Forum Forum podatkoweOdliczenia

ulga odsetkowa na zakup/budowę domu

ulga odsetkowa na zakup/budowę domu

R0berto / 188.33.96.* / 2009-11-20 21:06
Witam !!!

W 2006 roku podpisałem umowę w banku A na budowę domu. Był to kredyt w PLN który obejmował również spłatę kredytu na zakup działki w banku B, na którym miał być wybudowany dom. W 2008 roku zaciągnąłem w banku C kredyt w CHF który obejmował kredyt zawarty w banku A + zwiększenie kwoty kredytu na budowę domu + refinansowanie kredytu na samochód.

Budowa domu trwa.

1.Czy w tym przypadku mam możliwość odliczenia odsetek od odchodu wynikającego z ulgi odsetkowej ?

2. Czy sa jakieś obostrzenia dot. terminu oddania budynku ?

3. Od kiedy mogę takie odliczenie wykonać ?

Pozdrawiam.

Roberto
Wyświetlaj:
iza1970 / 2009-11-23 14:39
Witam!
W 2006 r. odliczyłam odsetki od kredytu mieszkaniowego. Jednak zarówno pozwolenia na budowę jak i umowa bankowa zawierają następujące sformuowanie: "..... na rozbudowę i nadbudowę budynku mieszkalnego i garażu". W chwili obecnej Urząd Skarbowy ma wątpliwości, czy miałam prawo do odliczenia odsetek, mimo, iż garaż jest dobudowany do budynku (budynek i garaż stanowi jedną całość). Nie jest odrębnym budynkiem. Ponadto zlikwidowaliśmy istniejący garaż w budynku (pomieszczenie piwniczne). PIT wykonywało mi biuro podatkowe i nie zwróciło mi uwagi, iż może być jakikolwiek problem.
1. Czy urząd ma rację?
2. Czy rozbudowa istniejącego budynku i dobudowa garażu wyklucza możliwość skorzystania z ulgi odsetkowej?
3. Czy urzad ma prawo sprawdzać wszystkie dokumenty dotyczące rozbudowy (projekt, pozwolenia itp)?
4. Jeżeli faktycznie popełniłam błąd, jakie mnie mogą spotkać konsekwencje?
Dziekuję
Pozdrawiam
Izabela
belladonna / 2009-11-21 11:32 / Tysiącznik profesjonalny
Poczytaj:
http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/262179,kto_moze_jeszcze_zaczac_odliczac_ulge_odsetkowa.html
oraz
http://www.pit.pl/ulga-odsetki/index.php
R0berto / 212.244.58.* / 2009-11-24 14:24
Czy to oznacza że wymóg dot. zakończenia budowy w terminie 3 lat licząc od roku uzyskania pozwolenia został zniesiony ?

Najnowsze wpisy