Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Umowa o pracę przed podjęciem zatrudnienia. Będzie zmiana w kodeksie pracy

Umowa o pracę przed podjęciem zatrudnienia. Będzie zmiana w kodeksie pracy

Wyświetlaj:
sdfds / 89.68.25.* / 2016-05-13 23:11
no i dobrze bo jak mozna z datą wsteczną podpisywac umowe :P
rodzic / 5.172.235.* / 2016-05-13 22:45
znam z najblizszej okolicy kilku pracodawcow , duzej firmy np.piekarnia czy zaklady meblowe co placa najnizsza pencje a reszte w kopertach dosdaja i wychodzi srednia krajowa i takim pozniej nalezy sie szystko ,zopieki spolecznej zasilki no i terz 500plus a ten co uczciwie zatrudniony jest niema tego
.ninek / 89.229.171.* / 2016-05-14 07:23
A co na to, pani od języka polskiego ?
Jan12764 / 188.146.133.* / 2016-05-13 21:07
Bujda . Pracodawcy chyba dają łapówki wszystkim po kolei rządzącym aby nadal gnebić pracowników .Od lat w ochroniarskich firmach okradają np. na godzinach nocnych . PIP nie widzi nic złego w tym okradaniu pracowników . I co na to PIS ???? PO i PSL nic nie robiło.
jakaplacatakapraca / 78.9.115.* / 2016-05-13 22:04
to się nie zmieni, połowe lat mam pracy na czarno, alternatywa mieszkanie w kartonie lub bieganie z siekiera po mieście. Mam średnie, też nie mam zamiaru tego już podnosić, ludzie lepiej odemnie wykształceni pracują czasami na czarno, lub z******.... za minimalną. (ostatnio powiedziałem dość 2 miesiąc brak umowy, kilku klientów przekazałem konkurencji za mały % :)
Wy Zy Sk / 79.191.3.* / 2016-05-13 21:01
Na papierze minimalna a pod stołem drugie tyle... i każdy jest happy ! Tylko co później z emeryturą... ?! Od minimalnej i 600-800 zł na rękę... Pomyślcie, nie dajcie się wykiwać pracodawcą ! Tak na marginesie, to kij ma dwa końce - albo tyrasz na warunkach pracodawcy, albo won na bezrobocie... !!!
aainieabi / 194.61.68.* / 2016-05-13 20:24
www.Drukanteria.pl - tusze, tonery, akcesoria ;-)
Starsza_Pani / 83.28.167.* / 2016-05-13 20:22
Być może się mylę, ale wydaje mi się że minęły już czasy pracy przymusowej...
Każdy ma prawo szukać pracy która mu odpowiada...czy tak ?
To jeśli zgadza się na pracę za 1200, to czego potem płacze i narzeka ?
Jeśli nie odpowiadają mi warunki które oferuje ten przedsiębiorca, szukam innego.
Jeśli nie mam bogatych rodziców, mogę potraktować taką pracę jako etap przejściowy.
Tylko że wtedy nie jęczę, nie wyzywam i nie użalam się nad sobą, tylko całą energię wkładam w szukanie lepszej pracy, lub w podnoszenie własnych kwalifikacji.

Jestem przedsiębiorcą. I jestem przeciwnikiem "wyzysku".
Dbam o swoich pracowników i przestrzegam kodeksu pracy.
Nie dlatego że muszę, ale dlatego że chcę.
Ale wkurza mnie generalizowanie problemów i nazywanie wszystkich pracodawców oszustami.
Tak naprawdę 80% pracodawców, to ludzie bardzo ciężko pracujący na każdy grosz.
I niestety, bardzo często tak na prawdę.... zarabiają mniej niż jego pracownicy.
Ale to oczywiście problem przedsiębiorcy :-)

