani od tych co regularnie płacą rachunki.Paranoja.
bodzio11 / 193.239.127.* / 2009-07-30 18:08
A to Święta prawda
Witto / 195.205.192.* / 2008-04-25 13:19
dokładnie to samo! obraziłem się i przeszedłem do innej sieci! nie robie reklamy, każdy kto przejrzał chociaż ulotki wie gdzie jest obecnie najtaniej!
niezadowloony / 85.193.231.* / 2008-04-03 01:07
Tak samo mialem w ORANGE... Nawet gdybym mial tam za darmo rozmowy to bym wypial na nich tylek....POrazka , ciagle problemy kolejki do obslugi godzinne. Wiecznie zawieszanie polaczen itp itd...NIgdy nie chce miec nic wspolengo z orange ani tpsa
wiwi / 77.252.112.* / 2008-04-24 23:41
wypnij tylek na brak swojego analitycznego myslenia jestes przykladem p******* wieku emerytalnego
benyx / 83.26.18.* / 2007-04-02 21:24
no ale wreszcie można zerwać tą umowę czy nie ? ja nie dostałem żadnej informacji po zmianie regulaminu ??
tomaszq / 77.253.133.* / 2008-04-28 21:57
Po 2 latach przedluzylem abonament na kolejne 2 lata i wybralem nowy telefon. Po tygodniu uzytkowania NOWEGO telefonu popsol sie !!! Czekam juz 2 miesiac na naprawe telefonu :/ Nie chca mi dac nowego. Czy z tego przypadku moge zerwac z nimi umowe i nie placic kary ???
gosiaku / 89.228.71.* / 2009-10-29 21:11
Operator ma 2 tygodnie na załatwienie reklamacji, a właściwie na ustosunkowanie się do niej jeśli tego nie zrobił w tym terminie to wygrasz przed każdym sądem (nawet w przypadku gdyby to była twoja wina - jeśli to ty byś uszkodził aparat, a oni nie odpisali ci w terminie 14 dni to tak jak by oni się przyznawali do winy). Powinni spełnić twoje żądanie, które wpisałeś w reklamacji w innym przypadku łamią prawo. Jedyne co mogłoby ich usprawiedliwiać to tylko jeśli wystosowali by do ciebie pismo, że nie są w stanie naprawić danej usterki w wymaganym ustawowo czasie i aparat będzie gotowy np. za miesiąc.
ManieQ / 83.11.99.* / 2008-11-18 20:16
Mam bardzo podobny problem z tym, że obecnie telefon był raz w naprawie reklamacyjnej wrocił z znienaprawioną usterką i jedna nową. Teraz telefon od dwoch miesięcy jest w serwisie. Do ery złożyłem reklamacje na sposób i czas naprawy( nie zostałem poinformowany o jej przewidywanym czasie) i barak jakiej kolwiek reakcji z każdej ze stron. Bardzo prosze o pomoc Czy i na jakich zasadach moge rozwiazać umowę z erą i cz tylko na ten jeden rachunek czy moge wycofac od nich wszystkie numery??
Michu_85 / 80.54.82.* / 2009-10-06 17:16
Ja mam telefon od 9 miesiecy w pakiecie" 40" i nie mialem tanszego rachunku jak 170 teraz mi przyslali 172 malo rozmawiam a zapewniali mnie ze w abonament bede mial wliczone rozmowy a tak nie jest
Konsultant2009 / 85.89.191.* / 2009-11-10 23:02
Jestem konsultantem w Erze i z całym szacunkiem, ale nie masz pojęcia o czym mówisz..nie ma możliwości żeby nie było minut..poprostu jesteś tępy bardziej niż ci sie wydaje..
Do mnie dzwonią ludzie i pytają za co placą..nie wiedzą tego..
Każdy sie tu rzuca że sie coś nie zgadza na fakturze itd, ale nikt nie sprawdzi tego dokladnie..
