Forum Forum podatkoweOdliczenia

ulga na lekarstwa?

ulga na lekarstwa?

kosstka89 / 2012-02-08 09:38
mam pytanie, czy jako osoba niepelnosprawna lub moja mama ktora sie mna caly czas zajmuje cyz mozemy sobie odliczyc od dochodzu wydatki na zakup lekow? jesli jest taka mozliwosc to od jakiej kwoty wydanej na lekarstwa mozna to zrobic?
Wyświetlaj:
maras 38 / 79.186.139.* / 2012-02-19 17:24
witam-mam pytanie.przez caly rok ubiegly wg faktur wydalem na leki 1300zl,a wg PIT40A ktory otrzymalewm od ZUS pobrana i odprowadzona zaliczka na podatek wyniosla 332zl.CZy ja moge otrzymac wyzszy zwrot za owe wydatki ,czy tylko owe max 332???
belladonna / 2012-02-19 18:16 / Tysiącznik profesjonalny
Ulgę na leki odliczamy od dochodu, a nie podatku (to ulga dochodowa). Poza tym ulga na leki jest dla osób niepełnosprawnych (wspominam o tym, bo znam pewną nieświadomość w tym zakresie z praktyki) oraz musimy mieć podkładkę w postaci zaświadczenia od lekarza specjalisty, że dany lek mamy przyjmować czasowo lub na stałe(bo w końcu tylko lekarz wie, co jest lekiem, a co nim nie jest). No i odliczamy nadwyżkę wydaną w miesiącu powyżej 100 zł.... czyli jak wydaliśmy np w styczniu 90 zł, to nadwyżki nie ma i nic do odliczenia za styczeń. Jak wydaliśmy w lutym 120 zł, to do odliczenia 20 zł itd :)
LoveAnimal / 2012-02-08 11:33
Możesz odliczyć sobie taką ulgę, w ramach ulgi rehabilitacyjne, która przysługuje zarówno osobie niepełnosprawne jak i osobie, która je utrzymuje. Jeśli przyjmowanie przez Ciebie lekarstw jest konieczne, to odliczyć możesz każdą kwotę ponad 100zł, którą wydajesz miesięczne na te leki,

Najnowsze wpisy