Ale mam inne zmartwienie....
Kiedy ktoś wreszcie wezmie w obronę pracodawców ?
Tak, pracodawców, i będzie chronił ich przed pracownikami, którzy są święcie przekonani,
że już sama ich obecność w pracy jest szczytem ich możliwości i zaangażowania.
Mam dość pracowników którzy pełnią tylko role statystów.
Chcesz godnie zarabiać ?
To pracuj. Najlepiej jak potrafisz
Amen
bleble40 / 2.126.39.* / 2016-05-13 21:49
Taaaa gościu chyba nie byłeś w warmińsko-mazurskim....
81r / 109.47.1.* / 2016-05-13 20:42
Tez masz wybor ,możesz takiego pracownika zwolnić .pracownik niestety ma rodzinę na utrzymaniu ,i chcąc by rodzina miała co do garna włożyć zgadza się na 1200 zł ,a co ma jechać na drugi koniec Polski by tam zarobić 1500-2000 zł ,z dala od rodziny ,dzieci ,nie masz zielonego pojęcia co to rozłąka
Jeśli tak jak piszesz dbasz o pracowników HWALA CI za to ,ale takich jak Ty niestety jest niewielu
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Starsza_Pani / 83.28.167.* / 2016-05-13 21:28
Być może, ale jednak są.I naprawdę przykre jest to, że wrzuca się wszystkich do jednego kotła.
Może nie mam pojęcia co to jest rozłąka. Ale mam coś co nazywa się empatią.
Dlatego przykro mi jest czytać kiedy wszystkich przedsiębiorców ma się za wyzyskiwaczy, złodziei i oszustów.
Wiesz jak wygląda praca przedsiębiorcy ?
Nie wiesz, i daj Boże żebyś nie musiał się przekonać.
Bo to naprawdę ciężka i niewdzięczna praca.
Ale też dająca dużo satysfakcji.
Widzisz, mam wielu pracowników, którzy pracują u mnie wiele lat.
Wiec chyba nie jest tak zle. Ale czasem zachodzą w ciążę, czasem odchodzą na emeryturę.
I uwierz mi, znalezć dobrego, odpowiedzialnego pracownika, jest coraz trudniej.
I wiesz, czasem mam wrażenie, że krzyczą najgłośniej ci, którzy najmniej dają od siebie.
Wbrew pozorom, dobrzy pracownicy są doceniany. Bo zwyczajnie....jest ich coraz mniej.
Szanuję ludzi, nie zatrudniam na śmieciówkach ale i nie zgadzam się na pracę na czarno.
Jeśli pracownik nie chce umowy, zwyczajnie tracę zaufanie.
Ale jeśli kogoś zatrudniam, sam fakt że jest, mi nie wystarcza.
Ma pracować, a jeśli dobrze pracuje, to ja tą pracę doceniam i wynagradzam
AMEN
81r / 109.47.1.* / 2016-05-13 20:08
Ta ustawa to PIĆ NA WODĘ ,dlaczego nie zrobja ustawy która mówi ,ze za zatrudnienie - choćby 1 pracownika - na CZARNO ,zakład zostaje zamknięty w trybie natychmiastowym .Czy prezesi firm to ludzie - nie będę pisał by nie obrazić nikogo - czy podejmując decyzję o założeniu firmy ,nie wiedzą ,że nie wolno zatrudniać na czarno ? Całe lata o tym sie mowi - powinni wszyscy w urzędzie skarbowym podpisywać oświadczenie - ze są tego świadomi ,pod karą zamknięcia firmy , i po kłopocie
Druga sprawa to inspekcja - tylko ryby nie biorą - by ludzie w niej byli naprawdę sluzbistami
I jeszcze jedno , co za posła czy ....... siedzą w tym rzadzie ,nie mają zielonego pojęcia do czego zdolni są prezesi i ich ksiegowe,objad i tak te przepisy ,wystarczy I TAK DZIŚ TO SIĘ DZIEJE , pracownik podpisuje umowę in blank bez daty - w razie kontroli wystarczy wpisać tylko datę -
Ktoś powie ,ze po co pracownik na to się godzi - najniższa krajowa - reszta w kopercie- , a czy ma inne wyjście ? Mając na utrzymaniu rodzinę ,dzieci ,
Więc ni e p..... takich farmazonow ,ile to placic ie na ZUS,podatków itp ,jeśli się nie opłaca to po co prowadzisz firmę ,oszukujac -okradając ludzi i panstwo .
Nie żebym zazdrościl im ze zarabiają - szefowie - ale nie kosztem ludzi ,a jakimi furami się rozbijaja ,jakie pałace budują ,za co -i to mnie boli- za ludzka krzywdę za oszukiwanie ludzi -płaczą ze tak mało firma zarabia ,a buduje se pałac ,i dobrze umi kombinować ale gdzie są CI POSŁOWIE ,ze nie umja zrobić konkretnego przepisu ,którego szefowie firm będą się bali tylko robja jakieś ustawy bubel ,ale prawdopodobnie też mają albo będą mieli firmy wiec robja przepisy pod siebie
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
trojeczka / 83.28.167.* / 2016-05-13 20:26
to po co się męczysz ??
Załóż firmę
Ty też możesz mieszkać w pałacu skoro to takie proste
81r / 109.47.1.* / 2016-05-13 20:50
Czytacie i nie rozumiecie ,gdybyś podpisał żeś świadom tego ,ze zatrudniając na czarno ,firma zostanie zamknięta ,długo byś musiał się zastanowić i policzyć co ci się opłaca ,założyć firmę i legalnie prosperowac czy ryzykować ,Twój wybór ,a w tej chwili prawo nasze ma takie luki ,ze jeśli masz firmę umiesz lawirowac w nim inaczej juz dawno byś ja zamknol Chyba żeś naprawdę uczciwy wiec Ciebie to nie tyczy i zwracam honor ,lecz sam wiesz ,ze pisałem prawde
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
bleblak / 89.75.120.* / 2016-05-13 20:14
Załóż sobie firmę cwaniaku, nie musisz nikogo zatrudniać, ale spróbuj wyżyć za to, co Ci zostanie po dokonaniu obligatoryjnych danin! Skoro tak szefom zazdrościsz, to zostań sobie tym szefem!
81r / 109.47.1.* / 2016-05-13 20:35
Nie cwaniakuje, tylko napisałem PRAWDE ,inaczej zatrudnienia na czarno nie zlikwidujemy ,może źle trochę napisałem ,ale w 80-90 % firm tak się dzieje , ale dlaczego proponujesz bym założył firmę ? nie wszyscy mają do tego predyspozycje ,a z tego co piszesz xto ty masz i tez zatrudnia sz na czarno? Bo inaczej byś nie wyszedł na swoje .nie chce operować nazwiskami czy nazwą firmy ale na 50 ludzi , 30 zatrudnionych na czarno ,inspekcje nigdy tego się nie doszukaly, najniższa krajowa ,reszta w kopercie ,nie chciałbyś zobaczyć jego domku ,napewno drugiego takiego w Polsce nie ma i to nie bajki takie są fakty
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
hmmm1092 / 78.9.115.* / 2016-05-13 21:56
zielona góra wóda, płace minimalne plus zdarza się praca na czarno, nigdy nie mają pieniędzy na modernizacje i podwyżki, sklep małpka regiony zielona góra, nowa sól zatrudnia na czarno, jedna z żabek zatrudniała na czarno nowa sól, ale dostali po kieszeni, jedna z drukarni zielona góra, nowa sól :) mogę wymienić jeszcze kilka miejsc :)
ola700 / 31.179.247.* / 2016-05-13 19:52
Wystarczy obniżyć składki na ZUS i nikt nie będzie kombinował! PROSTE? I więcej kasy wpłynie do tej szanownej instytucji
ja315 / 91.235.152.* / 2016-05-13 19:43
Przepraszam bardzo a kto uczył tych inspektorów ? Przy dokładnym sprawdzeniu dokumentów od razu widać , czy pracownik pracuje pierwszy dzień , czy dłużej . Po pierwsze ;pracodawca nie może dopuścić do pracy pracownika bez ważnych badań lekarskich dopuszczających pracownika na konkretnym stanowisku pracy , po drugie pracodawca nie może dopuścić pracownika bez przeszkolenia w zakresie bhp i szkolenia stanowiskowego , po trzecie pracodawca ma obowiązek zapoznać pracownika z zagrożeniami jakie występują na stanowisku pracy . Wszystkie te warunki potwierdzone musza być podpisem pracownika . Brak wypełnienia tego obowiązku przez pracodawce eliminują możliwość zatrudnienia pracownika. Tłumaczenie ,że ktoś pracuje dopiero pierwszy dzień to totalna bzdura a jeśli pan inspektor w to wierzy to jest debilem i nie powinien pracować w PIP.
81r / 109.47.1.* / 2016-05-13 20:21
Badania lekarskie? Juz obstukane ,jest lekarz który ,tylko kasuje 50 zl - zdrowy Pan ? Tak - podpisie ,karteczka do ręki - szkolenie ? Podpis i do pracy ,bhp ? To samo ,o czym zapomniałem ? Wszędzie to samo podpis pracownika i w dokumentach wszystko gra
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
trojeczka / 83.28.167.* / 2016-05-13 19:51
dokładnie tak
Tylko jak pomyślę ilu ludzi brało udział w tym bezsensownym przedsięwzięciu.
Przez ile biurek przeszły te -pożal się Boże- "nowelizacje" .
Ile czasu senat będzie nad tym debatował.
I w końcu, ile to mnie - podatnika - będzie kosztowało........
To mnie szlag trafia :/
trojeczka / 83.28.167.* / 2016-05-13 20:28
to był komentarz do wypowiedzi ja315, nie do 81r........
PaństwowyUrządPracy / 93.105.178.* / 2016-05-13 19:24
inspektor dostanie więcej w łapę
jasio802 / 83.145.160.* / 2016-05-13 18:07
Jak w ogóle może być coś takiego jak "nielegalne zatrudnienie"? Koniec cywilizacji.
xxxxxxxxxxxxxxxx901 / 78.11.118.* / 2016-05-13 18:01
KIEDY KONIEC ZE ŚMIECIÓWKAMI BEZ UBEZPIECZENIA I URLOPÓW
ZORRO1040 / 78.11.118.* / 2016-05-13 17:57
BRAVO NIEWOLNICZA PRACA U PRACODAWCÓW SIĘ SKOŃCZY NA CZARNO
Mario305 / 37.47.172.* / 2016-05-13 16:51
Prowadzę firmę produkcyjną, czy mi się to podoba czy muszę zatrudniać ludzi, ponieważ pracują przy maszynach a licho nie śpi ... Niestety mam ciągły problem z ludźmi. Przychodzą owszem ..... ale nie chcą być zatrudnieni....na pytanie dlaczego? Odpowiadają: zajęcia komornicze, "stara żąda alimentów", mam swoje powody....A mi ciągle brakuje normalnych ludzi do pracy...ale to ja ...jako pracodawca zawsze będę tym złym....

Najnowsze wpisy