Forum Forum podatkowePIT

ulga prorodzinna

ulga prorodzinna

taka ja / 89.206.32.* / 2012-01-08 11:56
Mam pytanie czy przysługuje mi ulga prorodzinna . Od dwóch lat mam pobyt czasowy w innej miejscowosci, syn 22 letni student mieszka sam na naszym mieszkaniu , jest studentem i w 2011r nie osiagnął zadnych dochodów . Mieszkamy wiec odddzielnie .

Jaka ulga mi przysługuje ?
Nadmieniam ze od wielu lat jestem matka samotnie wychowujacą .
czy ulga prorodzinna mi przysługuje ? i co to ulga dla samotnie wychowujacych bo juz sie pogubiłam :(
z czego moge skorzystac zgodnie z prawem ?
Wyświetlaj:
belladonna / 2012-01-08 12:49 / Tysiącznik profesjonalny
Hm... student, który studiuje często mieszka w akademiku.... czyli nie z rodzicami... oni mu jedynie wszystko finansują. Raczej trudno mówić o wychowaniu, jeśli mamy dorosłe dziecko... ono już powinno mieć pępowinę odciętą;)
W przypadku studenta będzie potrzebne zaświadczenie z uczelni... student może być zameldowany na pobyt stały u rodziców, np w Krakowie, a mieć US w Warszawie, gdzie studiuje i mieszka w akademiku, więc...

Ale pobuszuję, może coś znajdę konkretnego...

A co do samej Ciebie, samotnego wychowywania i praw Twoich to... a dlaczego mieszkasz w innym miejscu?... sama tam mieszkasz? I czy ten student ma tak w ogóle ojca, a jeśli ma, to czy też go finansuje? :)
Ustawę o samotnym wychowywaniu sprecyzowano... wdowa, panna, rozwódka, ale jeśli faktycznie samotnie wychowuje, czyli nie mieszka z partnerem, tylko sama :)
taka ja / 89.206.32.* / 2012-01-08 21:09
hmm... skoro przysługuje ulga prorodzinna na dziecko studiujące za granicą to pomyślałam ze to nie ma znaczenia ze nie mieszkam z synem .

Jestem rozwódką , obecnie mieszkam z partnerem a syn został na naszym mieszkaniu . Ma ojca który płaci alimenty .

Nie chcę nic na siłę kombinowac - po prostu nie wiem jak się rozliczyc :(
taka ja / 89.206.32.* / 2012-01-12 10:29
czy ktos moze mi pomóc ?
belladonna / 2012-01-13 18:50 / Tysiącznik profesjonalny
Rozliczanie jako samotnie wychowująca ja bym odradzała.... a co do ulgi można odliczać, ale.... wypada skonsultować to z ojcem dziecka... czy on tez nie odlicza, aby nie zdublować tego... rozumiesz? :)
sonwar / 2012-01-12 13:18 / Bywalec forum
Przysługuje Ci prawo do skorzystania z odliczeń w ramach ulgi prorodzinnej w pełnej wysokości
taka ja / 89.206.32.* / 2012-01-12 23:11
dziękuję

Najnowsze wpisy