Forum Forum prawnePracy

Umowa na czas określony - 3 pod rząd

Umowa na czas określony - 3 pod rząd

zuza32 / 78.88.110.* / 2009-08-17 21:18
Witam
Zostałam zatrudniona w ośrodku pomocy społecznej jako koordynator projektu współfiansowanego z EFS. Pierwszą umowę miałam na 3 miesiące _III-VI, nastepną od VI do końca roku (dostałam świadectwo pracy) i po 19 dniach przerwy 3 umowa na czas określony do końca roku. Czy to jest zgodne z prawem ? Wiem że 3 umowa powinna być na czas nieokreślony, tylko moje stanowisko pracy związane jest i finansowane z uczestnictwem ośrodka w projekcie z EFS na który jest umowa podpisana do 2013 roku. Głupio tak pracować ciągle w niepewności, teraz jak znam życie też mi od stycznia dadzą na rok już 4 umowę na czas określony. Sama nie wiem co z tym robić. Czy jeśli zwolnię się z tej pracy to mogę pozwać swojego pracodawcę do sądu pracy za takie umowy ? i co mogę tym osiągnąć bo wracać tam raczej nie chcę. Proszę o podpowiedzi.
joanna_ag / 83.5.160.* / 2009-08-26 14:22
Sprawdź, czy pierwsza umowa, o której piszesz (III-IV) nie była przypadkiem umową na okres próbny, Jeśli tak było, to dopiero dwie następne są na czas określony, czyli dopiero nowa umowa, styczniowa powinna być na czas nieokreślony. Nie jestem pewna, jak jest z koordynatorami projektów EFS, ale oni zazwyczaj mieli podpisywane umowy-zlecenia.
Pozdrawiam

Najnowsze wpisy