ulga internetowa

FilonG / 83.11.15.* / 2011-02-20 20:20
Proszę o informację, czy mogę skorzystać z ulgi na internet jeżeli pracodawca częściowo opłaca mi koszt internetu (zniżka resortowa) ale obciąża mnie za to podatkiem? Czy mogę odliczyć tyle ile wpłacam sama czy cały abonament. Na rachunku mam wyszczególnioną zniżkę resortową i kwotę pozostałą do zapłaty.
Wyświetlaj:
belladonna / 2011-02-21 19:08 / Tysiącznik profesjonalny
Odliczasz tyle ile sama. Tutaj zasada jest prosta, obniżasz swój dochód o wydatki poniesione przez Ciebie, a nie osoby trzecie :-)
Odliczamy kwotę brutto, czyli plus VAT (nie bardzo rozumiem zapisu "ale obciąża mnie za to podatkiem")
FilonG / 83.11.32.* / 2011-02-21 20:54
Obciąża mnie podatkiem - nieskładnie napisałam, chodzi o to, że pracodawca do dochodu dolicza ulgę resortową, czyli to co dopłaca do internetu i ta kwota jest opodatkowana. Niektórzy współpracownicy odliczają cały abonament za internet ponieważ uważają, że skoro odprowadzają za to podatek to jest tak jakby płacili całość. Ja odliczam to co sama płacę ale w wyniku sporu chciałam poznać Twoje zdanie. Dzięki,
belladonna / 2011-02-22 18:19 / Tysiącznik profesjonalny
Mi jak pracodawca oddał częściowe dofinansowanie za coś, to obciążył to podatkiem (dochodowym) i mam to w PIT-11 (jako mój dochód z zaliczkami), więc mieszanie wydatków na Internet z podatkiem VAT i tego drugiego to trochę nie bardzo ma sens :-)

Najnowsze wpisy