Forum Forum prawnePracy

Umowa zlecenie a alimenty

Umowa zlecenie a alimenty

shaders / 95.49.60.* / 2010-11-15 21:52
Witam,
jestem studentką dzienną. Postanowiłam dorobić na święta i przyjęłam prace na umowę zlecenie.., mam pracować kilkanaście dni w grudniu.
Mam też przyznane alimenty w wysokości 500zł.
Czy mogą mi potrącić alimenty? (np. przy rozliczaniu pitu)
Wyświetlaj:
wiwan / 2010-11-16 11:47
Nie mogą. I niby kto ? Alimenty masz zasądzone najprawdopodobniej od rodzica. A dochody zawieszają lub ograniczają świadczenia "instytucjonalne", czyli z ZUS lub gminy/pomocy społecznej. Dotyczy to więc rent, zasiłków, dodatków.

No chyba, że korzystasz z Funduszu Alimentacyjnego. Wtedy rzeczywiście brany jest pod uwagę dochód w rodzinie. Obecnie to 725 zł. Ale jest to średni dochód za poprzedni rok, a obecny okres świadczeniowy (październik-wrzesień) już trwa. Zatem ten grudniowy dochód zaważy na alimentach za rok- i w takiej kwocie chyba nie wpłynie na przekroczenie 'u Ciebie' rocznego średniego limitu dochodu.
audi43 / 2010-11-25 15:54 / portfel / Bywalec forum
WIWAN...co do całości Twojego wywodu należy się zgodzić jednakże istnieje możliwość, że tatuś studentki może wystąpić do sądu z wnioskiem o zniesienie świadczenia alimentacyjnego wobec córki z argumentacją, iż swiadczeniobiorca posiada dochody własne pozwalające na samodzielne egzystowanie. Oczywiście to nie takie proste ale nie mniej jednak możliwe
wiwan / 2010-11-25 17:10
Audi43....co do zasady- oczywiście, że może złożyć, ale sytuacja w wątku dotyczy dochodu z JEDNORAZOWEGO zlecenia, czyli pewnie w wysokości porównywalnej do jednomiesięcznego świadczenia. Żaden sąd na takiej podstawie świadczenia nie zniesie ani nie zawiesi. Nie straszmy dziewczyny :-)

Najnowsze wpisy