Forum Forum finansoweInne

UOKiK: Banki bezprawnie pobierają prowizje

UOKiK: Banki bezprawnie pobierają prowizje

Money.pl / 2008-02-29 16:56
Komentarze do wiadomości: UOKiK: Banki bezprawnie pobierają prowizje.
Wyświetlaj:
ona199 / 79.187.172.* / 2009-08-12 09:49
nie lubie banku ING poniewaz wplacajac pieniazki osobie ktora posiada wlasnie w tym banku konto musze wplacic 10 zl !! przeciez to glupota! skoro ide do banku w ktorym dana osoba posiada konto to dlaczego pobieraja prowizje 10 zl? dlatego jak mam cos w tym banku zaplacic to ide na poczte...przynajmnije 2.50 zaplace a nie 10zl!
Majkel Skofilt / 85.128.68.* / 2008-03-03 08:06
No no no, UOKiK widzę działa coraz sprawniej, aż miło patrzeć, jak ktoś w końcu temperuje tych matoów w zarządach. Tak trzymać !
Kero niezwerbowany / 87.205.73.* / 2008-03-01 08:50
Ja może poproszę wszystkich (dwie osoby) zadowolonych z wpłatomatów aby swoje zadowolenie zatrzymały dla siebie. Ktoś kto zupełnie nie wie jak bywało w moim oddziale ING mówi mi, że było inaczej - sory ale to poziom piaskownicy.
Aby było jasne - nie posiadałem karty płatniczej (nie miałem takiej potrzeby) więc nie mogłem korzystać z wpłatwomatu ale aby tak było wciskano mi ją po to bym płacił za nią kolejne 7PLN miesięcznie.

Co do Lukasbanku to owszem dość sprawny bank, token też miałem. Jednak po wieloletnim korzystaniu z banku (kilkanaście lat) korzystajac z przeróżnych kredytów, które spłacane były zawsze terminowo odmówiono mi wydania karty kredytowej. To wystaczyło bym rzekł im BAJ!!
W Multibanku po trzyletnim posiadaniu konta i roklinii otrzymałem złotą kartę kredytową z limitem jaki zaspakaja moje najśmielsze oczekiwania.

To banki są no moje usługi a nie ja na ich. Mam ten komfort, że jest ich sporo i będzie jeszcze więcej banków więc mogę sobie przebierać. Nie nma idealnych banków są mniej lub bardziej zachłanne a nawet powiedziałbym podstępne.
slawek 46 / 2008-03-01 07:46 / portfel
a to co wyprawia bank AIGO to juz w głowie sie nie miesci spłacajac kredyt w ich kasie to 2 zł od wpłaty trzeba zapłacic to dopiero zdziercy sa by sie wstydził ten bank ale widac klienta maja gdzies piszczie co o tym banku sadzicie
Kero niezwerbowany / 87.205.75.* / 2008-02-29 16:56
Dokładnie dzisiaj przed czytaniem powyższego artykułu podjąłem decyzję o rezygnacji z krwiopijców w ING.
Od nopwgo roku wprowadzili:
1.Limit włat na własne konto do 5 miesięcznie, zajkażdą następną haracz 10PLN
2. Niemożliwość wpłaty przez współmałżonka na moje konto lub haracz lichwiarski wręcz
3. Natraczywe przymuszanie wręcz do korzystania z wpłatomatu - panienki muszą mieć czas na manikir.
Każdy kolejny ruch tych zdzierców ma na celu wyrwanie kasy a nie zarabianie na moich pieniądzach złożonych u nich.

