Forum Forum podatkoweOdliczenia

Ulga prorodzinna student- zmiana uczelni w trakcie roku podatkowego

Ulga prorodzinna student- zmiana uczelni w trakcie roku podatkowego

xyz807 / 62.21.32.* / 2013-03-26 18:09
Witam. Jestem studentem, nie osiągnałem w 2012 dochodu. Sprawa wyglada tak: Rodzice chca odliczyc od podatku ulge prorodzinna. W styczniu 2012 roku przenioslem sie z uczelni A do uczelni B. W uczelni B jestem studentem od lutego 2012 roku i tak tez mam na zaswiadczeniu wydanym przez uczelnie B z dopiskiem przeniesienie. Zaswiadczenie wydane na moja prosbe bo podobno w mojej rodzinnej miejscowosci US wymaga. Moje pytanie jest nastepujace: co w takim razie ze styczniem, w trakcie ktorego bylem jeszcze studentem uczelni A ? Czy wystarczy wydane zaswiadczenie przez uczlnie B z dopiskiem przeniesienie ? Oprocz tego mam jeszcze tylko dokument z uczelni B potwierdzajacy przeniesienie mnie w lutym z uczelni A. Od razu mowie, ze udanie sie do uczelni A po drugie zaswiadczenie raczej srednio widze bo w jedna strone prawie 200 km wiec nie wiem czy warto dla tych 96 zl z gorszami za styczen. Pozdrawiam i licze na porady.
belladonna / 2013-03-26 18:43 / Tysiącznik profesjonalny
A od czego tel. i poczta? Piszesz do uczelni A o wydanie zaświadczenia, ze byłeś studentem do chwili przeniesienia na uczelnię B potrzebne do... i przesłanie pocztą na adres. Oczywiście tak zrobisz gdyby była konieczność dostarczenia do US. Przy odliczaniu ulgi w PIT zaświadczeń nie trzeba (no ja akurat w to nie uwierzę, bo prawo jest takie samo wszędzie), a jedynie w razie weryfikacji danego PIT później. Gdyby chcieli też z A (weryfikując kiedyś PIT rodziców), to korespondencyjnie je "wyciągniesz" :)

Najnowsze wpisy