Forum Polityka, aktualnościKraj

Unikanie opodatkowania. Polska w czołówce

Unikanie opodatkowania. Polska w czołówce

Money.pl / 2014-11-15 16:26
Komentarze do wiadomości: Unikanie opodatkowania. Polska w czołówce.
Wyświetlaj:
andy577 / 83.17.97.* / 2014-11-16 08:33
Instytutu Globalnej Odpowiedzialności to jakiś lewacki portal, a ta "ekspertka " to z wykształcenia ... etiopistka !!! .
Polska może i jest wysoko w rankingach wypływu kapitału , ale to dlatego, że mamy restrykcyjny i nieprzyjazny system podatkowy. Mądrze zarządzane kraje, jak Szwajcaria, Wielka Brytania, Holandia czy Luksemburg tak układają swoje przepisy aby przyciągać kapitał i bogate jednostki z całego świata, a jednocześnie uniknąć określenia "raj podatkowy" .
Tymczasem my od razu zdejmujemy spodnie, jesteśmy bardziej papiescy niż papież, czego przykładem może być ostatnia ustawa o CFC. Wbrew bajkom o 3 mld złotych ta nieszczęsna regulacja, nie przyniesie Polsce ani grosza oszczędności, same straty. To prawo wręcz zmusza rodzimych beneficjentów wielkich fortun do rezygnacji z polskiej rezydencji podatkowej. Zamiast absorbować kapitał, sami wyganiamy go z kraju.
grau46 / 46.112.146.* / 2014-11-15 17:52
Czy sejm to banda durniów?
Ten ruch prawie nic nie da.

Mamy za wysokie podatki i dlatego zyski opłaca się przenosić do innych krajów.

Załóżmy, że mam firmy w Polsce i Macedonii (z tym że w tej drugiej jestem np. komandytariuszem albo akcjonariuszem - mniejsza o to).
Z Macedonii jedzie do Polski towar wart obiektywnie 100 tys. euro.
Jest to transakcja sprzedaży, ale zawyżamy wartość tego towaru do 150 tys. euro
W Polskiej spółce pojawiają się większe koszty a w macedońskiej większe zyski.
No i kto mi zabroni?! Zabronicie wolnego handlu?!
Podatki zostaną zapłacone w Macedonii a w Polsce firma wykaże tylko minimalny zysk.

Zapytam raz jeszcze:
Czy w sejmie siedzą tylko durnie?
1999 / 81.246.225.* / 2014-11-15 16:26
Polska obok Rosji, Bialorusi, Turcji i Serbii, jest w Europie w czolowce krajow, z ktorych nielegalnie eksportuje sie najwiecej kapitalu".

Wszystkich przywodcow Polski, przynamniej tych z lat 2002 - 2011, ktorych mowi sie w raporcie powinno sie postawic przed Trybunalem Stanu.
maroooo / 91.226.50.* / 2014-11-15 18:43
Trybunalem stanu.... ja pier**** skad tacy ludzie jak ty sie biora? Wszystkich bys pewnie przed trybunal stanu dal i do kazdej niescislosci powolal komisje sledcza:))

Kto twoim zdaniem jest ok, jak wlasnie zawnioskowales o postawienie wszystkie partie przes trybunal?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Waniek / 2014-11-15 16:41 / Bywalec forum
To są rządy Millera , Belki, Marcinkiewicza, Kaczyńskiego, Tuska. Niezła menażeria.

Najnowsze wpisy