Forum Forum podatkoweOdliczenia

ulgi podatkowe przy związkach partnerskich

ulgi podatkowe przy związkach partnerskich

Pani Mariola / 2012-09-21 08:38
Jestem w związku 12 lat przy czym, nie jest to związek sformalizowany w żaden sposób. Do tej pory nie mogliśmy korzystać z żadnych ulg podatkowych (co swoją droga uważam za jawna dyskryminację) Ale wiem że coś w tej sprawie miało się zmienić, ruszyć do przodu, czy wiecie może coś na ten temat?
Wyświetlaj:
lala854 / 195.238.71.* / 2012-09-27 16:36
http://www.intercyza-blog.pl/2012/09/09/zwiazki-partnerskie-wedlug-platformy-obywatelskiej-projekt-ustawy/
alergik33 / 2012-09-21 11:21 / Bywalec forum
nie ma tych ulg, nie było i wygląda na to ze niestety w najbliższym czasie równeiż nie będzie, rząd przy okazji każdych wyborów porusza temat co prawda, ale póżniej znika gdzieś równie szybko jak się pojawia
wiwan / 2012-09-21 11:32
Związek partnerski nie pozbawia prawa do ulgi prorodzinnej, na internet, rehabilitacyjnej itd.

Pozbawia preferencji wspólnego opodatkowania.
No i zwolnień w zakresie spadków/darowizn/pożyczek.

Więc polemizowałbym z owym "żadnej".
belladonna / 2012-09-21 19:07 / Tysiącznik profesjonalny
A ja bym polemizowała z jawną dyskryminacją, bo małżonkowie mają możliwość (przy spełnieniu jeszcze warunków wspólności majątkowej i zagadnień form opodatkowania DG) do wspólnego PIT, ale już rozliczyć się jako osoba samotnie wychowująca nie (a w tym przypadku podstawą opodatkowania jest też 1/2 dochodu). Natomiast przy związkach partnerskich nagminnie jest to wykorzystywane, co w rzeczywistości dziecko wychowują oboje rodzice, a jedynie ich stan cywilny to panna/kawaler itp... A jest wiele przypadków małżeństw "na papierze", gdzie jedno poszło w siną dal, drugie wychowuje samotnie, ale stan mężatka/żonaty nie pozwala na PIT przewidziany dla osób samotnie wychowujących...
A jak napisał wiwan przy ulgach: prorodzinna itd nic nie stoi na przeszkodzie odliczać bez względu na stan cywilny :)

Najnowsze wpisy