Forum Forum podatkoweInne

Umowa o dzieło - kilka pytań początkującego

Umowa o dzieło - kilka pytań początkującego

agnieszkagdansk / 2009-10-15 20:12
Witam serdecznie,
nie prowadzę działalności gospodarczej, ale chciałabym podpisać umowę o dzieło ze zleceniodawcą, który chce abym napisała dla niego kilkadziesiąt artykułów na strony internetowe. Zaznaczę że jestem studentką, poniżej 26 roku życia, zatrudniona na umowę zlecenie w instytucji państwowej.
Mam więc kilka pytań:

1) kto rozlicza się z Urzędem Skarbowym (robi przelew podatku) - ja czy zleceniodawca?
2) jeśli zleceniodawca to jakie dane wpisuje na druk przelewu? - moje dane typu nip etc?
3) na jakie konto należy wpłacić podatek? - należę do III urzędu Skarbowego w gdańsku, gdzieś wyczytałam że w moim wypadku będzie to przelew na konto "Podatek dochodowy od osób fizycznych", ale nie mam pewności, dlatego proszę o informację
4) jaki "Symbol formularza lub płatności" należy wpisać?
5) jakie kwoty brutto (razem z podatkiem) należy wpisać w umowę gdy wynagrodzenie netto ma wynieść:
50 zł netto
150 zł netto
175 zł netto
225 zł netto
250 zł netto
275 zł netto
350 zł netto
500 zł netto
przy założeniu, że koszt uzyskania przychodu to 50% - zrzeczenie się praw autorskich na rzecz Zleceniodawcy


to chyba na razie tyle.
Uprzejmie proszę o odpowiedzi osób, które mają o tym pojęcie i które udzielą mi prawdziwych informacji. Z góry serdecznie dziękuję :)
belladonna / 2009-10-16 18:00 / Tysiącznik profesjonalny
Jeśli masz płatnika, to on powinien wpłacać zaliczki (Tobie wystawia do końca lutego PIT-11)
Płatnik rozlicza się z takim urzędem, gdzie będzie składał PIT-4R (do niego wpłaca zaliczki na podatek). Jedynie PIT-11 wysyła wg adresu zamieszkania pracownika, czy zleceniobiorcy, bo zleceniobiorca uzyskane dochody wpisze w swoje zeznanie i złoży go wg swojego adresu zamieszkania :-))

Najnowsze wpisy