Forum Forum emerytalneInne

Unia zaproponuje nam późniejsze emerytury?

Unia zaproponuje nam późniejsze emerytury?

Money.pl / 2011-07-07 17:14
Komentarze do wiadomości: Unia zaproponuje nam późniejsze emerytury?.
Wyświetlaj:
BOOB / 188.33.197.* / 2011-07-10 06:48
DO ROBOTY DO 70 LAT min . Wcześniej na pomostowe A po 70 zaczyna się Zycie !!! BRAWO BRAWO Kiedyś do emerytury trzeba było dorobić teraz cza dożyć !!!
ki / 77.253.152.* / 2011-07-08 07:33
tak dla górników, policjantów, żołnierzy i nauczycieli
RADA / 188.33.197.* / 2011-07-10 07:11
ODPOWIEDŻ Nigdy nie pracowałeś a jak już to na lewo ,masz gdzieś nasz Kraj !do szkoły chodziłeś tylko po to bo były wakacje długie
lolll / 188.33.197.* / 2011-07-10 06:55
Wal się od górników !!! ty ogonie
tańczący_z_fundami / 79.185.218.* / 2011-07-07 23:31
Największy problem to to że UE wcale nie PROPONUJE tylko ROZKAZUJE. Korwin - Mikke miał rację że straciliśmy suwerenność.
OBSERWATOR 22 / 89.73.175.* / 2011-07-07 23:01
Aby podjąć dyskusję dotyczącą „reformy” emerytalnej w Polsce trzeba realnie podać rzeczywiste fakty a nie slogany i słowa ”klucze”.

Fakty w 2011 r. są następujące:
1.Spada liczba emerytów (więcej umiera, niż przyznaje się nowych emerytur - 2010 r. - spadek o 58 tys.) – tendencja ta będzie trwała wiele lat,
2. Od kilku lat rośnie średni wiek w którym przechodzi się na emeryturę,
3. Wysokość średniej emerytury jest niska (około 400 EURO) i jeszcze spadnie po 2014 r.,
4. Systematycznie rośnie udział kobiet w populacji emerytów (aktualnie wynosi 60%) (jest to odwrotna zależność do proporcji zatrudnionych wg płci) i sięgnie on 90 % w latach 2050.
Przy tym:
1. Polska posiada jedną z najniższych - średnią długość życia.
2. Jedynie 55% populacji mężczyzn dożywa wieku emerytalnego (65 lat)

Wnioski:
1. Mamy jeden z najbardziej rygorystycznych na świecie systemów emerytalnych (szczególnie dla mężczyzn),
2. Wysokość emerytur jest jedną z najniższych w Europie,
3. Żyjemy najkrócej (podobnie jak w pozostałych krajach postkomunistycznych),
4. Brak jakichkolwiek programów zabezpieczenia i poprawy życia osób starych,
5. Fatalna służba zdrowia.

Przestańmy dyskutować o zwiększeniu rygorów emerytalnych w Polsce, gdyż aktualnie nasz system emerytalny jest najbardziej rygorystycznym ze wszystkich systemów rozwiniętego i średnio rozwiniętego świata. Trzeba się zastanawiać jak złagodzić problemy emerytów po 2015 r. szczególnie tych z „nowego systemu”.
Nic też nie mówi się o pozostałych osobach w podeszłym wieku, które znajdą się poza systemem emerytalnym.
ocelot79 / 109.243.161.* / 2011-07-10 12:43
Tak? No to w takim razie wytłumacz mi że skoro jest tak pięknie to dlaczego co pięć lat deficyt w ZUS-ie podwaja się?
residenzpalast / 178.235.4.* / 2011-07-08 06:17
az sie prosi zeby zacytowac kawalek wiersza Majakowskiego

Kul gęściej! Po przestraszonych
W gąszcz uciekających, parabellum.
Samo to - z dna dusz,
Żarem, żelazem, paleniem, światłem
Smaż, pal, rżnij, niszcz”

«Пули погуще! По оробелым
В гущу бегущим грянь, парабеллум.
Самоё это – с донышка душ,
Жаром, железом, жженьем, светом
Жарь, жги, режь, рушь».


