Forum Polityka, aktualnościGospodarka

UOKiK staje po stronie klientów sieci GSM

UOKiK staje po stronie klientów sieci GSM

Money.pl / 2010-03-17 08:16
Komentarze do wiadomości: UOKiK staje po stronie klientów sieci GSM.
Wyświetlaj:
~m / 81.190.160.* / 2010-03-18 09:16
Tak, a uczciwym klientom podnieść opłaty... żeby się skompensowało.
J.T. / 83.23.193.* / 2010-03-18 08:15
To nie jest "po stronie klientów" tylko po stronie złodziei.
Jeżeli ktoś nie płaci to trzeba przeciąć to od razu a nie pozwalać na dalsze zadłużanie !!!!
Nasz kraj to same absurdy !!!!
W ten sposób wychowujemy nierobów , oszustów itp - bo biedni sobie nie radzą, a wszystko muszą mieć jak ci debile którzy uczciwie pracują !!!
Paranoja.
Dr Cox / 85.128.68.* / 2010-03-19 08:11
Lecz się człowieku. Operatorzy i tak przeginają pałę i wykorzystują silniejszą pozycję. Dobrze, że przynajmniej ktoś ich przystopowuje trochę. A jeśli nie czytałeś regulaminu, to wiedz, że za opóźnienie naliczają odsetki. A jednocześnie opłaty dodatkowe. A powinno być albo to albo to. W dodatku umowa nadal trwa, więc za następne okresy i tak trzeba płacić, mimo że się z telefonu nie korzystało (przynajmniej teoretycznie). I kto tu jest złodziejem?
ja mama / 78.9.71.* / 2010-03-18 13:56
to nie jest paranoja, uważam to za słuszne, w moim przypadku9 jestem matka samotną) zdaza się, że nie opłace abonamentu, wtedy płace częściowo lub z jakims opóźnieniem,- "troszkę" ciężko żyje sie w tym kraju samotnym mamom - po odłączeniu telefonu, kiedy opłaciłam zaległy rachunek, nie poinformowano mnie ani w rozmowie telefonicznej ania przy podpisywaniu umowy powindykacyjnej o ponownej opłacie za telefon, dowiedziałam sie dopiero po otrzymaniu fakturu , opłata za podłączenie telefonu to 120 zł, opłaciłam częściowo rachunek i wystapiłam z pismem do orange z wyjasnieniami i prosba o odblokowanie telefonu, niestety bez skutku, dlatego wperw należy wziąć pod uwagę całą sytaucje i nie mierzyuć wszystkich jedną miarą
acomitam / 83.25.21.* / 2010-03-17 14:13
Rozumowanie UOKiK jest zabawne. Co to jest dobro cywilizacyjne? A jak ktoś nie am internetu, albo komputera to co, TP SA powinna mu Internet założyć, albo jakiś sprzedawca komputerów wytypowany przez UOKiK dostarczyć sprzęt bez pewności, że za niego otrzyma zapłatę? Typowo lewackie zboczenie wykazuje UOKiK. Jak się komuś nie podobają umowy z dostawcami usług telefonii komórkowej to przecież może ich nie podpisywać?
tymek1982 / 83.17.232.* / 2010-03-17 11:54
Skoro ma podpisan a umowe to w wyniku nieplacenia dlug mi rosnie a nie korzystam z minut w abonamenice, a faktycznie za nie zaplacic musze. Porownanie do stacji benzynowej jest nie na miejscu bo dlug nie rosnie. Sieci pozbawiaja nas mozliwosci korzystania z tego za co zaplacimy tak czy inaczej i tutaj broni nas urzad.
Gall# / 213.158.197.* / 2010-03-17 11:30
Jasne - płacą frajerzy
to POstępowe standardy w Tuskolandzie;
przypomnijmy, że Tusk frajerami nazwał płacących abonament RTV
mata / 195.66.116.* / 2010-03-17 09:24
W głowie się nie mieści . Prąd , gaz i benzyna jest też dobrem cywilizacyjnym. Urząd antymonopolwy powinien uznać że niezgodne z prawem jest pozbawianie możliwości jeżdżenia samochodem tym którzy nie mają na benzynę. Sąd powinien zacząć karać te stacje benzynowe które uniemożliwiają darmowe tankowanie.
