Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ukraińcy w Polsce - problemy z pracą i wyzwania prawne

Ukraińcy w Polsce - problemy z pracą i wyzwania prawne

Wyświetlaj:
ty / 95.160.85.* / 2016-02-06 14:54
a dlaczego ukraińcy nie walczą za ojczyzne
REAL / 193.238.200.* / 2016-02-06 14:28
Polacy to wredny , ksenofobiczny, rasistowski , nacjonalistyczny , egoistyczny , roszczeniowy naród > wydaje się im ,że sa pepkiem świata . Wyciągać łape po wszystko to umieją ale dzielić sie to już nie . zapomnieli jak podczas wojny , po wojnie inne kraje udzielali im pomocy i i pomagali . zapomnieli co znaczy wojna . gdzie giną BOGU ducha winni ludzie . POlacy to takie ideały ktore jedyne na świecie robili dobrze a reszta żle , Nienawidzą wszystkich wokól , pdoburzają i judzą .
Schnecke / 185.9.125.* / 2016-02-06 15:25
Nie rozumiem. Jak Polak może pisać takie rzeczy o Polsce. My nie jesteśmy święci, ale nie wolno nam zapomnieć o polskiej krwi przelanej prze ukraińskich bandytom z OUN-UPA. O krwi polskich kobiet, dzieci i starców, o której już za chwilę nikt nie będzie pamiętał. A Ukraińcy czczą morderców Polaków, stawiając im pomniki i organizując marsze ku ich czci. A jeśli tego nie pisze Polak, to niech opuści nasz kraj, w którym mu tak źle. A jeśli pisze to Ukrainiec, któremu Polska dała wykształcenie i pracę,to niech po prostu się zamknie.
fgddf / 95.160.85.* / 2016-02-06 14:56
dobrze że przypominasz 1939..czyli okres banderowców którzy mordowali Polaków dla zabawy..fajnie że pamietasz o tym co robili dzieciom..ok
asasas / 109.241.25.* / 2016-02-06 14:26
Ja zatrudniam Ukraińców i lepiej pracują niż Polacy których miałe,a było ich sporo.Pracują uczciwie a nie tak jak Nasi ,że jak człowiek wyjdzie to już uważają ,że nie trzeba pracować bo nikt nie widzi.
miss1 / 88.156.207.* / 2016-02-06 14:13

W historii Polski dwukrotnie postanowiono wymordować wszystkich Polaków. Postanowili tak Niemcy, po uprzednim rozwiązaniu kwestii żydowskiej. Postanowili tak Ukraińcy. Nie chodziło o wypędzenie Polaków. Rozkazy były jednoznaczne. Jeśli jesteś Polakiem, nie masz prawa przeżyć. Na szczęście ani Niemcom ani Ukraińcom nie udało się tych rozkazów do końca wykonać.