troche zmienic tekst i zadedykowac niektorym rzadzacym....
bsf / 77.255.59.* / 2011-07-07 22:47
Kolejny "sukces" POpapranego " żondu " tuska i jego ferajny z POdwórka. Każde pieniądze jakie trafią POd zarząd tych nieudaczników zostaną roztrwonione bezPOżytecznie i bezPOwrotnie ale cieszę się ,że wykształciuchy będą zapierniczać na moją emeryturę do siedemdziesiątki oczywiście jak im miłościwie panujący "żond" POzwoli dożyć tych szczęśliwych lat .
emeryt51 / 84.10.193.* / 2011-07-07 22:29
Pracujcie dłużej , szybciej pójdziecie do piachu, a my za waszą kasę będziemy obradować i obradować wymyślając coraz głupsze przepisy, a co, potrafimy przecież, już wiele takich spłodziliśmy, czyż nie mamy racji ?. Piach wszystkich przyjmie, a może lepiej skremować, przecież prochem jesteśmy i w proch się obrócimy, co za różnica ?.
Partia Oszustów / 83.238.152.* / 2011-07-07 21:19
Późniejszymi emeryturami to można skrócić wiek emerytalny, a nie wydłużyć.
emeryt51 / 84.10.193.* / 2011-07-07 21:11
Błedne podstawy systemu i stąd ciągle problemy. Pracujący powinien odkładac na emeryturę na indywidualne oprocentowane konto i ile zgromadzi tyle powinien mieć do dyspozycji w określonym wieku. Przejście na emeryturę powinno nastąpić w czasie wybranym przez pracującego. Każdy był by świadomy ile ma na koncie i na ile mu to wystarczy. System który zakłada,że pokolenie młode pracuje na stare zawsze będzie nie wydolny, zwłaszcza kiedy przyrost naturany maleje. Ciągłe mieszanie w systemie tak go rozregulowalo. Niech unia nie miesza w emeryturach bo to prowadzi do upadku tego systemu.Prosty, przejrzysty system odetnie dochody żerującym na pracownikach i nie pozwoli manipulować wysokością emerytur. Przecież jak powstawał obecny system to nie od razu byli emeryci, skoro brakuje pieniędzy w systemie to widać że sie nie sprawdza i niema co dalej brnąć w ślepy zaułek. Przykładem może być Grecja bo to widać wyrażnie tam gdzie jest ubogie społeczeństwo. W bogatszych krajach lub tam gdzie przyrost naturalny jest na tym samym poziomie przez wiele lat nie widac takich dużych problemów.
tańczący_z_fundami / 79.185.218.* / 2011-07-07 21:53
Niestety jest to nieprawda, właśnie bogate kraje zaczynają mieć teraz problemy bo to ich bogactwo, oraz emerytury są na kredyt i właśnie przyszedł czas spłaty. Pierwsza Grecja, potem będą po kolei, Portugalia, Włochy, Hiszpania, Irlandia, Belgia. Na końcu Francja.. Grecja to dopiero początek, socjalizm razem ze swoim systemem emerytalnym musi upaść.
Ciekawe jest to że mimo upadającego socjalizmu, nadal proponujesz socjalistyczne rozwiązania. "Pracujący powinien odkładać ...." odpowiem tak - to co powinien odkładać pracujący to nie jest Twoja ani socjalistycznego rządu ani żadnych innych socjalistów sprawa. Nikt nie powinien sie do tego wtrącać. Może ktoś nie chce nic odkładać, a zamiast odkładania będzie kupował mieszkania na wynajem i to będzie jego emerytura, a może ktoś będzie rodził dzieci i wkładał pieniądze w ich wykształcenie i wychowanie i one będą jego inwestycją emerytalną. Pozwól innym myśleć za siebie nie bądź socjalistą !
emeryt51 / 84.10.193.* / 2011-07-07 22:20
O czym mu tu mówimy. W socjaliżmie się należało, a tu każdy pracuje na siebie.czy to takie trudne do zrozumienia. Dziś nie jednego nie stać na kupno małego mieszkanie nie mówiąc o kilku. Widocznie nie ta klasa zamożności. Bogaci i tak płacą najniższe składki bo ich na to stać. Wszyscy nie będą milionerami choć by się ze...li.
tańczący_z_fundami / 193.41.231.* / 2011-07-08 13:00
haha, znowu nieprawda, ja pracuję na Twoją emeryture, Ty pracujesz na moją. ŻADEN z nas nie pracuje na swoją. A dokładnie pracuje w 1/38 milionowej części haha.
W socjaliźmie sie należało - tak tylko że to co sie należało płaci sie z pracy innych. Jeśli każdemu sie "należy" to wiadomo że okraśc trzeba wszystkich jak w PRL. Dzisiaj należy się niektórym uprzywilejowanym a reszta ma za to płacić, niestety reszta juz nie wyrabia. A do tego ma przykręconą śrube w postaci przepisów ograniczających swobodę gospodarczą.
jonek_51 / 2011-07-07 20:53
Najlepiej pracować do 100 lat żeby nie trzeba było wypłacać żadnych emerytur a pieniądze które składałem przez 45 lat przeznaczyć na zatrudnienie nowych urzędników bezrobocie zostanie zlikwidowane . A kto nie dożyje 100lat niech spadkobiercy dopłacają
legalna blondynka / 86.179.237.* / 2011-07-07 18:05
mi tam nikt nie bedzie ustawa zadna mowil kiedy mam isc na emeryture, pojde kiedy zechce napewno przed 65 ba nawet przed 60 ,zeby sobie pozyc, zycie ma sie tylko 1 i nie warto go przepracowac ,no chyba ,ze sie kocha co sie robi. Trzeba sobie wczesniej poinwestowac,zeby nie musiec liczyc na dobra wole politykow, ktorzy moga mowic innym,ale nie mi kiedy mam pojsc na emeryture, Pojde kiedy mi sie zechce.Bo moge.
tańczący_z_fundami / 79.185.218.* / 2011-07-07 22:03
Oczywiście możesz jak sobie uzbierasz z tej części którą ci nasz socjalistyczny rząd w swej łaskawości nie zabrał, tylko że wtedy nie dostaniesz nic z tej części którą ci rząd przez dziesiątki lat będzie zabierał na niby na poczet twoje emeryturki, trochę szkoda kasy. Lepiej głosuj na tych którzy właśnie chcą zlikwidowania tego chorego systemu, i wprowadzenia pełnej dowolności.
dgen / 2011-07-07 17:14 / Tysiącznik na forum
a co z programem zatrudnienia dla osób powyżej 50 roku życia (50 plus) z pompą ogłaszanego przez rząd Partii Oszustów dwa lata temu ?
dlaczego (PO)wolne media nie pytają o to premiera ?

Najnowsze wpisy