Forum Forum prawnePracy

Umowa o pracę a rejestracja w urzędzie pracy

Umowa o pracę a rejestracja w urzędzie pracy

ska.tolls / 109.33.204.* / 2012-02-10 00:37
Witam
Proszę o pomoc gdyż zarejestrowałem się w Urzędzie pracy pomimo trwającej umowy o pracę za granicą. Sprawa wygląda następująco:
Procowałem w Holandii w okresie od Lipca do Końca Października 2011 gdyż do tego czasu miałem mieć pracę. Po powrocie do kraju zarejestrowałem się w urzędzie pracy. W międzyczasie dowiedziałem się że mogę powrócić do Pracy w Holandii więc wyrejestrowałem się z Urzędu Pracy po 2 tygodniach i pojechałem do pracy. Dzisiaj dowiedziałem się że umowa z pracodawca trwa od Lipca do dnia dzisiejszego nawet w okresie gdy byłem na bezrobotnym. Pracodawca przedłużył trwającą umowę gdyż nie mógł mi dać kolejnej na krótki okres czasu. Formanie w urzędzie Holenderskim przez te 2 tygodnie jest zaznaczone że nie pobierałem żadnego wynagrodzenia tak jakby był na urlopie bezpłatnym. Jednak zastanawiam jakie grożą mi konsekwencje jeżeli całą sprawę sam zgłoszę w Polskim Urzędzie Pracy. Dodam że nie otrzymywałem zasiłku dla bezrobotnych, status bezrobotnego posiadałem 2 tyg.
Pozdrawiam
Wyświetlaj:
szklarek / 2012-02-10 11:40
Pismo wyjaśniające wystarczy, zwłaszcza że już zarejestrowany Pan nie jest.

W przeciwnym razie jest możliwa grzywna nie niższa niż 500 zł z art.119 ustawy o promocji zatrudnienia. Zawiadomienie, nawet po ustawowym 7dniowym terminie, ale przed kontrolą PUP- zwalnia od grzywny.
catpower / 2012-02-10 09:49 / Bywalec forum
Na twoim miejscu zadzwoniłbym do Urzędu Pracy (nie musisz się przecież przedstawiać) i wybadał jak to wygląda, jak ie będą konsekwencje, jak to zgłosisz i tak dalej.

Najnowsze wpisy