Chyba zapomniałeś o największym w historii mordercy Polaków- Nie wspomniałeś ani słowa o Moskalach i żydach w sowieckich mundurach...
tolerancyjny / 185.78.148.* / 2016-02-06 14:23
no to teraz dla równowagi my polacy wymordujemy ukrainców,niemców i jeszcze ruskich ,czy o to ci chodzi.To już jest historia i o tym niech uczą w szkołach ale żyć do cholery trzeba dniem dzisiejszym
gf / 95.160.85.* / 2016-02-06 15:04
kto powiedział o mordowaniu..po prostu im nie ufac i nie pomagać,,mamy węgrów,czechów z nimi się bratać..zobacz jak chcemy pomocy na forum unii to idziemy do czechów którzy nigdy nie odmówili..za komuny gdy pałowali pochody to węgrzy u siebie solidaryzowali się z nami od lat..podczas powstania warszawskiego wojsko wegierskie nigdy nie schańbiło się strzelaniem do powstańców..to są nasi przyjaciele..ukraińcy nigdy nimi nie byli i nie będą
ris / 46.112.72.* / 2016-02-06 15:00
@tolerancyjny: Przykre, że popierasz tych spośród Niemców, którzy chcą stawiać pomniki Hitlerowi, Himmlerowi, Goeringowi, Hesse, Frankowi, Kutscherze i wielu innym zbrodniarzom odznaczonym Krzyżem Żelaznym oraz świętować ich bohaterskie czyny.
ris / 46.112.72.* / 2016-02-06 14:19
Nie zapomniałem. Uważam, że większym zagrożeniem dla mnie są ludzie, którzy świętują decyzje o unicestwieniu polskiego narodu.
ris / 46.112.72.* / 2016-02-06 13:49
W historii Polski dwukrotnie postanowiono wymordować wszystkich Polaków. Postanowili tak Niemcy, po uprzednim rozwiązaniu kwestii żydowskiej. Postanowili tak Ukraińcy. Nie chodziło o wypędzenie Polaków. Rozkazy były jednoznaczne. Jeśli jesteś Polakiem, nie masz prawa przeżyć. Na szczęście ani Niemcom ani Ukraińcom nie udało się tych rozkazów do końca wykonać.
Michal275 / 79.160.247.* / 2016-02-06 13:38
Polacy to żałosny zawistny rasistowski ksenofobiczny i prymitywny naród co widać doskonale bo nasiliło sie to od około roku.. Wstyd sie juz w Europie przyznać ze jest sie Polakiem :(
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Michal275 / 79.160.247.* / 2016-02-06 14:42
Od wielu lat pracuje i podróżuje po całym świecie, zarabiam rocznie Ok 350tys zł.. Nie chwale sie, ale chce ci pokazać ze z takiego poziomu opinia jakiegoś troglodyty nieudacznika mnie kompletnie nie rusza, przyzwyczaiłem sie do tego ze u Polaków sukces powoduje zawiść i hejt, a teraz jeszcze doszedł stosunek do innych nacji.. Czy wiesz ze na całym świecie to Polacy maja taka renomę jak Rumuni czy Ukraińcy w Polsce i tak tez zazwyczaj sa traktowani?? Jesteśmy Rumunami świata bez obrazy dla Rumunów bo znam kilku i sa bardzo w porządku. Ta opinia sie znikąd nie wzięła.. Właśnie dzięki takim jak wy
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
jhkmhjh / 95.160.85.* / 2016-02-06 15:10
a wiesz co ta kasa ci dała to ze jesteś pusty w środku skoro zapominasz o historii ,niemcy i ruskie mordowali nas za pomocą totalitataryzmów zaś ukraińcy zabijali nasze rodziny z dumą i uśmiechem..nie tłumacze ss-manów ale zabijali bo mieli zryte nazistowskie łby zaś ukraińcy zabijali ponieważ nas nienawidzą...wiec pytanie za co mam kochać naród który banderowcom stawia pomniki ...
Michal275 / 79.160.247.* / 2016-02-06 15:33
Pamietam o historii tylko właśnie chyba zapominasz ze to historia a nie teraźniejszość. Poza tym czemu wspominasz zbrodnie Niemców i Ukraińców?? Skoro najwieksza zbrodnie na naszym narodzie spowodowali Szwedzi- oni wybili 30% narodu!! a czemu nic do Turków nie macie?? Skąd taka wybiórcza pamięć historyczna? A zbrodnie Polaków na innych? Czy wszyscy maja nienawidzić wszystkich za zdarzenia sprzed 100 i więcej lat? I odnosząc sie do ostatniego twojego zdania- nikt nie każe ich kochać, natomiast szanować jako człowieka wypada każdego bez względu na narodowość. Wiesz gdzie sie czułem najbezpieczniej na świecie chodząc nocą po ulicach w miejscach gdzie była straszna bieda dzieci spały na ulicach? W największym muzułmańskim kraju świata. Nigdzie nie spotkałem tak sympatycznych ludzi jak tam. I napewno obcokrajowiec o innym kolorze skórze nie może sie czuć bezpiecznie w Polsce obecnie. Jesteśmy daleko za trzecim światem w tym momencie. Przykre
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
dffdf / 95.160.85.* / 2016-02-06 15:41
przypominam że artykuł jest o ukraińcach a nie turkach czy szwedach..ukraińcy wymordowali mi pół rodziny jak masz to zrozumieć skoro jesteś ich fanem..gdyby twoja rodzina wycierpiała tyle co moja inaczej byś pisał..ja szanuje i łacze sie w bólu z rodzinami które zabili szwedzi czy turcy ty w swoim fanatyźmie i miłości do bandery nie szanujesz straty ludzi pomordowanych dla zabawy ..powtarzam z nienawiści dla zabawy ...zabili setki tysiecy Polaków..dla ciebie to nic i dlatego jesteś pusty w środku i mi wstyd za takich ludzi...piszesz o teraźniejszości zgadzam się ale przypomnę jedno naród który nie szanuje swojej historii nie jest narodem..pamiętaj o tym gdy rodziny pomordowane przez banderę 1 listopada składają kwiaty na grobach niewinnych dzieci
Michal275 / 79.160.247.* / 2016-02-06 16:44
Strzał kula w płot połowa mojej rodziny pochodzi z pod Lwowa, a moja babcia ocalała tylko dzięki pomocy ukraińskiej sąsiadki. Szanować ofiary to znaczy nienawidzić Ukraińców dla ciebie? Historia nie jest czarno biała i Polacy tez mieli wiele na sumieniu, to wszystko tam narastało od wielu pokoleń. Co nie znaczy ze usprawiedliwiam jakiekolwiek zbrodnie. Natomiast jeżeli jedyne co z nich wyniosłeś to nienawiść dla obcych to znaczy ze to ty jesteś pusty i prymitywny
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
fggf / 95.160.85.* / 2016-02-06 20:47
i dlatego ich prezydent w naszym sejmie na powitanie powiedział ze nam wybaczają..a co takiego potomkowie bandery nam wybaczają
ris / 46.112.72.* / 2016-02-06 15:05
@Michal275: Opinia, o której piszesz, wzięła się miedzy innymi ze słabego poziomu wykształcenia ludzi oceniających Polaków. Jak ktoś, kto wie o polskich obozach koncentracyjnych w Oświęcimiu, Dachau, Stutthof i innych miejscach, może dobrze myśleć o Polakach? Nie ma takiej możliwości.
weh / 46.238.231.* / 2016-02-06 13:44
Twoja wypowiedź to potwierdza, w twoim przypadku.
dgerg / 31.175.73.* / 2016-02-06 13:26
A co z Polakami pozostającymi bez pracy lub pracującymi na umowach śmieciowych za grosze ! Co mnie obchodzą Ukraińcy nie potrafią zrobić porządku we własnym kraju to niech emigrują na inne kontynenty!
klops / 81.18.207.* / 2016-02-06 13:09

Należą do nich: zatrudnianie bez umowy, brak ubezpieczenia i niewypłacanie wynagrodzenia pracownikowi

A co Ukraińcy chcieli mieć lepsze warunki pracy i płacy niż my ?? Tak w Polsce jest.
koziol13 / 89.67.161.* / 2016-02-06 13:01
Jak im tak ciężko to niech wracaj ą do siebie tam to dopiero bedą mieli miodem i mlekiem płynący kraj.
stanley 1951 / 89.228.202.* / 2016-02-06 12:51
My ich nie zapraszamy jedynie tych z pochodzenia Polskiego i to prawnie można załatwić,a jeśli pracują na czarno to widocznie tak się godzą. W mojej firmie pracuje 6 spawaczy z Ukrainy płacą chorobowe i podatek a powinni też płacić ZUS ale mamy takie prawo złe.
ja Polak / 109.233.88.* / 2016-02-06 12:50
Artykuł pod publikę, a nasi się nie skarżą na pracodawców?
Fakt Ukrainiec robi za mniejsze stawki , to konkurencja, ale niejednokrotnie jest solidniejszy niż nasz, bo on tu przyjeżdża zarobić.
A ile tych Ukraińców ma korzenie polskie? tego nikt nie porusza…
batrock / 93.97.99.* / 2016-02-14 18:56
haha solidniejszy ??? w bydgoszczy w pesie pracuje z nimi na codzien i gorszych walkoni i cwaniakow nie widzialem a dostaja jeszcze mieszkania za darmo jak nie masz pojecia to nie pisz takich glupot czlowieku
Wolwik / 83.25.118.* / 2016-02-06 11:34
No,zaraz zaraz...a kto Ukraińcom obiecał,że przyjmiemy ich chlebem i solą??? Za to wszystko,co przez lata nam zrobili?? Niech wracają do siebie....tam i ich miejsce i ojczyzną.... Nictu po nich
GERWAZY888 / 93.97.40.* / 2016-02-17 23:02
Mylisz sie tam tez sa nasze stare ziemie i te gnidy powinny sie stamtad wyniesc lub placic za zamieszkanie na nich jak za Korony Rzeczypospolitej. Placili za zamieszkanie tam swoja praca na tej ziemi i pilnowaniem tych ziem przeciwko Tatarom i Turkom od tej dolnej flanki. Za to dostawali tez ziemie na wlasnosc ale pod jurysdykcja polska jak rowniez dostawali tez przywileje szlacheckie
Obywatel_XYZ / 31.41.209.* / 2016-02-06 11:15
Jak ich nie doceniają to docenią z Bliskiego Wschodu emigrantów, Ci może będą tańsi i bardziej ulegli. Hehhehe.
Kazik-PL / 82.207.91.* / 2016-02-06 11:02
A moze zrobmy spotkanie o traktowniu polskich firm i polskiego biznesu na Ukrainie.Traktowani jestesmy jak dojna krowa dla urzedu podatkowego i wszelkiej masci urzednikow.Ich kraj jest przezarty korupcja.Fachowcy z nich marne,raczej pomocnicy-nie ma szkolnictwa zawodowego,a dowolny dyplom nawet lekarza mozna sobie kupic.
Wiekszosc problemow bierze sie stad,ze przyrzeczenie o podjeciu pracy zalatwia pelno ukrainskich posrednikow,tylko dla otrzymania wizy.Potem zaczyna sie szukanie pracy,gdzie lepiej.Jaka by praca nie byla w Polsce,zawsze Ukrainiec czuje sie wykorzystany.To juz mentalnosc taka.Oczekuje ze powinien dostac to samo co Polak.No ja tez pracowalem za granica w wielu krajach Europy i nigdzie tak nie bylo.
Tak wiec krotka pilka--Chlopcy jak sie nie podoba to do pracy na Ukrainie za 50 Euro w miesiac. Roszczenia do swojego rzadu i Inspekcji pracy.
Pozdrowienia z Kijowa od Polaka
andys_an / 89.74.19.* / 2016-02-06 10:58
"Jak mówi ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca, rozwiązaniem mogłoby być skuteczniejsze informowanie o prawie obowiązującym w Polsce i możliwościach szukania pomocy. "
Myślę,że rozwiązaniem mogłoby być zrobienie porzadków w ekonomice Ukrainy, aby Ukraińcy nie musieli szukać chleba za granicą. Sprawa jest prosta - wygonić Poroszenko, Jaceniuka i tego chama Deeszczcę na dodatek od koryta . Ukraińcy to madry naród, fachowców jest tam dużo. Trzeba jednak zrzucić jarzmo banderowszczyzny i "opiekę" USA.

Najnowsze wpisy