Forum Polityka, aktualnościGospodarka

UOKiK: Dostawcy prądu łamią prawa konsumentów

UOKiK: Dostawcy prądu łamią prawa konsumentów

Wyświetlaj:
Terkos / 89.72.224.* / 2012-02-19 17:25
mam działkę w Kani (za Serockiem) umowę na dostawę prądu zawarłam z PGE Obrót S.A w Legionowie. Na działce przebywam tylko w okresie letnim. W ubiegłym roku za zużycie prądu zapłaciłam 1.167 zł. Kilka dni temu dostałam fakturę wraz z przekazami do zapłaty z prognozą sprzedaży energii elektrycznej do czerwca 2012 r. na kwotę 2.182 zł. Czyli wg Zakładu energetycznego przewidują, że w roku bieżącym zużyje energię na ok. 4.000 zł - czyli wg dostawcy czterokrotnie więcej. Nie jestem w stanie zużyć tak dużej ilości energii. Jest to ewidentne naciąganie klientów - muszę płacić za energie, z której nie korzystam w okresie zimowym i wczesno wiosennym. Na jakiej podstawie PGE ustala takie nierealne prognozy.Do kogo mam sie odwołać?
Natter / 2011-06-08 18:02 / Tysiącznik na forum
Obudzili sie że dostawcy łamia prawo! Mało tego oni oszukują.Rachunki za energię to jest juz prawie 50% opłat stałych nie mających nic wspólnego z zużyciem.Np. co to jest opłata abonamentowa Abonament to ja wykupuję na seanse filmowe czy na koncerty.A czy ZE robi przedstawienia cyrkowe.Drugie oszustwo to tzw. opłata jakościowa co to jest ? normy określaja parametry prądu a jeżeli tym nie odpowiadają powinna byc bonifikata.Jeszcze brak tylko że PGNG wprowadzi opłatę jakościową za gaz który sie pali.a wodociagi ,że woda nadaje sie do picia.
wektor / 2011-06-08 17:53 / portfel / Bywalec forum
Vattenfall Sales Poland z Gliwic, stosuje gangsterskie metody wobec odbiorców indywidualnych. Miedzy innymi bez żadnego powiadomienia,wyłączają prąd poprzez założenie plomby na licznik energii elektrycznej ( za zerwanie plomby jest prawie dwa tysiące złotych kary) Następnie po kilku dniach lub tygodniach, bez prądu, za wznowienie dostawy energii ( usunięcie plomby na liczniku ) każą sobie słono płacić prawie 200 złotych . Wszystko to dzieje się bez żadnego wcześniejszego powiadomienia czy też rozmowy z ofiarą rozboju.
Krzychoo12134 / 82.177.100.* / 2011-06-09 14:40
Jakoś dziękować Bogu płacę od lat terminowo i nikt mi nic nie wyłącza. Jak się nie ma kasy, to się nie ma prądu, proste.

Najnowsze wpisy