Forum Forum ubezpieczeńInne

UOKiK karze PZU za niedozwolone klauzule

UOKiK karze PZU za niedozwolone klauzule

Money.pl / 2010-01-14 11:23
Komentarze do wiadomości: UOKiK karze PZU za niedozwolone klauzule.
Wyświetlaj:
UniverseM / 87.205.193.* / 2010-01-14 22:06
Prawidłowo. Ci którzy krzyczą w obronie PZU nie mają pewnie samochodów.

Dlatego życzę im żeby mieli i je rozpieprzyli a ubezpieczyciel któremu się ciężko zarobione pieniądze wpłaca za ubezpieczenie, odmówił wypłaty odszkodowania powołując się na de facto nielegalny zapis w regulaminie.

Brawo, gratuluję myślenia. Dopiero jak człowiek wejdzie do internetu to widzi ile półgłówków po świecie chodzi.
...barany / 83.10.204.* / 2010-01-14 21:16
najlepiej uderzyc w polską firme barany
wethaed / 79.189.252.* / 2010-01-15 07:54
.. no tak bo najlepiej byłoby, żeby nasz UOKIK zajął się kontrolą i karał firmy z Zairu na przykład...
Tylko jakoś sensu nie widzę.
wethaed / 79.189.252.* / 2010-01-14 19:41
nałożenie kary w tej wysokości na PZU to tak jakby mnie ukarać mandatem w wysokości 0,15 PLN (słownie piętnaście groszy).
Myślę, że UOKIK ma duże szanse na opolskim "Kabaretonie"
A posądzanie z kolei o motywację typu "łatanie dziury budżetowej" jest raczej śmieszne.
Myślę, że większość polskich instytucji kontrolnych jest śmiechu warta, a opłacanie przez nas tych instytucji to czysta strata.
Swego czasu miałem kontrolę PIH-u - z grubsza polegała na tym, że dwóch panów nie znających przepisów dotyczących kontrolowanego tematu, ciężko pracowało przez 5 dni roboczych. Ilość spędzonego czasu u mnie w firmie to w sumie 1-na roboczodniówka. Czas jaki poświęcili poza moją firmą szacuję na góra 2 roboczogodziny.
My podatnicy zapłaciliśmy za tą kontrolę połowę średniej pensji krajowej brutto - moim zdaniem czysta strata.
% / 195.235.15.* / 2010-01-14 11:23
Tak sie lata dziure budzetowa! Scignijcie jeszcze Urzedy Skarbowe i ZUS za nielegalne praktyki! eee, no dobra - nimi nie zalatacie dziury. To chociaz Poczte Polska za niestosowanie sie do zapisow konstytucji oraz prawa polskiego.
firmitas / 2010-01-14 15:30
To bardzo dobry krok, zakładając, że nałożona kara będzie mieć wymierne skutki w postaci szybkiej zmiany zapisów Ogólnych Warunkach Ubezpieczeń AC. Mimo tej decyzji polecam zawsze zapoznanie się przed podpisaniem umowy z pełną treścią OWU. Niestety agenci ubezpieczeniowi często tłumacząc się pośpiechem wręczają OWU dopiero po finalizacji umowy ubezpieczenia. Z drugiej strony istnieje także niechęć klientów do czytania czegokolwiek co jest dodatkowo napisane drobnym drukiem.
lezdrub / 79.185.92.* / 2010-01-14 18:13
firmitas w warunkach OWU nić nie moze byc napisane drobnym drukiem.

Najnowsze wpisy