Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ulga dla bogatszych rodziców

Ulga dla bogatszych rodziców

Money.pl / 2007-09-18 07:48
Komentarze do wiadomości: Ulga dla bogatszych rodziców.
Wyświetlaj:
amro / 83.13.87.* / 2007-09-18 12:23
sorki 2,5 mld mniej
amro / 83.13.87.* / 2007-09-18 12:21
panowie z gazety prawnej dokształćcie się gminy mają około 1/3 udziału w podatku PIT tym samym około 2,5 mln
tatuś5 / 83.15.89.* / 2007-09-18 12:04
Ulga dla wszystkich rodziców! Motywuje do zarabiania, nie pracowania "na szaro" i do posiadania większej liczby dzieci niż jedno lub dwoje. Straty dla budżetu będą maleć - stopniowo coraz mniej rodziców będzie korzystać z pomocy społecznej
tatazzz / 83.31.254.* / 2007-09-18 21:24
Zastanów się kto chce pracować w szarej strefie.
Pomieszanie z poplątaniem,każdy chce mieć normalną prace a nie za 1000zł/miesiac Jak jedna osoba pracuje w domu to jak sobie wyobrażasz zycie z dziećmi za tą kase ,dlatego ludzie ida pracować w szarej strefie.
Ja chowam 4-o dzieci i powiem jedno ,że takiego burdelu płacowego jak jest w tej chwili nie widziałem nigdy i nigdzie nawet za komuny.Licze ,że Kaczynski wezmie sie za to towarzystwo bo tak być nie może.
strzelec / 2007-09-18 21:30 / Bywalec forum
:) nie skomentuje tego TO ŚMIESZNE. Co piszesz żalisz się czy chwalisz ja też wychowałem się w rodzinie wielo dzietnej i moja matka nie miała NIC od władz, ale RZĄDY PIS to paranoja powrót do ustroju który znamy, tylko w innym kierunku zepsutym
Cspostrzegawczy / 2007-09-18 10:36 / Tysiącznik na forum
Zarówno zmniejszenie składki rentowej, jak i ww. ulgi to są dowody na wzmacnianie klasy średniej przez PIS. Osoby zamożne nie zyskują więcej jak osoby z klasy średniej, a osoby najbiedniejsze procentowo zyskują więcej ale bezwzględnie mniej.
Jak spojrzymy wstecz gdzie SLD niszczyło klasę średnią (brak waloryzacji progów ) a także poprzez wysokie zasiłki utrzymywało biedaków ( niektórym nie opłacało się pracować, a obecnie likwiduje się stopniowo tę grupę poprzez zwiększanie minimalnej pensji),
a także poprzez ulgi SLD wspomagało najbogatszych (pamiętacie typowe zwolnienie z całkowitego podatku gdy wybudowałeś mieszkanie "na wynajem" - tylko najbogatsi mieli pieniądze na takie inwestycje - i wtedy płacili ZERO podatku - albo wykup obligacji obniżał podatek).
To SLD rozwarstwiło społeczeństwo na klasę "bogaczy", głownie działaczy PZPR uwłaszczonych się na majątku państwowym i całą resztę. Obecnie likwiduje się tę nierównowagę wzmacniając klasę średnią.
To głownie klasa średnia jest motorem napędzającym rozwój i dobrobyt kraju.
Dlatego starajmy się popierać te rozwiązania, które zbliżają nas do struktury zarobków krajów zachodnich, a nie wschodnich czy krajów III świata.
Przez ostatnie 2 lata wartość naszego majątku (głownie nieruchomości) wzrosła dwukrotnie - ten wzrost zamożności ułatwia także działalność gospodarczą ( obywatel ma z czego inwestować ).
