Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

UOKiK pozwie do sądu Bank Millennium

UOKiK pozwie do sądu Bank Millennium

Money.pl / 2009-03-30 19:53
Komentarze do wiadomości: UOKiK pozwie do sądu Bank Millennium.
Wyświetlaj:
nabity / 62.29.248.* / 2009-04-02 12:01
http://nabiciwmbank.pl/ i wszystko jasne
libertas / 77.252.186.* / 2009-03-31 21:41
o ile mi dobrze wiadomo, bo z mediów podobne pozwy dostało jeszcze klika innych banków... A może to z nami jest coś nie halo..??? Banki dają nam umowy do podpisania, zanim kredyty są wypłacane. Mało tego prawo cywilne daje nam mozliwość odstąpienia od umowy, jeśli po uruchomieniu coś wyda się inaczej. Dlaczego do licha nie reaguje nikt, jak kr. hipoteczne pozwalały nam zarabiać na nich ? Teraz kiedy drastycznie zmienił się kurs franka/walut nagle wielkie nieszczęście banki nam zgotowały, a bankowcy to łotry. Ludzie opamiętajcie się. Bronię przed sądami osoby fizyczne w takich sprawach i zdecydowanie w większości spraw klienci moi nie mają legitymacji do stawiania protestów. Pamiętajcie, że to banki dają nam pieniądze. To są ich pieniądze. To oni ryzykują brakiem spłacalności i utratą przedmiotów zabezpieczenia. Niestety większość z nas zachowuje się jak małe dziecko. Ot taka "polska" przypadłość.
Pisze tutaj, bo również korzystam z kr. hipotecznego w banku millennium, na niemałą sumę. Wartość mojego lokalu dawno jest niższa niż saldo kredytu. Mam stałą marżę, którą bank mi nie podwyższy. Jak narazie bank nie oczekuje podwyższenia zabezpieczenia. Myślę, że nie dojdzie do tego. Spokojnie. Za dwa lata najprawdopodobniej będziemy w strefie euro i niestabilność złotówki przestanie byc solą w oku każdego z nas. NIe mam pretensji do mojego banku, bo nie dokonał żadnych zmian w kredycie, jako nieliczny automatycznie zareagował na spadek LIBOR, rata poszła mi dół i nie rozumiem argumentów wysuwanych przez niektórych z wypowiadających się.
klient 111 / 62.29.248.* / 2009-04-02 12:10
Tylko czemu banki przenoszą całe ryzyko i ewentualne dodatkowe koszta na klientów? Same powinny płacić za swoje błędy i agresywną politykę kredytową. Jakoś ciężko im zrezygnować z astronomicznych zysków mimo słabszej moniunktury,
hantor / 193.201.167.* / 2009-04-02 12:41
To nie prawda, że całe ryzyko banki przenoszą na klienta. Same musiały ograniczyć znacznie kampanie kredytowe dla minimalizacji ryzyka. Jeszcze 1 rok temu to co nazywasz błedem-agresywną polityka kredytową, było tylko namiastką liberalnego traktowania klientów. Wręcz zarzucano polskim bankom, że sa zbyt konserwatywne, w stusunku do banków na całym świecie, że polska mieszkaniówka jest 100 lat za murzynami i banki powinny przyczyniać się do tego, bo rząd raczej nie potrafi tego zrobić, aby jak najwięcej młodych ludzi mogło pozwolić sobie na własny kąt. Dziś, kiedy przyszedł kryzys ekonomczny na swiecie, zarzuca się bankom, że postępowały agresywnie i popełniały błędy. Może i tak. Kązdy ma prawo, ale popatrz na to z tej perspektywy: ilu młodych ludzi nadal mieszkałoby z rodzicami gdyby nie banki.
Ludzie spokojnie, niech pył opadnie , sytuacja się ustabiilizuje, banki niech się wzmocnią. Góra 1 rok myślę i powróci normalna rzeczywistość. Juz dochodzą pozytywne sygnały z wysp z rynku nieruchomości. W stanach tez się poprawiło. U nas to tylko kwestia czasu.
killer_debili / 212.76.37.* / 2009-03-31 21:43
Jedna z nielicznych sensownych wypowiedzi.
ilka / 87.96.80.* / 2009-03-31 08:27
Czy to przypadkiem nie jest ten bank co to urzęduje w tym długaśnym kootasie przy Jerozolimskich w Warszaweczce? Ilekroć tamtędy przejeżdżam, to mnie to śmieszy. Przerost formy nad treścią, bank jak z plakatu, z bicepasami na sterydach, a w gaciach maluśki filutek..
lipas / 212.76.37.* / 2009-04-10 00:31
troszkę nieaktualne masz te spostrzeżenia, bo jak mi dobrze wiadomo bank millennium od jakiegoś czasu nie ma swojej siedziby na alejach jerozolimskich a na Żaryna! Trzeba uaktualnić wiedzę!!!
arunia26 / 89.230.65.* / 2009-03-30 23:17
Macie rację wszyscy, to jakiego banku klientem jesteś zależy przecież od Ciebie, ja w 2005 kupowałem mieszkanie po godzinnej analizie, ale nie reklam i bredni sprzedawców, wybrałem BOŚ.
Zadowolony jestem, śpię spokojnie, a przy okazji współpracy z bankiem powołanym do wspierania ochrony środowiska planuję biznes skierować w tym kierunku - z jego pomocą oczywiście...
Niestety żeby zarabiać na kredycie trzeba mieć kilka szarych "kumórek"...
Pozdrawiam
Przemekm / 83.30.6.* / 2009-03-30 22:18
Pamiętam, kiedy chciałem wziąć kredyt w tym banku, to przez miesiąc jakiś superanaltyk z tego banku nie potrafił sporządzić właściwej umowy:
- a to zaniżył wartość nieruchomości myląc metraż na moją niekorzyśc i jednocześnie zmniejszając mój wkład własny poniżej 50% (większa marża banku),
- a to kazał spłacić kredyt odnawialny (aby zwiększyć marżę), warunkując od tego wypłatę kredytu, nie uwzględniając tego w pierwszej transzy kredytu,
-na umowie kredytowej pojawiła się wyższa marża niż wynikało z wcześniejszych ustaleń,
- w propozycji umowy kredytowej zrobił trzy inne błędy , które znalazłem i kazałem skorygować. Doradca kredytowy z głupią miną opowiadał historie o zapracowanych analitykach z Millenium, którzy aż dwa tygodnie potrzebowali na skorygowanie prostego zapisu w umowie (błędów). Ja w parę dni potrafiłem dostarczyć wymagane przez nich dokumenty. Oni przez trzy tygodnie działali na czas proponując niekorzystną dla mnie marżę.
- najpierw dostałem listę dokumentów, po skompletowaniu której okazało się, że muszę dostarczyć dodatkowe zaświadczenia (np. o planie zagospodarowania terenu, pomimo, iż w pozwoleniu na budowę dostarczonym do banku taka informacja była dostępna itd).

