Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Umiarkowany optyzmizm inwestorów

Umiarkowany optyzmizm inwestorów

Money.pl / 2009-06-29 17:37
Komentarze do wiadomości: Umiarkowany optyzmizm inwestorów.
Wyświetlaj:
MoretaCvetans / 2009-06-29 21:39 / _
Brydziu .Dziecko najsłodsze .
Ale o czy Ty tutaj?
fuel / 2009-06-29 21:39 / Bywalec forum
przepraszam, czy wie ktoś jak w turbo pascalu napisać program, który wypisze na monitorze "Hello world!" a później wyczyści ekran, bardzo proszę o pilną pomoc!!!
JB / 2009-06-29 21:45
jak byś cokolwiek z tego rozumiała to byś wiedziała, że Turbo Pascal to jeszcze większa prehistoria niż C... to było w epoce DOSa.
brydzia / 2009-06-29 21:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Modliszka , ja bardzo często pisuję do tvn cnbc jak mi się coś nie podoba , i jak były spadki też , cytowali lub pytali anali moje teorie więc trochę przesadzasz

, już widzę jak nasze ludki z funduszy oglądają tvn cnbc który jest tylko na cyfrze plus
modliszka / 2009-06-29 21:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wiem, Brydziu ze pisujesz....
Czesto rano, w CNBC jest cytat tego, co mozna przecztac na forum w Twoim wykonaniu. Jednak ponizy cytat, nie dotyczy e-maili internatow a fachowchów, ktorzy za swoje "kazania otrzymuja mieszek dzienkow"....bez wzgledu, jak one sie maja do rzeczywistosci...

A czy sie z Twoim teoriami zgadzam, czy nie ,to nie ma znaczenia...
deeper / 83.14.173.* / 2009-06-29 21:39
nie mam cyfry plus, mam cnbc
TOMOK / 2009-06-29 21:35 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Anakin Skywalker...przeszedł na ciemną stronę mocy...dlaczego?
Ogromna moc w nim była...i złość i złość...dlaczego?
TOMOK / 2009-06-29 21:43 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
no...trudno odpowiedzieć...zaiste :-(
Więc śpieszę wyjaśnić...ludzkie zło przeciągneło go na ciemną stronę mocy
JB / 2009-06-29 21:46
Jakie tam ludzkie? joda nie był człowiekiem.
TOMOK / 2009-06-29 21:48 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
o forum piszę
JB / 2009-06-29 21:42
Bo zrozumiał, że to jedyna słuszna strona mocy. Republika to banda skorumpowanych złodziejaszków robiaca chaos wspomagana przez zbrodniczych jedajców.
Tylko Imperium mogło zaprowadzić porządek w galaktyce.
fuel / 2009-06-29 21:25 / Bywalec forum
JB pisałeś może kiedyś program liczący wyznacznik macierzy kwadratowej dowolnego stopnia, ja napisałem algorytm probabilistyczny i skorzystałem z permutacyjnej definicji wyznacznika
Amigo11 / 2009-06-29 21:37 / SAMA PRAWDA
Co Ty 1 rok informatyki i szukasz programu żeby zaliczyć??
Moge Ci za 3 koła napisać :D:D
Amigo11 / 2009-06-29 21:37 / SAMA PRAWDA
A nie to proton!!!!!!!!!!!!!!!!
fuel / 2009-06-29 21:33 / Bywalec forum
To Calculate Determinant of a Matrix Using Recursion

This is a simple program implementing the concept of recursion to calculate
the determinant of a matrix of any order.

Code:


#include
#include
#include
#include

void main()
{
int determinant(int[5][5],int);// FUNCTIONS
void read(int[5][5],int);
void print(int[5][5],int); // PROTOYPES
int a[5][5],l,n;
int result;
l1:clrscr();
coutl>>n;
if(l!=n)
{ //TESTING CONDITION
cout
JB / 2009-06-29 21:40
http://www.sourcecodesworld.com/source/show.asp?ScriptID=1054
fuel / 2009-06-29 21:33 / Bywalec forum
nie chce wkleić całości ale to jest liczone przez laplacea
JB / 2009-06-29 21:38
to jakiś przestarzały badziew konsolowy jest do tego to chyba C jest... prechistoria. Chyba tylko na universytetach i w Szwecji tak robią.
JB / 2009-06-29 21:27
Nie nie pisałem.
Ty zresztą też nie pisałaś. Wklejasz tylko różne teksty wyczytane gdzieś w necie.
projekt x / 83.26.235.* / 2009-06-29 21:31
i co z tego, w tvn24 ks Sowa cytuje kenobiego o koncu swiata
fuel / 2009-06-29 21:30 / Bywalec forum
idea sprowadzenia do macierzy górnej-trójkątnej jest oczywista, ale jak ładnie zaimplementować obsługęę wyjątką jak któryś z wiodących współczynników jest zerem i dochodzisz do dzielenia przez zero
fuel / 2009-06-29 21:32 / Bywalec forum
To Calculate Determinant of a Matrix Using Recursion

This is a simple program implementing the concept of recursion to calculate
the determinant of a matrix of any order.