szaren / 213.108.114.* / 2010-03-17 12:38
Taak , za gaz i prad płaci konsument tylko tyle ile wynosi zuzycie czyli za licznik.
W przypadku Telefonii , to sa konsument płaci takze za to czago noe wykozysta, nap za pakiet minut w abonamencie.
Ponadto jezeli zostanie odciety to od tego momentu nie powinien płacic, a fitmy telekomunikacyjne dalej zaliczaja rachunki , "bo jest umowa". chociaz poprzez odcięcie klienta (odłaczenie) uniemozliwia się klientowi korzystania z tegoz.
Sprawa nie jest prosta, a to za przyczyna właśnie operatorów telekomunikacyjnych , które aby zdobyc klienta kusza go róznego rodzaju "korzysciami", zanieczyszczając w ten sposób czystosc i przejrzystośc opłat.
Moim zdanim sady powinny zakazac takich praktyk operatorom, klient powinien płacić za ich usługi tak samo jak za usługi dostawcom gazu czy energii elektrycznej , czyli tylko za to co ma na liczniku. Jezeli zostanie odłaczony nie płaci za ten okres. A Wierzyciel rozlicza klieta i dochodzi swoich praw wg ogólnie obowiazujących zasad.
Ja osobiście unikam wszelkiego rodzaju abonamentowego wiazania się z firmami telekomunikacyjnymi , poza niezbednym wyjatkiem. wszystkie pozostałe łącza (dodatkowe) sa na zasadach przed płaconych.
ciekawy1234567 / 83.2.196.* / 2010-03-17 17:06
Zapominasz ze operator tez ponosi strate, nie moze dalej zainwestowac i traci zyski i kto mu to pokryje??
A co do oplat za gaz to np. u mnie gazownia sle 2 faktury, jedna za obecny(trwajacy) okres rozliczeniowy a nastepna juz za okres rozliczeniowy ktory sie nie zaczal i w dodatku taka faktura nie jest okreslana jako proforma a zwykla faktura, gazownia tez rzada zeby placic 2 faktury odrazu straszac(klamiac) ze beda kary za niezaplacenie 2 faktury.
issael / 109.243.252.* / 2010-03-17 19:54
jaka stratę? Jezeli odłaczy klienta abonamentowego, czyli uniemozliwia kozystania z łacza, a jednoczesnie ząda za okres odłaczenia opłaty abonamentu?
Toz to nie strata a nieuprawniony zyst nadzwyczajny, kasowac klienta za niewykonana usługe, tym bardziej ze w abonamentach najczesciej sa pakiety minut do wykozystania opłacane w ramach abonamentu.
Szaren ma racje.
Rozliczac wg powszechnych zasad a nie mącic.
Argument straty zupełniechybiony , wszak klient który nie płaci obciazany powinien byc odsetkami karnymi.
operator stracic moze jedynie dojnego klienta, którego doi obojetnie czy umozliwia mu korzystanie z łacza czy tez nie. Taka praktyka jest zwyczajnym naduzyciem jezeli nie złodziejstwem.
Szaren ma rację , rozliczac tylko wg licznika czyli za faktyczne usługi. Cała reszta to manipulacja , a operatozy w tej sprawie sa strona silniejsza niz klient.
acomitam / 83.25.21.* / 2010-03-17 14:15
Ale przecież można kupić telefon na kartę i wtedy nie ma abonamentu.
Czarna Chmura... / 83.23.25.* / 2010-03-17 08:46
Przecież operatorzy nie pozbawiają dłużników możliwości korzystania z telefonów komórkowych, bo przecież mogą sobie pójść do najbliższego kiosku i kupić kartę jednorazową.
kiosk / 91.208.10.* / 2010-03-17 12:50
no to chyba nie operatorzy umożliwiają dzwonienie tylko kioski! ;-)
Czarna Chmura... / 83.23.25.* / 2010-03-17 08:48
mogą sobie także pójść do budki telefonicznej.
Czarna Chmura1 / 2010-03-17 08:16 / Bywalec forum
trzeba przyznać, że głupota socjalistów nie zna granic.

Najnowsze wpisy