Np; dzwoni Pani i mówi - dostała smsa ze juz jest wystawiona faktura i mam duży ten rachunek, może mi pan sprawdzic bo sie nie zgadza cos na tej fakturze- wiec pytam tej pani - a ma pani ta fakture przed sobą? moze mi pani powiedziec co sie nie zgadza?? - na to pani - nie mam tej faktury, dostalam smsa i jest za duzy rachunek..
..ludzie jak cos to piszcie a_jeden@vp.pl
podpowiem co i jak..no i bede mógł wam w razie co powiedziec jakimi jestescie debilami jesli zadacie jakies głupie pytanie z dupy..
Przed tym jak zacząłem prace w tej firmie nie wiedzialem ze ludzie potrafia byc takimi baranami..
a_jeden@vp.pl jeszcze raz adres...
era / 83.2.198.* / 2009-11-14 22:07
ej baranie a to ze naliczono mi 5 aplikaci java oczewiscie nie sciagałem bo nie mam usługi gprs/wap to jest ok i rozumie ze ta pani nie zgadza sie z rachunkiem . wiemy co robimy w telefonie i ile rozmawiamy a ty baranie tepy z szacunkiem do ludzi .
Andrzej. ob. IV RP / 213.25.208.* / 2009-11-26 18:18
Era rozsyła pisma w sprawie proponowanych zmian w umowie.
-------------------------
Era rozsyła pisma w sprawie proponowanych zmian w umowie , regulaminie oraz warunkach umowy .
Jednym z powodów zmian "rzekomych" umów było stosowanie dotychczas niedozwolonych klauzul ( o czym czytamy w piśmie i do czego Era się przyznaje) w umowie - oczywiście przez Ere i na korzyść Ery- co łatwo wykazać i udowodnić. Polskie prawo i UE zakazuje takich praktyk podczas zawierania jakichkolwiek umów ( tzn. stosowania niedozwolonych klauzul w umowie )
Zatem: według mojej oceny umowy które pod względem merytorycznym, prawnym, były i są w rażący sposób wadliwe - tj. zawierają klauzule niedozwolone przez Polskie i UE prawo, nie są umowami ważnymi. Umowy takie łamią przepisy w zakresie: 1.ogólnyvh warunków zawierania umów, 2.warunków swobody zawierania umów. itp. W oparciu o powyższy wywód: nie zachodzi potrzeba wypowiedzenia umowy której nie ma, lub jest nieważna, lub umowy która w świetle istniejącego, obowiązującego prawa nie jest umową akceptowaną „dozwoloną” przez prawo RPi UE. Tym samym i z tego powodu nie jest umową ważną .Tym samym: roszczenia Ery i żądanie kary umownej z tytułu odstąpienia od umowy wadliwej i z tego powodu nieważnej – roszczenia stają się bezzasadne. Inną sprawą jest celowe formułowanie treści umów / przez Ere/ w sposób enigmatyczny, pokrętny, niejasny, nieklarowny, bazujący na lukach prawnych – mających na celu: celowe wprowadzenie w błąd jedną ze stron umowy na korzyść drugiej strony umowy.
Inną sprawą jest : 1.(również bezprawne w rozumieniu j.w.) zawieranie umowy mającej na celu wymuszenie dodatkowych klauzul, lub umowy mającej na celu w przyszłości wymuszenie zmiany treści umowy pierwotnej. 2.Wymuszanie i stawianie w tryb zależności / z tytułu odstąpienia od wadliwej umowy / względem jednej ze stron umowy -mającej na celu uzyskanie jednostronnej korzyści itp. Umowy z Erą które zawierały niedozwolone klauzule są przykładem wymienionych praktyk i treści w rażący sposób niezgodnych z prawem. Odstąpienie Klientów Ery od tego rodzaju ”rzekomych” umów w żadnym wypadku nie powinno skutkować żadnymi konsekwencjami karnymi. Jednak jak czytamy w otrzymanym piśmie- od operatora Era- Cytuje : – „od umowy odstąpić możemy” ale . . . . .??? – pod rygorem kary !!! kiedy to wcześniej zostaliśmy postawieni wadliwą umową z operatorem Era w tryb niekorzystnej dla nas zależności- w względem operatora, jako drugiej strony umowy.
