Forum Polityka, aktualnościPolityka

Ukraina: Zbrodnicza formacja dostanie prawa kombatanckie?

Ukraina: Zbrodnicza formacja dostanie prawa kombatanckie?

Wyświetlaj:
forrest / 83.25.72.* / 2007-10-15 11:40
Na szczęście tamte lata mamy już za sobą. Nasze sąsiednie narody mordowali się na wzajem. UPA mordowała Polaków, AK mordowała Ukraińców. Widziałem zdjęcia które robiły sobie żołnierze AK na tle spalowych przez siebie wiosek. Na szczęście te czasy minęły - zostały przykre wspomnienia. Nie chcę bronić ani jednych ani drugich, takie były czasy. Walczyć także można na różne sposoby, ale trudno o walkę dyplomatyczną w czasie wojny. Tym bardziej że dla Ukraińców pragnących niepodległości swego państwa, Polacy, Niemcy, oraz Rosja byli właśnie wrogami, którzy chcieli tamte tereny włącząć we własne granice. Cóż dziwnego, że UPA walczyło także przeciwko Armii Czerwonej, skoro Niemcy obiecali im NIEPODLEGŁOŚĆ. Obrali mniejsze zło - współpracę z Niemcami niż z Armią Czerwon. UPA samodzielnie nie miało by szans z Niemcami, AK, oraz Armią Czarwoną. Dlatedo zawiązało koalicją z Niemcami. A wiele napadów na komunistów oraz na cywilów, było właśnie zrobione przez samych komunistów poprzebieranych za żołnierzy UPA, żeby opinię publiczną i władze Kremla nastawić przeciwko UPA. Po wojnie w Polsce były rządy prokomunistyczne. A więc komuniści z Rosji i Polski rozprawiły się z problemim UPA w 1947 w postaci "Akcji Wisła", wysiedlając 150000 - 300000 cywilnej ludności z terenów południowo-wschodniej Polski, jako że uważali iż ta cywilna ludność jest wsparciem dla żołnierzy UPA. W skutek czego tysiące ludzi pochodzenia ukraińskiego (łemkowskiego) byli rozproszeni po całej Polsce (Okolice Wrocławia, Olsztyna, Gdańska, Szczecina...) z opiną że są po stronie UPA.
Ale spójżmy na czasy jeszcze wcześniejsze, kiedy to na kresach żyli obok siebie Polacy, Rusini (Ukraińcy, Białorusini), Żydzi, Tatarzy... katolicy, prawisławni, unici, ormianie, wyznawcy islamu i judaizmu. Wielokulturowość i współpraca między sobą cechowały tamte czasy na Kresach. Mam nadzieję że czas ten powróci. Za 4 lata organizujemy wspólnie Euro 2012. Myslą że jednoczy nas więcej niż dzieli.
Pozdrawiam
Polak777777 / 77.253.15.* / 2008-10-21 12:03
Jak mozna porownac UPA do AK, UPA zajmowala sie glownie mordowaniem Polakow i walka z niemcami i rosjanami. Ak natmiast walczyla o niepodleglosc Polski broniac przy okazji ludnosci Polskiej przeciw mordercom z UPA.
Czesc ludnosci wspierala UPA i dlatego konieczne bylo jej wysiedlenie aby zapobiec mordom i napadadom w Bieszczadach. Jedna z niewielu slusznych decyzji komunistow
yayurek / 2007-10-15 12:15 / Kompulsywny looser na forum
bandyci to bandyci i nic tego nie zmieni, nawet pesudointelektualne wywody pseudointelektualistów, nie mam nic przeciwko Ukraińcom, ale ludobójcy pozostaną ludobójcami
yayurek / 2007-10-15 09:36 / Kompulsywny looser na forum
Tylko czasami wchodzę na części forum poświęcone zagadnieniom innym niż MONEY, ale ta informacja mnie wkurzyła. Moja rodzina pochodzi z Wołynia. Kilka osób zostało deportowanych na wschód -połowa wróciła. Część w czasie okupacji przedostała się na zachód od Bugu - większość przeżyła. Dwie osoby przeżyły w Przebrażu, którego historia obrony przed UPA jest fascynująca. Z tych, którzy dostali się w ręce UPA nie przeżył nikt, i szczęście miał ten kto zginął po prostu zastrzelony lub powieszony. Po przejściu watah UPA zostawały tylko zgliszcza i studnie pełne porąbanych, spalonych żywcem, bestialsko torturowanych ciał. Po opowieściach zasłyszanych od dziadków, rodziców, nazwa UPA wywołuje u mnie dreszcz. Ich ludobójstwem byli przerażeni nawet SS-mani, sam Himmler musiał przywoływać ich do porządku, aby chwilowo zamiast na mordowaniu Polaków, skupili się na walce z komunistami. Przypominam słowa hymnu UPA: Smierc Lacham, Zidam i Moskwiczam. To naprawdę oburzające
igor1 / 83.170.193.* / 2007-10-15 10:25
prawie szystkie zbrobni wykonywali zasłańce komunistyczni, przebierani za UPA, żeby później można lekko ich zniszczyć
igor2 / 87.105.164.* / 2007-10-15 10:30
"zasrańce komunistyczni"????? podaj jeden dowód człowieku, że "banderowcy" mieli coś wspólnego z sowietami!
Simon says / 80.202.87.* / 2007-10-15 10:19
Popieram, moj Dziadek pochodzi z Poznanki Hetmanskiej i slyszalem podobne opowiesci, nawet w ostatni weekend.
yayurek / 2007-10-15 10:31 / Kompulsywny looser na forum
zaznaczam, że nie piszę o Ukraińcach, tylko o UPA w różnych odcieniach Banderowców, Bulbowców, Melnikowców, Ukraińcy, którzy nie chcieli brać udziału w krwawej orgii, sami byli bestialsko mordowani, więc nie jest dziwne, że sami Ukraińcy są oburzeni przyznaniem praw tym zbrodniarzom, zaś co do przebierania to musieliby być na tyle przewidujący, aby "zesłańców komunistycznych" umieszczać we wsiach już przed rewolucją, wysyłać ich na szkolenia do Berlina przed wojną, i wcielać do SS GALIZIEN, to wstydliwy moment w historii Ukrainy i zamiast go przypominac należałoby być ciszej nad tą cuchnącą trumną - jestem tak wkurzony, że mimo dobrego dnia, aż nie mogę grać na giełdzie

Najnowsze wpisy