Forum Forum prawneCywilne

ulgi podatkowe jakie zmiany

ulgi podatkowe jakie zmiany

rozwódka / 2012-11-13 10:44
Jakie zmiany szykują się w ulgach podatkowych od przyszłego roku? zależy mi właściwie na zmainach dotyczących ulgi rodzinnej. Jestem po rozwodzie i sprawuje opiekę nad 2 dzieci, czy będę mogła skorzystać z tej ulgi?
szklarek / 2012-11-13 20:36
Prezydent dziś podpisał nowelę.
W zakresie tzw. ulgi prorodzinnej. Zwiększona zostanie ulga dla rodzin z trojgiem lub większą ilością dzieci. Na trzecie kwota ulgi wyniesie 139 zł miesięcznie, a na czwarte i każde kolejne – po 185,34 zł. Osoby wychowujące jedno dziecko mogą liczyć na odliczenie miesięcznie kwoty 92,67 zł. Warunkiem będzie jednak nieprzekroczenie w roku podatkowym przez małżeństwo limitu 112 tys. zł rocznego dochodu.

Nowelizacja przewiduje również ograniczenie prawa do stosowania zryczałtowanych, 50% kosztów uzyskania przychodu.
Prawo do ulgi z tytułu użytkowania sieci Internet nie zostanie całkowicie zlikwidowane. Odliczenie ma przysługiwać jednak tylko w kolejnych następujących po sobie dwóch latach podatkowych, jeśli w okresie wcześniejszym podatnik nie korzystał z tej preferencji.

Przyznam, że nie wiem na czym ostatecznie stanęło w przypadku preferencji dla samotnego rodzica.

Najnowsze wpisy