Może niektórzy pamiętają jak nie udało się referendum uwłaszczeniowe, które także dawało tę szansę. Przypomnijcie dlaczego (niby demokratycznie) nie udało się powszechne uwłaszczenie i kto był przeciw ? Czy teraz też chcecie stracić tę szansę?
tatazzz / 83.31.254.* / 2007-09-18 21:27
Zejdż na ziemie nie bujaj w obłokach.Sprzedam dom ,zeby rozpocząć biznes a sam bede pod mostem spał z rodziną.
Skad się biorą tacy gadacze?
Cspostrzegawczy / 2007-09-19 09:06 / Tysiącznik na forum
może wziąć większy kredyt pod zastaw domu
stefan69 / 83.14.179.* / 2007-09-18 16:25
nieruchomosci wzrosly 2 krotnie bo kredyty nadal sa tanie a i place wzrastaja (glownie dzieki emigracji), buduje sie tez wolniej niz potrzeba wiec kto mysli ten kupuje chate by zarobic...

tylko to ze podwoil sie nasz majatek to jak widac zadna zasluga panstwa ale ekonomii...

jak bedzie za malo bananow to tez zdrozeja
marek 19.53 / 83.24.19.* / 2007-09-18 11:42
Nic dodać, nic ująć.

No może jedno. Z jakiego powodu ulgi nie mają płatnicy PiT-L.
kpiarz / 83.7.131.* / 2007-09-18 15:41
Zapytaj o to Twojego Wodza Marku:)
kleks reincarnation / 157.25.157.* / 2007-09-18 10:25
Ulga na wsi jest od dawna i wynosi 100% podatku PIT niezależnie od liczby dzieci. Tam się go przecież nie płaci wcale.
Poza tym mądrali z Gazety Prawnej zwóciłbym uwagę, że nie jest to żadna darowizna tylko odliczenie od podatku. W żadnym momencie nie jest tak, że tzw. bogatsi zyskają coś kosztem biednych. Sugerowanie więc, że to ulga dla bogatszych to zwykla manipulacja. To ulga dla każdego. I wcale nie trzeba być super bogatym, aby skorzystać z niej w całości.
JanKS / 2007-09-18 10:33 / Bywalec forum
Bardzo słuszny komentarz.
podatnik / 87.205.199.* / 2007-09-18 10:18
kalkulator plac, zeby dojsc do wniosku, ze calosc ulgo odliczy sie juz przy pensji ok. 1800 zl brutto! Poza tym, skoro jak twierdza, nie wszystkie dzieciaki w pelni skorzystaja, to skad sie nagle bierze kwota 7mld obciazenia dla budzetu?? Ktoś tu po prostu klamie!!
JanKS / 2007-09-18 10:34 / Bywalec forum
To nie jest żadne kłamstwo. Dziennikarze po prostu nie umieją liczyć. Widziałem już dziesiątki błędów rachunkowych - bardzo prostych blędów w bardzo prostych obliczenieach - w różnych artykułach prasowych. I to w bardzo prestiżowych dziennikach.
Pozdrawiam
Bodek2 / 80.68.236.* / 2007-09-18 10:00
Skoro fiskus ukradł mi (z kwoty już ograbionej przez zus) 400 zł z zarobionego 1000 zł, to dlaczego oddaje tylko 190?
Wapniak / 83.28.141.* / 2007-09-18 09:14
Uwaga biedniejsi rodzice: nie zapomnijcie iść ochoczo do urn. Przed Wami znów okazja wybrać tych samych mądrych przedstawicieli.
klemens.box / 2007-09-18 09:42 / portfel
tak, tak i znow bedziemy miec tańsze panstwo - znów podwyżki w budżetówce i ministerstwach premie - super - wszystko dla Polski - ale we wlasnym otoczeniu - a mieszkan jak nie ma tak nie bedzie - dobrze ze kaczynscy koncza przed czsaem bo nie wiadomo co jeszcze by wymyślili
wkurzona / 89.77.185.* / 2007-09-18 20:39
Jakie podwyzki w budzetowce? Pracuje w administracji na uczelni i od ponad 3 lat zadnych podwyzek. Byla w ustawie zagwarantowana podwyzka od stycznia br, ale tylko byla, bo do dzis nikt nie zobaczyl ani grosza... Za to w sklepach codziennie ceny coraz wyzsze, czynsze, woda, prad....
burek / 62.40.81.* / 2007-09-18 23:59
tak to prawda, obecnie w naszym kraju są równi i równiejsi w budzetówce i administracji. Zrozumcie nie dla "psa kiełbasa"
zdegustowana / 87.96.51.* / 2007-09-18 22:11
Podwyżki w budżetówce? Gdzie ty żyjesz chłopie? Pracuję o 3 lat w ZUSie i mam 1100 zł brutto!!!!!!!! I nie mów mi że są premie, bo pewnie są ale tylko w Warszawie. Co do emigracji to rządy SLD doprowadziły do tego że ludzie wyjechali z Polski a nie obecna władza. Policzmy kiedy było wejście do Uni za czyich rządów. A ulga na dzieci, znowu mnie nie obejmnie mam 1 dziecko i 1100 brutto. Śmiech gdzie do 2500
JKK / 83.143.163.* / 2007-09-18 09:13
To chyba dobrze - ale głupi wniosek widocznie taki jak gazeta.
tomashb / 2007-09-18 09:09
Czy w przypadku odliczenia tylko 800 PLN od podatku (bo sie nie da więcej) nie jest to całkowite skorzystanie z ulgi??
Czy może należy wprowadzić dopłatę dla tych którzy nie płacą podatku i nie mogą skorzystać z ulgi?

Dziwne rozumowanie....
nicko / 195.42.249.* / 2007-09-18 08:42
To niech rolnicy zaczną płacić podatek dochodowy, wtedy będą mogli skorzystać z ulgi ;)
jarecki de / 83.29.87.* / 2007-09-18 17:59
pewnie , gratuluje pomysłu - wtedy zobaczymy ile będzie nas żywność kosztować
ekonom2 / 217.153.241.* / 2007-09-18 08:32
... wywalcie ten okropny, hałasujący banner!!!
Nie wiem czego to reklama bo zaraz zamykam przeglądarkę... zróbcie coś z tym!!!
PIOTKRAKOW / 83.29.183.* / 2007-09-18 08:28
TYLKO DLACZEGO TE PIENIąDZE ZNóW NIE TRAFIAJą DO NAJBARDZIEJ POTRZEBUJąCYCH CZYLI NAJMNIEJ ZARABIAJąCYCH KTóRYCH DZIECI NIE MOGą ZJEść CODZIENNIE NP. CIEPłEGO OBIADU !!!!!!
Bernard+ / 79.187.8.* / 2007-09-19 21:06
Bo to nie jest dotacja dla patologii alkoholowo narkotykowej i dla niefrasobliwych niekontrolujących swojego popędu płciowego, którzy pomimo tego, że mają kwalifikacje w postaci nieukończonej szkoły podstawowej, co powoduje, że nie mogą zarobić więcej niż płaca minimalna, to rodzą dzieci bez opamiętania i potem żyją tylko z posiadania tych dzieci, bo państwo polskie dawało i daje na dzieci i na niefrasobliwych rodziców, zabierając ciężko pracującym i odpowiedzialnym rodzinom.
To jest ulga podatkowa dla pracowitych i rozważnych, którzy z powodu wysokich podatków decydują się tylko na jedno dziecko a teraz mając mniejsze obciążenie podatkowe będą mogli odpowiedzialnie podjąć decyzję o posiadaniu więcej dzieci.
A skoro "takie Rzeczpospolite będą, jakie w nich młodzieży chowanie" to lepiej, dla przyszłości Narodu Polskiego, aby więcej dzieci rodziło się w tych polskich rodzinach, w których oboje rodzice pracują i podejmują odpowiedzialne decyzje, niż żeby więcej dzieci rodziło się w rodzinach patologicznych! I to jest wreszcie pierwszy raz uchwalone bardzo dobre prorodzinne prawo podatkowe. Bo w patologicznych rodzinach zawsze większa część pieniędzy, które Państwo daje na dzieci i tak jest przeznaczana na alkohol, papierosy lub narkotyki oraz marnowana na różne bzdury a nie jest przeznaczana na dobre warunki życia i wychowania tych dzieci, które miały nieszczęście urodzić się w takich nieodpowiedzialnych związkach. Całkowitym nieporozumieniem zaś było uchwalanie becikowego, za które teraz urządza się w patologicznych rodzinach głównie huczne uroczystości z okazji narodzin suto zakrapiane a potem dziecko jest porzucane lub głodzone, bite i maltretowane.
Podobno nawet, miłosierny i dobry Bóg bardziej pomaga tym, którzy sami starają się o to, aby sobie pomóc, więc dlaczego państwo polskie miałoby więcej dawać jednostkom zdemoralizowanym i nieodpowiedzialnym niż obywatelom pracowitym i odpowiedzialnie planującym liczebność dzieci w rodzinie.
Tym bardziej, że ulga podatkowa w podatku dochodowym nie jest żadną dotacją nie jest żadnym dawaniem komuś cudzych pieniędzy zabranych wcześniej pod przymusem innemu Polakowi. Po prostu jest zmniejszeniem i tak nadmiernych obciążeń podatkowych, bo wszak ten, kto pracuje więcej i więcej się uczył, aby mieć kwalifikacje ten płaci więcej podatków a kto wagarował i nie skończył szkoły lub z powodu pijaństwa i niedbalstwa stracił pracę i żyje z zasiłków ten nie płaci nic na wspólne potrzeby społeczeństwa tylko jest dla tego Społeczeństwa ciężarem, więc jeżeli taki ktoś domaga się, aby jemu dać tyle dotacji ile pracowitemu polakowi zmniejszono obciążenia w podatku dochodowym to jest cynicznym draniem.
Ponadto nigdzie nie powiedziano, że wszyscy mają mieć tyle dzieci ile im się podoba a Państwo ma im te dzieci i ich samych utrzymywać, bo takie społeczeństwo będzie społeczeństwem nierobów i degeneratów a nie społeczeństwem wykształconych pracowitych i odpowiedzialnych za siebie i innych współobywateli ludzi.
JanKS / 2007-09-18 10:30 / Bywalec forum
Dlatego, że trafiają m.in. do górników - w postaci wcześniejszych wysokich emerytur, które zamiast być finansowane z wyższych składek ZUS odporowadzancyh przez kopalnie są wfinansowane z naszych podatków.. Trafiają także do róznych "doradców" - w szczególności na 120 etatów "doradcy " w kancelarii Premiera. Trafiają na 130 eatów w kancelarii Prezydenta (Kwaśniewski miał 100 etatów w swojej kancelarii prezydenckiej) itd.
Ponieważ mamy "tanie Państwo" to nie starcza już na pomoc tym naprawdę potrzebującym.....
Ale dzięki tej uldze, Ci któży mają mało, a jeszcze do tego wychowują dzieci, będą mogli przynajmniej odzyskać swoje podatki. Choć tyle - aż tyle - to jak podwyżka o 23% (19 z 81).
Pozdrawiam
robertino281 / 81.168.247.* / 2007-09-18 16:59
A TY JEŚLI NIE WIESZ SKĄD SIĘ BIORĄ GÓRNICZE EMERYTURY TO SIĘ NIE WYPOWIADAJ. 800M POD ZIEMIĄ ZEMDLAŁBYŚ W PIERWSZEJ GODZINIE PRACY W TYM KLIMACIE, I TO WSZYSTKO PO TO ŻEBY BUDŻET PAŃSTWA MIAŁ 25% DOCHODU ZE SPÓŁEK SKARBU PAŃSTWA NP. Z KGHM.ŚREDNIA PENSJA GÓRNIKA FIZYCZNEGO WYNIESIE OKOŁO 3.200 PLN A ŚREDNIA ŻYCIA GÓRNIKA JEST O 10 LAT NIŻSZA NIŻ ŚREDNIA KRAJOWA. POWIEDZ KIEDY MIELIBYŚMY POBIERAĆ EMERYTURĘ, WEDŁUGG CIEBIE POŚMIERTNIE!!!!!!!!!!!!!
ZASTANÓW SIĘ CZŁOWIEKU I CZEP SIĘ MUNDUROWYCH, ONI PODOBNO MOGĄ IŚĆ NA WCZEŚNIEJSZĄ EMERYTURĘ PO 15 LATACH (GŁÓWNIE NIEROBIENIA NICZEGO). ZASIĘGNIJ WIEDZY IGNORANCIE.
tatazzz / 83.31.254.* / 2007-09-18 21:38
Nie ubliżaj ludziom,pracowałem na Rozbarku i zjeżdzałem z szybu Lompa albo Barbara.Nie gadaj mi tu o mdleniu.
Może pracujesz na guziku i wielki z ciebie górnik.Pracowałem na wentylacji potem na przebudowach i na ścianie przy kombajnie i też targałem kanister mienty.
Praca jak każda ,trzeba było zostac lekarzem to byś sie nie męczył.Tak na prawde to ferezunek.zjazd ,i dojście i wyjście zabiera wiele czasu.Samej pracy jest może 5,5godz.Powietrze dostarczają Tobie lutnią i nie godej jerunie gupot.Szczesć Boże.
micx / 83.24.239.* / 2007-09-18 20:49
Z********* wzniosłe, nikt Ci nie każe tego robić, nie ? Więc jak się zdecydowałeś to rób swoje, a nie płacz jak 15-letnia panienka, użalając się nad sobą, albo zrezygnuj i znajdź sobie inną robotę.
swiatowid.blox.pl / 89.167.33.* / 2007-09-18 18:07
skad te dane o średniej życia ? badania jakie ostatnio czytałem nie popieraja tej tezy. A co do emerytury - uważam że należy wydłużyć w pomostówkach aktywność zawodową, ale na lżejszych stanowiskach pracy. Czyli np. 10 lat pracy pod ziemią - 20 na powierzchni.
tatazzz / 83.31.254.* / 2007-09-18 21:43
Nie popadajmy w utopie co to za przelicznik.
Hutnik ,kierowca ,spawacz,monter na wysokości,lotnik,nurek,praca w tym kraju też powinna się liczyć podwójnie?
klemens.box / 2007-09-18 09:44 / portfel
przeciez dostana wszyscy - tylko nie kazdy dostnie calosc ulgi - czyz nie tak??
Bodek2 / 80.68.236.* / 2007-09-18 09:58
Nie. Chyba, że uznajesz 0 zł jako kwotę dostaną (dotyczy wszystkich niezarabiających lub zarabiających jako osoby prawne lub rolników)
Wojak12 / 83.16.150.* / 2007-09-18 10:43
To jest ZWROT ZAPŁACONEGO PODATKU, a nie dodatek dla biednych.
Kto podatki płaci uczciwie, ten ma zwrot. Szara strefa, która jest w Polsce kolosalna i rolnicy nie płacą nic, więc nie dostają zwrotu. proste i logiczne. To jest ulga dla uczciwych - wychowujących dzieci.
Według mnie wszystko jest OK. A jeśli chodzi o rolników, chciałbym, żeby wreszcie któryś rząd zabrał się za ich podatki i KRUS - darmozjady tylko żerują na mieszczuchach i udają, że im się nic nie opłaca. Jakoś w całej Europie się opłaca, my ceny mamy europejskie, a im ciągle mało. Opodatkować i wtedy można dać ulgę !
jkasia / 195.116.17.* / 2007-09-18 22:04
Skoro tak zazdrościsz rolnikom to kup sobie kawałek ziemi i zaznaj co to za praca. Normalnie miodzio, w życiu się tak nie o*************!!A jak już sobie popracujesz to spróbuj za rolniczą rentę lub emeryturę kupić jakieś leki.Powodzenia.Nazywając ich darmozjadami obnażyłeś swoją ignorancję.
Bernard+ / 79.187.8.* / 2007-09-19 21:46
Wojak12 mylisz się używając słowa „zwrot”, choć co do zasady masz rację. To nie jest zwrot to tylko zmniejszenie okradania rodzin wychowujących dzieci, które to rodziny płaciły do tej pory wysokie podatki dochodowe i równie wysoki VAT, dlatego, że wszystko, co trzeba kupić dla utrzymania i wychowania dziecka jest opodatkowane 7% lub 22% podatku VAT a mając dzieci trzeba mieć większe mieszkanie, zużywa się więcej wody, prądu, żywności, ubrań, podręczników, zeszytów itp. itd., więc obniżka podatku dochodowego wyrównuje obciążenia podatkowe rodzin wychowujących dzieci, jakie ponoszą te rodziny w podatku VAT w stosunku do rodzin nie wychowujących dzieci i to jest słuszne i sprawiedliwe.
jarekkas / 145.237.47.* / 2007-09-18 08:14
Oczywiście DZIECI!!!
xaasxsx / 217.74.68.* / 2007-09-18 08:13
Dosc juz sponsorowania 12 osobowych rodzin... ile mozna... takie rodziny sobie specjalnie chleja i potem mnoza dzieci zeby zerowac na innych podatnikach.
djgruby / 83.11.42.* / 2007-09-18 17:47
No cóż, ja mam 4 dzieci i trochę mnie to uraziło bo jestem abstynentem (od 1999 roku całkowicie nie używam alkoholu) i legalnie pracuję, a bez Twojego "sponsorowania" z Gminy (zas.rodzinny, wychowawczy) czy dofinansowania na podręczniki i przybory szkolne to na pewno część miesiąca bym "głodował" a niestety nie stać mnie na budowę domu i mieszkam w spółdzielczym mieszkaniu, gdzie czynsz trzeba płacić bez względu czy jest to własnościowe mieszkanie czy spółdzielcze. Nie życzę Ci takiej sytuacji.
raqq / 87.206.7.* / 2007-09-18 10:54
I tu się bardzo mylisz. Dzieci to nasza wspólna przyszłość. Nawet jeśli ich rodzice są próżniakami alkoholikami czy czym tam jeszcze to one nie są temu winne. Nawet z ekonomicznego punktu widzenia opłaca się inwestować w rodziny wielodzietne ale nie na zasadzie prostego rozdawnictwa. Jest to jedyna dziedzina w której popieram wzrost liczby urzędników po to aby stale monitorować rodziny tzw patologiczne. Dzieci z takich rodzin powinny być usuwane jak najszybciej i powinno się im zapewnić jak najlepsze wykształcenie nawet jeśli ma to nas kosztować trochę więcej. Wolę aby podatki były zwiększane na takie cele niz na służbę zdrowia z której i tak nie mam szans skorzystać.
eLoki / 81.168.135.* / 2007-09-18 09:39
Najpierw dowiedy sie jak dziala ulga, a potem sie wypowiadaj. Ulga to zwrot wczesniej zabranych, uczciwie zarobionych pieniedzy. Moj poglad jest prosty rozdawac-nie, oddawac (czyt. nie zabierac): tak.
xcxzcxz / 217.74.68.* / 2007-09-18 12:59
Czytasz nie rozumiejac co. Napisalem, ze to dobrze ze jest taka ulga bo mam juz dosc sponsorowania patologii w postaci becikowych i innych gowien, ktore i tak sa przeznaczane na bimber pity podczas pepkowego.

Najnowsze wpisy