Forum Forum prawnePracy

umowa zlecenie a urlop

umowa zlecenie a urlop

kewe123 / 2011-06-13 13:51
pracuję trzy miesiące na umowie zlecenie, zastanawiam się czy jeśli wykonam swój limit na ten miesiąc wcześniej to czy mogę udać się na kilka dni urlopu w zamian?
Wyświetlaj:
krzaczek / 2011-06-14 11:23 / -
nawet nie musialabys wykonywac limitu, bo na umowie zlecenie pracujesz kiedy chcesz i ile chcesz
szklarek / 2011-06-14 11:28
Nieprawda. To wszystko zależy od treści umowy, od tego jak zdefiniowane są zadania zleceniobiorcy, ich wymiar, częstotliwość itd.
To samo dotyczy "urlopu". Jest możliwy, o ile ww zadania są tak sformułowane, że zleceniobiorca jest sobie w stanie "urlop" wygospodarować poprzez wcześniejsze nadrobienie zadań i brak konieczności obecności w danym miejscu i czasie. Lub uzyska zgodę zleceniodawcy na 'odrobienie', czasową zmianę warunków z umowy.
kewe123 / 2011-06-14 12:24
jeśli w umowie pisze że zleceniodawca nie wskazuje mi sposobu wykonania zlecenia to czy mogę z tego wnioskować że mogę sobie wygospodarować ten urlop?
szklarek / 2011-06-14 12:48
Jeśli sposobu i CZASU ( w sensie częstotliwości, konkretnych godzin czy dni ) to TAK.

Przykład- zlecenie w umowie- odebranie min. 200 telefonów na infolinii i udzielenie w związku z nimi przynajmniej 50 porad - oba limity tygodniowo-brak zapisu, że odbierać codziennie- 'urlop' jest do wygospodarowania. Jeśli zapis, że jednak codziennie, albo limity podane dobowo- samowolnie już nie można ich sobie przeliczyć na tygodniowe i nadrobić. Ale można to przecież doraźnie uzgodnić ze zleceniodawcą.
kewe123 / 2011-06-14 13:08
rozliczenie mam dobowe, więc chyba nie ominie mnie rozmowa ze zleceniodawcą

Najnowsze wpisy