Code:


#include
#include
#include
#include

void main()
{
int determinant(int[5][5],int);// FUNCTIONS
void read(int[5][5],int);
void print(int[5][5],int); // PROTOYPES
int a[5][5],l,n;
int result;
l1:clrscr();
coutl>>n;
if(l!=n)
{ //TESTING CONDITION
cout
MoretaCvetans / 2009-06-29 21:22 / _
Super teksty/

Mamy nowe,nowiutkie- złe dane z juesey.
Jak zdyskontuje je rynek?

profesorze? mądrzyciele?
fuel / 2009-06-29 21:21 / Bywalec forum
mamy bardzo deszczowe lato w tym roku
fuel / 2009-06-29 21:19 / Bywalec forum
barakuda yoł mf
fuel / 2009-06-29 21:17 / Bywalec forum
don kenobi to toruńczyk
JB / 2009-06-29 21:24
Dobrze, że nie Torunianka... tych trzeba unikać jak OGNIA!!!!!
Niknejm / 2009-06-29 21:28 / Zatwardziały hobbysta giełdowy
Torunianek, czyli babc moherowych tez trzeba unikac jak ognia? ;-)
JB / 2009-06-29 21:30
Kobiet pochodzących z Torunia.
feee / 84.234.41.* / 2009-06-29 21:20
a fuel to nuklid
fuel / 2009-06-29 21:16 / Bywalec forum
Czy ciemno, czy jasno...DAB!...Płynie muza przez miasto
bo to miasto jest nasze (ta)

Czy ciemno, czy jasno... YO!...Płynie muza przez miasto
bo to miasto jest nasze. (ta, i nie może być inaczej, taa)

Raz ciemno, raz jasno...YO!...Płynie muza przez miasto
bo to miasto jest nasze (Ta...jest nasze...hah!)

Czy ciemno, czy jasno....YO!...Płynie muza przez miasto
bo to miasto jest nasze (Taa,jest nasze,jest nasze,było nasze,taa)
prawiezaratralalala / 77.254.209.* / 2009-06-29 21:15
Sri Lanka All Share +35.71% 2009-06-29 16:35
modliszka / 2009-06-29 21:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Za chwile wkleje bardzo dlugi tekst.
Za co, z gory przepraszam. Wkleje, a nie bede podawala linka, aby kazy PRZECZYTAL i slepo nie kroczył za tym, co ulyszy w radio, TV, czy innym analitycznym wywodzie, który może drogo kosztować naszą kieszen.

Ken, z dedykacja dla Ciebie :-)

Sasiadka
Don Kenobi / 83.5.216.* / 2009-06-29 21:11
Ja mam takich tekstów na kopy, nie jestem w stanie przeczytać, ale Tobie odmówić nie mogę.
fuel / 2009-06-29 21:11 / Bywalec forum
Impreza

Ref: Zróbmy więc imprezę, jakiej nie przeżył nikt
Nich sąsiedzi walą, walą, walą do drzwi
Sztuczne ognie niech się palą, palą, a ty
Tańcz i browar pij
Niech cały wiruje świat, ha, ha, ha

Jest piątek, tygodnia koniec i początek
Na tarczy kilka minut po dziewiątej
Stoję pod drzwiami, słyszę, że jest ciekawie
Chłopaki na pewno nie siedzą przy kawie
Pukam z całych sił, ale nikt mnie nie słyszy
Muza n*********, jeden przez drugiego krzyczy
Jestem w środku i co widzę! Co?
Twarze znajome, luźna atmosfera
Wszystko idzie w dobrą stronę
Procenty i skręty, a ja wniebowzięty
Jedno wiem - wieczór będzie przegięty
Ale, ale nie przejmuje się tym wcale
Zabawa trwa cały rok jak w karnawale
Się, masz Liroy, jak jest? Jest dobrze!
No, bo to impreza, a nie pogrzeb
Tak, tak, to impreza a nie pogrzeb
Więc ja bawię się dobrze, bez kitu

Świnie kwiczą z zachwytu
Jest "sikalafą", albo O.K., jak kto woli
No moich imprezach nikogo głowa nie boli
Więc O'Neal, walnij haka i zapraaszam
To jest Marta, a to Kasia, to sypialnia wasza
Szaka-L zaprasza na imprezę w rytmie ha-ha
Nigdy w rytmie cza-cza

Ref.

Imprezy u znajomych wzmocnią twoje siły
Różne wibracje, style, jesteśmy jak krokodyle
Z O'Nealem na imprezie podziwiamy piękne panie
Wiesz, mam wielką ochotę na nie
Misie, Dominik, dupeczki w kolorze Afryki
Słyszę w głośnikach niezłe triki
Ja małpka Fiki-Miki tańczę na parkiecie
Słyszę Styczeń, luty, marzec, kwiecień
Raj, tak, czuję się naj, kiedy jestem tu
Wtedy mam ochotę na scoobie doobie doo
Impreza jakich mało, przełomowa 2000
Wokoło mnie muza, browar i świnie gorące
Ciśnienie rosnące, nigdy malejące
Zimne drinki, mocno rozweselające
Tak, jak ja kocham te klimaty
Ciśnienie jest tak duże, mało nie r******* chaty

Ref. 2x

Witam ponownie na drugiej części meczu
Widzę niezłe sztuki, są też fani skeczu
Są Yaro i Szaka-L oraz grono fachowców
Nastrój imperzowy po wypiciu dwóch browców
Jeśli słyszysz ten numer, dla DJ-a 1:0
Witam koleżanki, pojedziemy na stereo
Bity dają w banię, jak kocham ten stan
Jeśli chodzi o to, to nie jestem tu sam
Nie, jest nas wielu
Y.A.R.O., mój stary przyjacielu
Impreza z*********, browar się leje
Kobiety dookoła, stary co się dzieje!
Co? Budynek się chwieje, każdy się śmieje
Z głośnika n********* je je je je
Ha, ha i oto właśnie chodzi
Impreza u Szaka-L'a nikomu nie zaszkodzi

Ref. 3x
modliszka / 2009-06-29 21:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Utrata wiarygodności CNBC Biznes

Demokracja potrzebuje prawdy, ale w polskich mediach, zajmujących się zwłaszcza tematyką gospodarczą, to towar deficytowy. Czy podobny los utraty wiarygodności, jaki miał miejsce w przypadku amerykańskiej telewizji CNBC za oceanem, może spotkać siostrzaną telewizję działającą w Polsce – TVN CNBC Biznes?

REKLAMA

Ostatnio licząca się grupa polityków amerykańskich i wybitnych ekonomistów, zwłaszcza tych, którzy umieli przewidzieć kryzys na amerykańskim rynku finansowym, wezwała dziennikarzy i kierownictwo stacji telewizyjnej CNBC do zachowania elementarnego obiektywizmu i realnej oceny sytuacji gospodarczej w USA. Telewizja CNBC zasłynęła bowiem bezkrytycznym i nachalnym naganianiem swych widzów do kupowania akcji na Wall Street, kupowania akcji w funduszach inwestycyjnych, w funduszach hedgingowych i do innego rodzaju inwestycji, w tym w instrumenty pochodne i toksyczne aktywa na rynku amerykańskim tuż przed pęknięciem bańki spekulacyjnej i przed upadkiem Lehman Brothers.

W Ameryce, a co w Polsce?

Lustrzanym odbiciem działań amerykańskiej telewizji CNBC są audycje o problematyce gospodarczej w polskiej stacji TVN CNBC Biznes. W połowie ub.r. analitycy bankowi i eksperci, zapewniali polską opinię publiczną o tym, że kryzys Polski nie dotknie, że akcje na giełdzie papierów wartościowych będą drożeć, a banki są silne i stabilne i żaden czarny scenariusz im nie grozi oraz że złoty będzie się umacniał systematycznie. Ekonomiści goszczący w studiu tej telewizji bezkrytycznie i w sposób zupełnie odległy od prawdy pouczali niedowiarków, że mówienie o kryzysie w Polsce w 2009 r., to nieodpowiedzialność i dowód ignorancji ekonomicznej.

Brak odpowiedzialności

Wśród tych telewizyjnych optymistów wymienić można: prof. Leszka Balcerowicza, prof. Jana Winieckiego, Ryszarda Petru, prof. Witolda Orłowskiego, Marka Zubera, Bohdana Wyżnikiewicza. Żaden z nich nie potrafił przewidzieć zachowań polskiego rynku finansowego, bankowego i kapitałowego, ale co gorsze udzielali rekomendacji, które mogły co najmniej wprowadzać w błąd potencjalnych inwestorów. Czy odpowiedzialność za błędne analizy i rekomendacje spada wyłącznie na tych, którzy się mylili, albo nie rozumieli otaczającej rzeczywistości, będąc raczej lobbystami niż autorytetami?

Nie wiedzieli?

Amerykańska CNBC została ostro zaatakowana i oskarżona o bankructwo swojej wiarygodności właśnie z powodu swojej jednostronności i stronniczości przedstawianych na antenie analiz, wypowiedzi i rekomendacji. Wyśmiano ją wręcz za tendencyjny dobór ekspertów, analityków dnia wczorajszego. Czy podobne zarzuty można by postawić TVN CNBC Biznes? Wielu gości tej telewizji komentujących najważniejsze wydarzenia gospodarcze w Polsce i na świecie systematycznie i to przez dłuższy czas pomimo negatywnych sygnałów płynących z rynku („Kryzys Polski nie ominie” GF z 11 października 2008 r., „Katastrofa budżetu coraz bliżej” 28 listopada 2008 r.) udzielało nietrafnych, a poprzez to mylących i przynoszących wymierne straty porad.

Przesadny optymizm

A oto przykłady takich zapewnień na antenie TVN CNBC Biznes. Alfred Adamiec, ekonomista Noble Banku, 11 lipca 2008 r. zapewniał, że „na koniec 2008 r. za dolara będziemy płacić 2,20 – 2,35 zł, a za euro 3,15 – 3 ,25 zł, frank szwajcarski zaś utrzyma się poniżej 2 zł”. Marek Zuber jeszcze 16 grudnia 2008 r. zapewniał, że pod koniec grudnia lub na początku stycznia 2009 r. za euro możemy płacić 4,10 i to powinien być maksymalny poziom wartości złotego. Ktoś, kto wziął na poważnie takie zapewnienia, mógł stracić majątek i to w przyspieszonym tempie. Marek Zuber niespecjalnie chce wziąć odpowiedzialność za tamte słowa i dziś podaje nowe prognozy. Janusz Jankowiak z Polskiej Rady Biznesu pod koniec 2008 r. przewidywał średnioroczny kurs złotego do euro na poziomie 3,91, czy 3,03 do dolara.

Niewiarygodni

„GF” przedstawiła na swoich łamach „Listę 10 najmniej wiarygodnych polityków i ekonomistów”, którzy wielokrotnie zabierali głos w sprawach gospodarczych. Większość z nich miesiącami serwowała nam swoje prognozy całkowicie rozbieżne z realiami ekonomicznymi. Trudno zrozumieć, dlaczego opiniotwórcza telewizja promuje opinie będące w sprzeczności z rzeczywistością. Ryszard Petru twierdzi na antenie TVN CNBC Biznes, że nie powinniśmy przejmować się, że złoty nieco słabnie. Według niego wystarczy kilka dobrych danych, aby na giełdę wróciły wzrosty. Problem w tym, że czekają nas raczej złe wiadomości, m.in. dotyczące dziury budżetowej rzędu 50 – 60 mld zł.

„Autorytety”?

Szkoda, że dziennikarze nie zadali tego typu „autorytetom” kilku dociekliwych pytań: dlaczego ma być lepiej, skoro wszystko idzie gorzej? Skąd te dramatyczne dane? Przecież produkcja przemysłowa w kwietniu spadła o 12,5 proc. Polski przedsiębiorca tylko w kwietniu nie mając szansy na kredyty wycofał, z banków ponad 5 m
Don Kenobi / 83.5.216.* / 2009-06-29 21:19
Dokładnie o tym od dawna piszę, nareszcie ktoś mądry zdemaskował te "autorytety". .
modliszka / 2009-06-29 21:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dlatego suche fakty Ken, suche fakty i przemiał na "wlasnej srutowni"....
don załosny / 86.41.188.* / 2009-06-29 21:18
i taka jest prawda z naszymi ekonomistami ....
modliszka / 2009-06-29 21:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
zł z lokat i oszczędności. Aż 45 mld zł to dziś kredyty zagrożone, blisko 600 tys. Polaków ma co najmniej 6 kredytów. Polskie przedsiębiorstwa sprzedają coraz mniej. W kwietniu sprzedaż detaliczna była niższa o 5 proc. r./r.

Wbrew rozsądkowi

Tymczasem Eugeniusz Śmiłowski z Pentora za pośrednictwem TVN CNBC Biznes poinformował, że poprawiają się zyski banków komercyjnych i to w chwili, gdy banki ogłaszają dramatyczne spadki zysków za I kwartał, rzędu nawet 90 proc. W kwietniu 2009 r. pozyskiwanie depozytów w bankach głównie od przedsiębiorstw praktycznie zamarło. A wskaźnik koniunktury bankowej – Pengab, badany właśnie przez Pentor, spadł do poziomu 13,5 proc. i jest najniższy od 16 lat.

Można się uspokoić?

Z TVN CNBC Biznes płyną uspokajające zapewnienia ministra finansów Jacka Rostowskiego, że wyjdziemy z kryzysu bez większych strat. Można by tu zapytać o nowelizację budżetu, dziurę budżetową, o cięcia wydatków, podwyżki podatków, o rosnące lawinowo bezrobocie, zamrożenie płac w sferze budżetowej, poważne kłopoty i straty banków. Polska przecież musi spłacić w tym roku 64 mld euro długu, a dług publiczny Skarbu Państwa zbliżył się do astronomicznej kwoty 650 mld zł. Grozi nam, że nie damy rady zrolować w tym roku długu w kwocie 25 – 30 mld euro, co stanowi ok. 60 proc. całych rezerw walutowych NBP. Czy tak istotne sprawy nie wymagają komentarzy?

Silny czy słaby?

Ekonomista Dexus Partners Marek Zuber uspokaja polskich przedsiębiorców, że w końcu 2009 r. możemy liczyć na euro tańsze niż 4 zł. A to niby dlaczego – chciałoby się usłyszeć dziennikarskie pytanie. Wtóruje temu wiceminister finansów Ludwik Kotecki, który uważa, że złoty będzie się w ciągu najbliższych kilku miesięcy umacniał. Pytanie tylko, ile to będzie kosztować NBP, BGK czy EBC, żeby go rzeczywiście umocnić.

Prawda, nie czarnowidztwo

Wcale nie chodzi o to, by uprawiać czarnowidztwo, ale przesadne lukrowanie sytuacji, promowanie fałszywych opinii i błędnych analiz naraża nie tylko dobre imię dziennikarzy, ale w sytuacji pogłębiania się zjawisk kryzysowych w naszym kraju TVN CNBC Biznes może stać się jednym ze współodpowiedzialnych za skutki kryzysu, przynajmniej w oczach i świadomości wielu jej widzów. Zarzuty, że telewizja kłamie, mogą powrócić ze zdwojoną siłą. Czy z hasła jednego z najbardziej popularnych programów TVN CNBC Biznes: „Fakty. Ludzie. Pieniądze” najmniej ważne okażą się fakty?

Janusz Szewczak
Autor jest niezależnym analitykiem gospodarczym
zbyś / 2009-06-29 20:58 / Tysiącznik na forum
2009-06-29 19:37:05 | vox [ Zaklinacz Deszczu ]

niedługo 300$
------------------
i 2400 wig20 na koniec czerwca [jutro]wg Ciebie
nie wiem czemu ma służyc to wypisywanie bredni
goldmen / 2009-06-29 21:15 / NIE! dla hossy na kredyt!
Po prostu ignorowac te prowokacje-jedyne wyjscie
Don Kenobi / 83.5.216.* / 2009-06-29 20:54
Dick Bove z Rochdale obniża prognozę zysku na 2009 r.dla Bank of America z 0,71 ma 0,65 $ na akcję. Zaczyna się. to druga dziś obniżka po Alcoa.
modliszka / 2009-06-29 20:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj MC,
milo Cie widziec.
Na duszy juz odrobine lzej ?
MoretaCvetans / 2009-06-29 21:03 / _
Poznałam przemiłego gościa. Pracuje w OFE i cały wieczór tłumaczył mi zależnosci finansowe ,stopy zwrotu i aktualną sytuację na rynku. Fascynujace.
modliszka / 2009-06-29 21:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jak nam MC, zechcesz uchylic rabka tej tajemnej wiedzy, bedzie milo :-))) a tak po za tem, jak wartosciowy, to trzymaj za krawat, noga :-))))
JB / 2009-06-29 21:19
O proszę narada strategiczna typowych kobiet.
Unikac jak ognia.
Don Kenobi / 83.5.216.* / 2009-06-29 20:59
A na ciele?
Don Kenobi / 83.5.216.* / 2009-06-29 21:07
A już się dowiedziałem....
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy