Forum Forum prawnePracy

umowa zlecenie opinie

umowa zlecenie opinie

isa / 2012-04-16 08:41
Byłam na rozmowie w sprawie pracy i dostałam ją, ale pracodawca zaproponował mi umowę zlecenie, proszę o Państwa opinie na temat takiej formy zatrudnienia. Chodzi mi o to jakie ma minusy, czy dostanę kredyt na przykład? co ze składkami chorobowymi i z urlopem i takiego typu rzeczy?
Wyświetlaj:
adrianna malicka / 2012-04-16 15:10 / Bywalec forum
ja pracowałam jakis czas temu na zleceniu i niestey wtedy większość banków moje wnioski o kredyt odrzucało
szklarek / 2012-04-16 10:55
Ogólnie- zgodnie z prawem powyższy wybór jest możliwy tylko w JEDNĄ stronę.
Jeśli charakter zadań i sposób ich realizacji wskazują, że rzeczywiście jest to zlecenie- to podpisanie i realizowanie w to miejsce stosunku pracy należy pochwalić wielce i pracodawcę ozłocić.
Gdy z kolei zwykły stosunek pracy chce zalegalizować jako zlecenie- to omija prawo pracy, a Pani będzie miała w tym współudział.

Szczegółowo- ubezpieczenie chorobowe na zleceniu jest dobrowolne. PO przystąpieniu do niego zasiłek chorobowy wypłacany jest na zasadach takich jak u etatowców, ale bez poprzedzającego go okresu wynagrodzenia chorobowego. Ale choroba nie stanowi ochrony przed wypowiedzeniem zlecenia ( no chyba, że klauzulę taką, dobrowolną w umowie się zawrze).
Okres wyczekiwania przy u. dobrowolnym wynosi aż 90 dni.

Najnowsze wpisy