Forum Forum prawneCywilne

Ulgi podatkowe.

Ulgi podatkowe.

Beata12 / 2012-09-06 13:53
Z tego co czytałem nasz rząd obciął mnóstwo ulg podatkowych. Czy ktoś orientuje się może , jakie jeszcze ulgi pozostały na dzieci? Z czego jeszcze można skorzystać posiadając dziecko?
Wyświetlaj:
Wiktor01 / 2012-09-06 14:41
Jeżeli wyślesz swoje dziecko na wakacje, albo jakiś odpoczynek , możesz to później odpisać od podatku... przynajmniej taką ulgę znalazłem... która mnie rzecz jasna interesowała.
wiwan / 2012-09-06 21:24
Zapomniałeś o takim 'drobiazgu' jak to, że ulga ta dotyczy sytuacji gdy rodzic lub dziecko ma orzeczenie o NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI.

Jest to jedna z opcji ulgi rehabilitacyjnej po prostu. Odpisujemy potwierdzone rachunkami.fakturami koszty od Dochodu.

Podstawa- art. 26, ust.1, pkt. 6 w powiązaniu z ust. 7a, pkt. 11
Ustawy o PIT.

No chyba, że chodziło o dofinansowanie z ZFŚP, ale ono jest po prostu z PIT zwolnione, zakład jako płatnik nie potrąca zaliczki i rodzic niczego już nie może w rozliczeniu rocznym z tego tytułu odliczyć.
wiwan / 2012-09-06 14:19
Niczego rząd nie obciął, bo:
- są to propozycje
- nowelizacje ustaw dokonywane są przez sejm.

Obecnie nic się nie zmieniło- ulga prorodzinna i preferencja dla podatników wychowujących dziecko samotnie są identyczne na rok 2012 jak były na rok 2011.

O propozycjach na rok 2013 (jedna z wersji):

http://www.money.pl/podatki/wiadomosci/artykul/ulgi;podatkowe;po;zmianach;kto;na;tym;zyska;a;kto;straci,8,0,1117704.html

Najnowsze wpisy