– PYTAM : w świetle jakiego prawa Ta firma okrada Obywateli ???
Prawo : Telekomunikacyjne ? , Gospodarcze? Konsumenckie ?
Jeżeli ktoś ma odwagę wypowiedzieć się na tym forum, na ten i podobny temat- w podobny sposób- to zachęcam. Proszę jednak nie pisać o sposobach ściągnięcia SIMLOCA, o sposobie wytargowania od Ery kolejnego telefonu (jako przysłowiowej: „otrzymanej darmowej marchewce”- od Ery- na zachętę do podpisania kolejnej, pokrętnej, wadliwej umowy - „ umowy bubla prawnego” ) itp. Proszę nie pisać o tym na poważnym i ogólnie szanowanym portalu prawnym.
Dla majsterkowiczów, kolekcjonerów są inne portale / fora dyskusyjne itp.
Zflustrowanym również odradzam – polecam niebieską linie.
Oczekuje wypowiedzi które mogą coś wnieść do sprawy – j.w.
Może kiedyś za 100 lat ten chory kraj będzie normalny- dzięki tym którzy potrafią myśleć, właściwie oceniać, nazywać rzeczy i sprawy po imieniu - tak jak na to zasługują. Może ten Kraj będzie też normalny dzięki tym którzy nie są i nie będą pasywni wobec wszechobecnego cwaniactwa, złodziejstwa, i to w świetle naszego ułomnego, spreparowanego prawa, polityki lobbingowej byłych i pewnie przyszłych też : - - - - ekip rządowych . . . . itp.
Póki co nie gdzie indziej jak w Kraju nad Wisłą sprawdza się stare porzekadło : „Sąd - ( w szerszym rozumieniu Prawo ) - To tylko instytucja- grupa ludzi która orzeka kto ma lepszego adwokata !!!
Może się mylę ? - ale kiedy obserwuje nasze pseudo przemiany w IV RP- to zawsze lepszego adwokata ma ten kto więcej nakradł.
Więc uważajcie na umowy i ewentualne sądowe procesy- z waszym okradającym was operatorem gsm. Cieszcie się nowym telefonem – wspomnianą marchewką, a wasz operator gsm rośnie w potęgę - waszym kosztem, dyktując wam coraz gorsze warunki świadczenia usługi. Dyktując wam umowy które praktycznie nie są żadną umową, w świetle cywilizowanego, logicznie, obiektywnie i poprawnie interpretowanego prawa.

Andrzej. Obywatel IV RP.
romipolska@poczta.fm
daca / 79.163.219.* / 2009-12-22 13:19
podpisalem nieczytelna umowe z era wpuzniejszym czasie milem dostarcxyc dodatkowy dokument niestety niedostarczylem poniewaz jestem uzalezniny odinnych osob bo jestem po udarze imam niedowladl lewei strony ciala panie z salonu ery wydzwaniaja informujac mnie ze zostane ukarany w zwiazku zpowyzszymniechce miec nic wsoulnego z era ktora jestutawiona do klijenta krac za byle przewinine postanowilem zerwac umowe wyslalem pismo do e r y z odstapieniem od umowy kary niemam zamiaru placic jezeli mnie ukaza to tak naglosnie sprawe zeby nie naciagali ludzi apuzniei ich krali z powodu podpisania nieczytelnei umowy
J@siek / 188.147.114.* / 2010-02-06 10:40
Podpisałem umowę z ERA BLUECONNECT w wakacje ubiegłego roku (czerwiec 2009). Nie jestem zadowolony z uslug i chciałbym zerwać umowę. Mogę to zrobic teraz bez żadnych konsekwencji ? Umowę mam podpisaną od niedawna a zadnego pisma nie otrzymywalem, że mogę zerwać umowę bezkarnie.

Najnowsze wpisy