Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Ukraina w UE. Bruksela potwierdza: podpisanie umowy stowarzyszeniowej w piątek

Ukraina w UE. Bruksela potwierdza: podpisanie umowy stowarzyszeniowej w piątek

Wyświetlaj:
LISLISLISLIS / 46.170.51.* / 2014-06-23 17:21
ZNAM OSOBIŚCIE UKRAIŃCÓW , POZIOM ICH OŚWIATY, JEŚLI CHODZI O PRZEDMIOTY TZW. ŚCISŁE , ICH POTENCJAŁ DEMOGRAFICZNY, GDZIE NIE MA MIEJSCA NA GENDER I TYM PODOBNE BZDURY. TO NIE POLSKA BĘDZIE OD MORZA DO MORZA, TYLKO UKRAINA !!!
gawka / 2014-06-23 13:02
Trzeba sobie zdawać sprawę, że Ukraina jest terytorialnie (nawet bez Krymu) znacznie większa od Polski, ma większą ludność i kosmiczne problemy społeczne, etniczne, gospodarcze i organizacyjne. Polska nie miała problemów etnicznych, lecz po przełomie 1989 roku byliśmy w jeszcze gorszym stanie. Nie było nam łatwo, lecz potrafiliśmy nieźle się zorganizować, z wdzięcznością i szacunkiem przyjmować każdą zagraniczną pomoc i wytrzymać biedę i tragedie pierwszych lat transformacji.
leonek_king / 94.154.25.* / 2014-06-23 13:51
ja też trzymam kciuki za Ukrainę, ale pomyśl o konsekwencjach dla nas szarych obywateli. Z powodu taniej siły roboczej przeniosą się inwestycje na wschód, dalej nasi deficytowi rolnicy będą rozjechani przez import żywności nieprzetworzonej, przemysł meblowy, który jest 3 na świecie, a który potrzebuje tylko taniej siły roboczej ( np. tapicerstwo ) przesunie się także na wschód.my nie mamy własnych gałęzi przemysłu z tradycjami, bo jesteśmy montownią i centrum logistycznym "zachodu". Jeżeli bezrobocie wzrośnie tylko o 4-5% to Zus wywróci się do góry kołami, a nam pozostanie spłacanie pożyczek zaciągniętych nie wiadomo na co..........
leonek_king / 94.154.25.* / 2014-06-23 12:49
jak wejdzie ukraina do ue to wszystkie montownie "wyjadą" z Polski z powodów ekonomicznych. Ciekawi mnie to w jaki sposób poradzi sobie rząd z rosnącym bezrobociem? opcja wysyłania młodych Polaków do Anglii na zmywak się skończy, małe i średnie firmy nie udźwigną kosztów utrzymania rozbudowanego administracyjnie państwa, a handel detaliczny płaci podatek dochodowy w miejscu zarejestrowania firmy ( sieci ). czarno to widzę bo skończą się także dotacje, które tak czy tak kasują duże spółki zazwyczaj zagraniczne
dave22 / 212.67.144.* / 2014-06-23 14:23
do tego czasu Polska będzie bardziej innowacyjna i i przestanie byc tzw. montownią zachodu bo poza tania siłą robocza będzie miał inne rzeczy do zaoferowania...

Z tego co wiem to obecne dotacje unijne mają pójść na poprawe innowacyjności i poprawe jakości pracy...
leonek_king / 94.154.25.* / 2014-06-23 14:40
innowacyjna montownia VW, strefa ekonomiczna dla Fiata, nowe centra handlowe.......... nic nie słyszałem o innowacyjności

Najnowsze wpisy