Forum Forum dla firmKsięgowość

Ulga na dziecko a ryczałt i umowa o pracę

Ulga na dziecko a ryczałt i umowa o pracę

Kania55 / 94.254.176.* / 2017-08-23 14:36
Witam przychodzę z pytaniem, w zeszłym roku prowadziłam firmę na ryczałcie z której rozliczyłam się pitem w styczniu tego roku plus cały rok kalendarzowy pracowałam na umowę zlecenie i rozliczyłam się w marcu pitem z umowy o pracę z ulgą na moją córkę. Do dnia dzisiejszego nie dostałam zwrotu. Po telefonie do US dowiedziałam się że mam przyjść złożyć korektę, ponieważ nie mogę skorzystać z ulgi na dziecko bo miałam firmę na zasadach ryczałtu, a księgowa z pracy która wypisywała mi pit powiedziała że to są dwie formy zatrudnienia i z umowy o pracę mogę odliczyć dziecko. Powiedzcie mi kto ma rację bo już sama niewiem. Z góry dziękuję i pozdrawiam
wiwan / 2017-08-23 17:47
Skoro były dochody wg skali podatkowej w 2016, to było od czego odliczyć ulgę na dziecko i podleganie jednoczesne ryczałtowi ewidencjonowanemu od przychodów z DG nie było żadną przeszkodą.

ALE to podleganie ryczałtowi było/jest przeszkodą w korzystaniu z preferencji jaką jest tzw. wspólne rozliczenie z dzieckiem tj. rozliczenie podatnika samotnie wychowującego dziecko.

Może chodzi o to więc, że za 2016 skorzystała Pani zarówno z ulgi - i t o jest OK, jak i z preferencji- do czego już prawa nie było.

Najnowsze wpisy