Forum Forum prawneCywilne

Umowa z Erą oszustwo

Umowa z Erą oszustwo

Lucjax / 83.27.106.* / 2010-01-02 10:46
Witam.

2 lata temu wzięłam z sieci ERA telefon na umowe na 2 lata, jakiś czas temu pisałam o rozwiązanie umowy. Odpisali wtedy że umowa jednak trzyma 3 lata, i chcieli kserokopie umowy, wysłałam jedną, po jakimś czasie odpowiedzieli, i kazali drugą wysłać umowę, także zrobiłam kserokopie i im wysłałam. Dzisiaj otrzymałam od nich list, że przy umowie na 2 lata telefon kosztował 99zł, a na 3 lata 1zł. Paragonu nie mam , ale na 2 umowach które mam pisze jednak że umowa trzyma mnie przez 2 lata. Co mam w tej chwili zrobić?
robsson78 / 77.91.6.* / 2010-01-02 20:06
A co ma do tego paragon ? Podstawowym dokumentem wiążącym obie strony jest umowa. Dodatkowo można sprawdzić datę wygaśnięcia umowy na stronie www.era.pl trzeba się zalogować i przejść na kartę Moje konto, lecz jeśli jest tam data inna niż na umowie to moim zdaniem obowiązuje data z umowy. Proponuję nie odpuszczać a jeśli to nie przyniesie rezultatu to skierować sprawę do właściwego rzecznika konsumenta adresy pod: http://www.uokik.gov.pl/pl/ochrona_konsumentow/rzecznicy/
Ja też kupiłem tel. z ery za 1 zł. umowa na trzy lata i w warunkach oferty promocyjnej wyraźnie jest napisane że abonament 40 zł. bo taki mam obowiązuje przez całe 36 miesięcy tymczasem po 24 miesiącach przysłali mi rachunek 60 zł. abonamentu. Takie cwaniaczki.

Najnowsze wpisy