Forum Forum prawneZmiany w prawie

umowa internetowa bez podpisu

umowa internetowa bez podpisu

zasias3 / 2011-03-23 13:16
Witam. 2 tygodnie temu zarejestrowałem się na stronie https://www.pobieraczek.pl/ i tym samym po kilku dniach otrzymałem maila"Szanowny Panie Zawiasa,

Dnia 06.03.2011 z komputera o adresie IP 83.30.72.244 zamówił Pan na stronie Pobieraczek.pl naszą usługę i do dnia dzisiejszego jeszcze nie została ona należycie opłacona.

Z uwagi na to, że poprzez rejestrację na stronie zawarł Pan z nami umowę o świadczenie usług Usenet na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204), doręczamy Panu niniejsze wezwanie do zapłaty.

Jednocześnie informujemy, iż dalszy brak uiszczenia należnej kwoty spowoduje poważne konsekwencje prawne. Następstwem wszczęcia przez nas przeciwko Panu stosownych czynności prawnych mających na celu wyegzekwowanie należności wraz z ustawowymi odsetkami za każdy dzień opóźnienia - będą dodatkowe koszty postępowania windykacyjnego, sądowego a następnie komorniczego.

W stosunku do osób uchylających się od terminowej zapłaty możliwe są następujące kroki prawne:
- przekazanie sprawy profesjonalnej firmie windykacyjnej,
- przekazanie sprawy profesjonalnej kancelarii prawnej,
- postępowanie sądowe,
- komornicza egzekucja należności,
- Wpis do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych, który wiązać się może m.in. z odmową udzielenia kredytu lub leasingu a nawet całkowitą utratą wiarygodności w kontaktach handlowych.

W związku z tym wzywamy Pana do dobrowolnej zapłaty należnej kwoty w wysokości 94,80 PLN w ciągu 5 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości."


W regulaminie przeczytałem że poprzez jego akceptacje zawieram umowę, czy taka umowa jest ważna?? nie składałem żadnego podpisu mało tego moje dane osobowe się zgadzają z wyjątkiem pełnej daty urodzenia którą wpisałem fałszywą :) nie wpłaciłem jeszcze pieniędzy. Czy taka umowa jest ważna??

Najnowsze wpisy