Chciałem zaoszczędzić, bo w Millenium wszystko było za "zero złotych", zbierałem zaświadczenia i donosiłem je bankowi. W końcu po miesiącu biegania, nie zgodziłem się na warunki oferowane przez Millenium i za na mową żony poszedłem do innego banku I DOBRZE, zrobiłem!!!
Zleciłem wycenę nieruchomości (Millenium zaniżył ją o 15% jej wartość, przez co miałem w Millenium poniżej 50% wkładu własnego) a po 10 dniach dostałem kredyt w Nordea-Bank na lepszych warunkach (1%+libor6m) bez wydziwiania i bez robienia z klienta głupka.
xxxxx1 / 194.54.189.* / 2009-03-30 23:28
... z ciebie głupka wcale nie trzeba robić:) ... przekonsultuj to z żoną:)... wbrew swojemu mniemaniu o sobie kolo - wcale nie jesteś dla nikogo ważny ... takich jak Ty kolo wszędzie są setki i tysiące:) - i po prostu przyzwyczaj się do tego ... na lepszą obsługę zasłużysz jak będziesz spełniał warunki klienta privatebanking - ale do tego musisz się dużo lepiej przyłożyć w robocie:) a nie wiem czy na to cię stać:)
m.angelo / 84.10.164.* / 2009-03-31 17:14
Widać, że Pan związany z Millenium... bo p******* wygaduje jak mało kto... :) Śmieszna wypowiedź.... Współczuję Klientom których "Pan" xxxxx1 obsługuje...
ble2 / 83.24.32.* / 2009-03-31 00:20
xxxxxx1 - zgłoś się do lekarza!!! Natychmiast!!
były klient / 86.40.243.* / 2009-03-30 21:32
oczywiście że super Bank hihihii
pamiętam czasy kiedy za wypłaty z bankomatów Milenium karta Visa Electron z nadrukiem Milenium pobierano opłaty natomiast opłat takowych nie było np. z bankomatów sieci Euronet no super... :)
GiorgioP. / 79.185.174.* / 2009-03-30 19:53
Millennium to super bank!
były klient II / 79.162.87.* / 2009-03-30 22:23
pewnie kolega nie wie co to jest UOKiK i wychodzi na błazna. Trudno - mam nadzieję że tam nie pracuje - to pokazuje Wasz poziom wiedzy.
Sard / 83.24.11.* / 2009-03-30 21:03
A co, pracujesz tam. LOL!!!!!!!!!!!!!
Cobra666 / 77.115.128.* / 2009-03-30 21:26
Pewnie tylko tam sprząta a jego matka pracuje w McDonalds...
psychiatra / 87.205.66.* / 2009-03-31 07:26
Idźcie się leczyć - WSZYSCY w/w i Ci z Urzędu i Ci z Banku .....

W dobie kryzysu psychiatra to dobra fucha....
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy