Forum Forum podatkowePIT

Ulga internetowa

Ulga internetowa

andrzeej / 2012-03-02 14:35
Witam. Mam pewne pytania w związku z ulga internetową. Na pit 11 mam przychód ok. 20 tys. i również mam na nim "zaliczka pobrana przez podatnika" 840 (jest to kwota, która ma zostać mi zwrócona). Teraz tak, czy mogę skorzystać z ulgi internetowej pomimo tego, że mam te 840 zł zwrotu. Czy do pit'u 37 wpisuję wartość brutto z internetu? I czy jeżeli mam ok.500 zł brutto rocznie za internet to całościowy zwrot jaki dostane to będzie ok. 1300zł. Bardzo proszę o konkretną odpowiedź, bo nie łapie się w tym zbytnio. Dziękuje z góry.
Wyświetlaj:
belladonna / 2012-03-02 14:42 / Tysiącznik profesjonalny
Ulgi dochodowe/podatkowe, jak sama ich nazwa wskazuje mają związek z dochodem i podatkiem. Jeśli mamy pobrane zaliczki w kwocie 800 zł, to max zwrot 800 zł (fiskus ewentualnie zwraca co zapłaciliśmy, jeśli tak wyjdzie z PIT, ale nie dopłaca, bo opieką społeczną nie jest) :)
Skoro bez odliczenia Internetu masz mieć zwrócone 800 zł/całe zaliczki (nie wiem na jakiej podstawie), to nie ma potrzeby cokolwiek więcej odliczać, bo mija się to z celem :)
andrzeej / 2012-03-02 14:48
Jest to zwrot bodajże z tytułu dziecka. Serio się w tym nie łapie. Czyli nie ma sensu dodatkowo korzystać z ulgi na internet ?
belladonna / 2012-03-02 16:24 / Tysiącznik profesjonalny
Pewnie, że nie. Po co sobie fundować weryfikacje słuszności odliczania 2 ulg, skoro odliczając tylko jedną odzyskamy wszystkie zaliczki na podatek? :)

Najnowsze wpisy