Forum Forum podatkoweOdliczenia

ulga rodzinna a studencki staż unijny

ulga rodzinna a studencki staż unijny

irek1958 / 2013-02-21 23:08
W 2012 r córka (24 l.)ukończyła studia magisterskie i odbyła staż unijny organizowany przez uczelnię za który otrzymała wynagrodzenie 3237 zł. Staże które są finansowane przez UE (tzw EFS) podlegają zwolnieniu z podatku - art.21 ust.1 pkt 137 :
137) środki finansowe otrzymane przez uczestnika projektu jako pomoc udzielona w ramach programu finansowanego z udziałem środków europejskich, o których mowa w ustawie z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz. U. nr 157, poz. 1240, z późn. zm. Czy w związku z tym, że dochód ten jest zwolniony z podatku - mogę odliczyć ulgę rodzinną na córkę za m-ce styczeń - wrzesień?
Wyświetlaj:
jakubdab / 2013-02-22 09:48
Generalnie istnieje stawka dochodu, jaką maksymalnie dziecko może osiągnąć, by móc jeszcze pobierać na nie ulgę. Nie dotyczy to staży, które są zwolnione z podatku. jeśli chodzi o staż UE z tego co wiem uczestnik stażu finansowanego ze środków europejskich nie płaci podatku dochodowego od przyznanego mu stypendium, więc powinno być możliwe wnioskowanie o ulgę.
irek1958 / 2013-02-22 19:38
dzięki za poradę - sprawdziłem jeszcze w kilku innych źródłach i wydaje się, ze faktycznie można odpisać w tym przypadku ulgę ;-)

Najnowsze wpisy