To jedyny bank jaki znam, który ma ZEROWE oprocentowanie ROR-ów.
A teraz mówię im i KOndratowi :
Bujacie się ale za swoją a nie moją kasę a Kondrat na winogrono niech spada.
peace / 83.2.140.* / 2008-03-03 09:20
Kero, tak dla jasności: limit wpłat dotyczy jedynie wpłat do okienka kasowego a poprzez wpłatomat liczba wpłat bezpłatnych jest nieograniczona, współmałżonek bezpłatnie może dokonać wpłaty pod warunkiem, że jest pełnomocnikiem do rachunku...czyżby żonie Pan nie ufał? A wpłatomaty? Ma je już kilka banków: City, Lukas, Multi...i klienci nie narzekają...umorzliwiają wpłaty 24h przez 7 dni w tygodniu, bez kolejek...więc co takiego Panu w nich przeszkadza? Czy po wypłatę też Pan idzie do okienka zamiast do bankomatu? A w kwestii kosztów od pewnego czasu istnieje Konto Direct, które jest bez opłaty stałej a wpłaty, wypłaty i przelewy są bezpłatne pod warunkiem że korzysta się z nowoczesnych narzędzi czyli bankomatów, wpłatomatów, internetu i telefonu...i każde stare konto można zmienić bezpłatnie na Direct przez internet bez przychodzenia do oddziału! O zerowym oprocentowaniu już ktoś napisał, że to nieprawda że tak jest tylko w ING! Trochę obiektywizmy...chyba że jesteś z konkurencyjnego banku :)
niezadowolony klient ING / 87.205.205.* / 2008-02-29 23:34
A ja Pana popieram. Oferta ING z roku na rok staje się mniej atrakcyjna. Korzystałem z banku około 6 lat, przede wszystkim ze względu na bliskość bankomatu i to, że miałem konto studneckie, za które nie płaciłem. Jeśli miałbym płacić za takie konto 7 zł, to musiałbym nie umieć czytać i szukać innego banku. (od 1 stycznia podniesiono opłatę za korzystanie z konta). Limit wpłat na własne konto jest bezsensowny, to jest rachunek oszczędnościowo - rozliczeniowy przynajmniej z nazwy. Mam prawo każde zarobione pieniądze, a także nadwyżkę wpłacić, jeśli mam ochotę na rachunek. Jeśli chodzi o wpłatomaty ING, to niestety jest ich jak na lekarstwo - u mnie inne banki mają wpłątomaty, a ING nie. Opłaty za przelewy wewnątrzbankowe - 1 zł, kiedyś takich opłat nie było. Dobrze, że jakimś cudem przedłużono promocję na przelewy przez serwis automatyczny Halo Śląski i przelewy są dalej za darmo. I jeszcze jeden bezsens, jak zamykałem konto w ING to nie mogłem przelać paru złotych na żaden rachunek, tylko musiałem stać w kolejce 40 minut. Ale pomyślałem, że szczęśliwie stoję w niej po raz ostatni. A co do pracownic też Pan ma rację, może nie manicure, ale pogaduszki i gry na komputerze szły w najlepsze...
Jaki wybrałem bank? LukasBank - taki co konto kosztuje mnie 0 zł na miesiąc, kartę mam za darmo, chyba że wydam 300 zł na zakupy to dostanę jeszcze złotówkę, oprocentowanie w ramach konta mam 3,0 %, konto oszczędnościowe na poziomie 4,0 %, darmowe przelewy do wszystkich banków i darmowy dostęp do internetu oraz darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów Euronetu i BZWBK. W sumie konto osobiste przynosi mi 8-9 zł zysku co miesiąc, a nie jestem stratny ani złotówki. A jak się wybiorę do oddziału to czeka na mnie zawsze kawa. Tak powinno być w każdym banku.
niezadowolony klient ING / 87.205.205.* / 2008-02-29 23:46
a i jeszcze mam token do konta gratis ;)
zadowolony_klient_lukasa / 77.113.28.* / 2008-03-01 07:58
mam takie konto w LukasBanku od 5 moze 6 lat i do tej pory jak mi jakis znajomy mowi ile to on w banku placi za konto, prowizje za przelewy itd. to smiech mnie ogarnia, a kiedy im mowie ze mam w Lukasie konto za ktore jak wyzej jest napisane nic nie place itd, to niedowierzaja
a co jest niezmiernie istotne placowki Lukasa sa otwarte w soboty !!! a w dni powszednie bodajze do 19ej
Tak ze jesli bank do przelewow i biezacych spraw to jest to tylko Lukas Bank.
P.S. Kawa jest ale kiepska :)
If / 87.99.16.* / 2008-02-29 22:17
Szanowny Panie:
ad.1 - istnieją wpłatomaty - takie urządzenie, gdzie najpierw wkłada Pan Kartę, a następnie gotówkę - szybko, bezboleśnie (bez konieczności oglądania "panienek"),

ad3. - a korzysta Pan z bankomatu? Tak samo można z wpłatomatu. A propos "panienek" - co najmniej żenująca uwaga

Owocnego szukania nowego Banku
czytelniczka money.pl / 79.175.204.* / 2008-02-29 21:10
Proszę Pana!jeśli chodzi o zerowe oprocentowanie to w ciągu 5 min znalazłam 5 innych banków, które w ramach swojej oferty posiadają rachunki bieżące nieoprocentowane- jakby się tak zagłębić byłoby ich więcej:) Jeśli chodzi o manicure ... no cóż ... widzę, że faktycznie rzadko Pan bywał w swoim (?) banku... wiem jak tam jest i proszę mi wierzyć niekiedy nie ma czasu na podstawowe czynności fizjologiczne a Pan tu jakieś bzdurne czynności przytacza... wpłatomaty... trzeba iść z postępem - nie wiem czy Pan pamięta ale jednym z pierwszych banków, który je wprowadził był handlobank (obecnie pod szyldem city) i jakoś się przyjęły do tego stopnia, że lada dzień staną się one standardem w bankowości. Proszę mi wierzyć, że niebawem Pana nowy bank nie chcąc pozostawać w tyle zrobi to samo ... to jest tzw działanie konkurencji.
maszer / 83.6.80.* / 2008-02-29 19:14
Kero niezwerbowany, polecam Toyota Bank - tam ze mnie nikt nie sciąga haraczu. Oczywiście nie ma też charytatywy, ale przynajmniej moje pieniadze zarabiają. Na koncie oszczędnościowym to nawet jest do 5,3%, a opłata jest za wydanie karty (30zł), ale zwracają ją, jak kwota transakcji przekroczy w roku jakąś tam niewysoką kwotę. A no i oczywiście pełny dostęp internetowy i bezpłatne przelewy przez internet. Na pewno nikt za twoją kasę nie będzie kładł marmurów w oddziałach.
Majkel Skofilt / 85.128.68.* / 2008-03-03 09:34
Co ty pitolisz. Właśnie przeczytałem na ich stronie, że od czwartej wypłaty z bankomatu miesięcznie, pobierają prowizję od wypłaconej kwoty.
laszczyny / 87.205.48.* / 2008-03-01 02:07
Proszę zapoznać się z ofertą mbanku !ale zapoznać a potem oceniać!
Majkel Skofilt / 85.128.68.* / 2008-03-03 09:36
Mbank też schodzi na psy. Właśnie wprowadzili w regulaminie, że eKonto, czyli normalny ROR nie jest oprocentowany. Co za g..., przecież większość rachunków to właśnie RORy.
Cesar_Cesar / 2008-03-05 13:08
Fakt, mogli zostawić chociaż 0,1% tak dla oka. Ale faktem jest, że z łatwością można sobie otworzyć eMAXa i EMaxPlus - a te są juz nieco lepiej oprocentowane.
Co do płatności za przelewy, to uważam, że te powinny wynosić w każdym banku ok. 50gr, jak że same Banki płacą za każdy przelew ok 40gr - tak przynajmniej słyszałem, chyba że ktoś ma nowsze informacje. Stąd też na początku często przelewy są darmowe (vide mBank) ale wcześniej czy póżniej wszystkie banki przechodzą na płatne przelewy.

pozdrawiam

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: