Forum Polityka, aktualnościKraj

Upadłość konsumencka pomoże zadłużonym, czy naciągaczom?

Upadłość konsumencka pomoże zadłużonym, czy naciągaczom?

Wyświetlaj:
Lysy 25 / 77.253.133.* / 2014-05-26 11:04
Rozszerzenie praw dłużników powinno zdewastoeac rynek lombardowo-banksterski, a zatem zmniejszyć dostępność kredytu.
To korzystne zmiany.
Skończą się pożyczki na samochody, AGD i eakacje dla gowniarzy na dorobku.
A o hipoteczny kredyt też będzie trudniej.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Bodek___ / 193.22.252.* / 2014-05-26 15:17
Tylko, że:

- skoro n% ma problemy (wpadli w spiralę długu), to 100-n% radzi sobie dobrze. Nie wiem, czy się ucieszą z utrudnionego dostępu do kredytu (lub podniesionej ceny); n jest stosunkowo małe, większość spłaca dobrze!

- jeśli przykręcimy kurek z kredytami, to budżet krajowy oraz budżety samorządowe mogą się posypać (zmniejszenie obrotów wpłynie znacząco na spadek dochodów)

- nie ma pewności jak to wpłynie na ofertę depozytową banków, ale jeśli negatywnie, to również będzie kolejny krok do negatywnych zmian.

Niestety takie gmeranie może czasem przynieść nieprzemyślanie negatywne skutki.
darmowe zupki zapobiegają buntom społecznym / 87.205.34.* / 2014-05-26 10:29
Po zapędzeniu obywatelów na skraj upadłości pochylamy się z litością nad naszymi ofiarami.
Bodek___ / 193.22.252.* / 2014-05-26 15:18
Nikt nikogo nie zapędzał. Każdy ma wolną wolę, a że nie potrafi z niej korzystać (czyli np. nie potrafi się oprzeć pokusom zakupów mimo braku funduszy), to już powinien być problem obywatela... nie mój.
mama chorej dziewczynki / 37.47.18.* / 2015-08-13 19:29
Ja miałam kiedys firmę ktora niestety upadla. Zostalam z dlugami. Nie mam żadnego majątku i zyje z zasilku na chore dziecko. Wszyscy chcą pieniadze a ja nie mam jak ich oddać bo nie mam. Teraz do konca zycia będę sie tuląc po wynjetych mieszkaniach. Nikogo to widzę nie obchodzi. Tacy są ludzie.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy