Forum Forum prawneCywilne

umowa/kaucja/zerwanie umowy!!! co dalej?

umowa/kaucja/zerwanie umowy!!! co dalej?

alicja_k129 / 2015-02-02 08:53
Witam wszystkich!

ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ, ŻE TREŚĆ JEST BARDZO DŁUGA, ALE PROSZĘ O PRZECZYTANIE I POMOC!

W raz ze zbliżającym się kolejnym rokiem studenckim, zabrałam się za poszukiwania mieszkania, a dokładniej pokoju, który mogłabym wynająć w rozsądnej cenie. Znalazłam miejsce w pokoju w idealnej lokalizacji tuż obok uczelni. Umowę podpisałyśmy jedną, choć widniałyśmy na niej wszystkie trzy(zawarta była w niej kaucja zwrotna w wysokości 580 zł). Mieszkały tam już dwie studentki z którymi miałam początkowo dobry kontakt, ale to było kwestią czasu. W związku z tym, że z jedną z nich dzieliłam pokój, miałyśmy lepszy kontakt i druga współlokatorka czuła się odrzucona. I wtedy się zaczęła cała historia... Wróciłam wieczorem po weekendzie do mieszkania, poszłam spać. Rano zostałam obudza i oskarżona o kradzież, a następnie wyrzucona z mieszkania wraz ze swoimi wszystkimi rzeczami. Jestem młodą osobą, nie chciałam rodziców martwić tym problemem, ponieważ ostatnio mieli bardzo dużo na głowie, więc nie chciałam ich dobijać. Nie miałam dostępu do umowy, ponieważ była jedna, a nie miałam kontaktu do właścicielki mieszkania, ponieważ umowa została w mieszkaniu. A TERAZ UWAGA! Po trzech miesiąca przychodzi pismo od właścicielki, w którym żąda ode mnie pieniędzy za te miesiące, kiedy nie mieszkałam! W KOŃCU miałam adres do właścicieli. Poszłam, nie znając zamiarów właścicieli (postanowiłam nagrać całą rozmowę w której właścicielka zapewniała mnie, że nie żąda ode mnie żadnych pieniędzy, a moja kaucja pokrywa miesiąc po mojej wyprowadzce. Czy mogę na podstawie tego pisma, żądać o kopię umowy oraz o zwrot kaucji? Kolejna sprawa, kaucja wpłacona była na konto dziewczyny, która mieszkała poprzednio w tym pokoju, a nie na konto właścicielki(oczywiście dowód wpłaty posiadam wraz z tytułem: "opłata kaucji za mieszkanie"). Ale podpisując umowę zgodziłam się na wpłatę takowej kaucji) W JAKI SPOSÓB MOGĘ ODZYSKAĆ PIENIĄDZE?

Z góry dziękuję za każdą odpowiedz.

poszkodowana

Najnowsze wpisy