Forum Forum prawneZmiany w prawie

Umowa o zakazie konkurencji po ustaniu stosunku pracy

Umowa o zakazie konkurencji po ustaniu stosunku pracy

Mirasek04 / 2010-03-20 13:53
Witam
właśnie skończyłem pracę. Chce podjąc pracę w tej samej branży. W umowie jest napisane że zakaz podjęcia pracy obejmuje firmy konkurencyjne. jest też podana kwota odszkodowania: 20 tyś PLN. Czy mogę podjąc prace u konkurencji nie czyniąc szkody tzn. nie dwonić do klientów, ani w żaden sposób działać na szkodę byłego pracodawcy. Czy w sądzię przegram jeśli podejmę pracę u konkurencji, ale nie działając w żaden sposób na szkodę byłemu pracodawcy??? Myśle, że były pracodawca powiniem mi udowodnić jego szkodę w sądzie., czy się myle?
Wyświetlaj:
szklarek / 2010-03-22 17:36
Z drugiej strony patrząc- nawet będąc portierem w nowej firmie przyczyniasz się do jej lepszego funkcjonowania- i jest to w sensie rynkowym na szkodę pierwszej firmy.
Poważniej- w umowie jest zapisany zakaz podjęcia pracy a nie zakaz "czynienia szkody' jak to sformułowałeś. Sprawa jasna i oczywista. Przegrasz.
chłystek / 87.204.211.* / 2010-03-23 13:18
Jeżeli w umowie o zakazie pracy u konkurencji nie masz wpisanego odszkodowania dla ciebie za ten zakaz, to umowa jest nieważna.
marttin / 83.29.3.* / 2010-03-29 13:29
A co jesli ja prowadze agencje jednego z bankow i tez mam umowe o zakazie konkurencji, ale bez kwoty odszkodowania.

Czy moge w takim przypadku podjac normalna prace etatowa dodatkowo w innym banku??

Najnowsze wpisy