Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Upadłości firm w Polsce. Upadają zarówno bardzo duże, jak bardzo małe

Upadłości firm w Polsce. Upadają zarówno bardzo duże, jak bardzo małe

Wyświetlaj:
Gość966 / 87.205.146.* / 2014-05-21 21:07
Wszystko przez państwo, a przede wszystkim urzędników , biurokratów, prokuratorów co mówią że ta firma źle działa i upada , a potem wynika co innego i go przepraszają i chcą nawet dać odszkodowanie, ale po pierwsze za mało po 2 zniszczyli firme i reputacje i wszystko musi od nowa robić
RICO108 / 78.8.106.* / 2013-12-26 08:22
To system polityczny i przyczyna upadku firm i Polski !Wbrew pozorom to ten upadek cieszy bo wygeneruje w Polakach naturalny odruch obronny,który zniszczy tą gangrenę obywatelską i jej politykę !
Snowden jest bohaterm / 82.177.224.* / 2013-08-03 13:30
polski rząd to farsa! Ci ludzie nie znają się na niczym! dosłownie. Ostatnio premier był w Azoty Puławy aby spić śmietankę sukcesu - tyle tylko umieją. Platforma musi odejść.
BODZIO. / 83.29.179.* / 2013-08-01 17:29
ALE TEN PIS RZĄDZI !!!! TYM RAZEM ZAGŁOSUJE NA -PO-
IREK43 / 31.2.104.* / 2013-08-01 16:48
Jak mają nie upadać jak nie ma najmniejszej pomocy ze strony Państwa by odzyskać długi deweloperzy i inni inwestorzy rżną ich na lewo i prawo ,to jest zagrniczny kapitał lub mafijny ,mieszkania przestały iść to konsekwencje poniesie tynkarz ,blacharz ,hydraulik, generalnemu zarzuci się nie terminowość ,i wszystkie firmy na budowie padają a fundamęntem problemów jest nasze chore prawo ,prokuraturaco ma wszystko w d...pie ,zaryzykuje też powiedzenie że komuś zależy by zlikwidować Polską konkurencje GDZIE NASZE PAŃSTWO
krew mnie zalewa / 77.255.10.* / 2013-01-14 18:16
co to jest 900PLN dla małych firm, to jest nic, powinno im się jeszcze dowalić jakieś opłaty, po co tworzyć nowe miejsca pracy, lepiej płacić haracz dla Państwa...
Państwo więcej by zyskało gdyby ZUS był o połowę niższy, wtedy wszyscy by płacili uczciwie i nie trzeba by było kombinować, a tak wszystkie firmy, które znam oszukują, by płacić jak najmniej, gdyby tego nie robiły, dawno by padły...
Cóż trzeba kombinować dalej, żeby przetrwać :]
Coins / 109.173.152.* / 2013-01-14 10:31
Chory kraj rządzony przez ludzi wybranych przez ludzi, którzy wybrali bezpieczenstwo (socjalizm) ponad wolność decyzji. Jeśli wszystkie pieniądze z podatków idą w błoto, przykładów mozna mnozyc, to w koncu firmy płacące akcyzy, koszty energii, podatki, toczące ciągłą walke z urzędami czyli finansujące m.in cały ten bajzel muszą paść. Kosztów nie mozna ciąć bez konca.
vincent pseudo ekonomista, a na pewno ksiegowy nie zna podstawowych praw przepływu pieniądza, czy krzywej popyt, podaz i wzajemnej zależności. Fakt, ze teraz powinno sie jeszcze dodac dodatkową krzywą nazwaną PO... (w opisie niszczyciele gospodarki). Jestem rowniez za tym aby cały elektorat, który wybiera tych samych od 20 lat zrzucał sie na podatki tak jak najbogatsi we Francji, ups chyba juz tak jest prawie... Wiem,że wiekszosc Polakow chodzi na wybory jak do lotto więc czemu sie dziwic. Nie potrafią poświęcic nawet godziny, która czesto decyduje o nastepnych 4 latach...
em96 / 151.47.94.* / 2013-01-14 11:24
PZPR-owski naganiacz...
Od jakich 20 lat...
Ta opcja rządzi nieprzerwanie od 50 lat - trudno nazwać rządzeniem 2 lata obecności PiS, kiedy była totalnie zablokowana przez czerwonych aferzystów...
Chcę być wolnym Człowiekiem / 212.160.172.* / 2013-01-14 10:09
Małe firmy upadają, bo nie wytrzymują nadmiernego obciążenia fiskalnego, proste i prawdziwe.

Jeśli ktoś chciałby zarobić uczciwie "parę złotych" na swoje utrzymanie, aby nie pasożytować na "systemie", to mimo njszczerszych chęci nie może tego zrobić, bo od razu musi płacić ZUS i podatki...
Takiego uczciwego ściga dodatkowo straz miejska i inne pseudo użyteczne służby.
magdalena383 / 217.230.60.* / 2013-01-15 06:02
to prawda zahlysnelam sie pierwsza prywatyzacja nie chcialm byc bez pracy wiec zalozylam firme pierwszy rok kwitlo zatrudnialam 20 pracownikow i sama widzialam sens tego co robie tak bylo dwa lata stac mnie bylo na zus na urzadzenie firmy i dobre place dla pracownikow w momencie wprowadzenia podatku vat wszystko padlo a ja z pelnej energi obrotnej osoby szanujacej prawo i ludzi stalam sie w swietle prawa zlodziejem i oszustem dobiero w wieku 60 lat splacilam zus gdzie zaraz na drugi dzien prezydent oglosil abolicje dalej mam komornika na mojej emeryturze po 13 latych zostalam w firmie sama stac mnie bylo tylko na to zeby nie odplatnie powiedziec do syna ratuj sie i odejdz z tego tonacego statku a chlopak od 10 lat ma problemy z odnalezieniem sie w innej rzeczywistosci bo byl jeden dzien swiadkiem nagonki przez komornika moja niezyjaca matka ogromna patriotka nazwala by to zbrodnia na polskim narodzie to wszystko bylo i jest moim zyciowym dramatem i wiem dokladnie ze maja tylko ci ktorzy dobrze kombinuja
Nagroda / 79.185.168.* / 2013-01-14 10:01
Powodem upadłości jest nie tylko kryzys i brak zbytu ale także polityka Rostowskiego.Zmniejszanie limitu kwoty wprowadzającej kasy fiskalne spowoduje upadek kilku tysięcy najmniejszych firm. Dużych to nie dotyczy. Zamiast podwyższać limity w tempie wzrostu cen towarów robi się odwrotnie.Nic dziwnego że Rostowski dostał nagrodę dla osób zabijających polską gospodarkę razem z szefem Amber Gold.
m-53 / 95.49.204.* / 2013-01-14 09:39

nie dlatego, że nie mogą znaleźć popytu na swoje towary i usługi, ale dlatego, że mają problemy z odzyskaniem należności


Co za kretyński wywód.
Popyt to nie tylko chęć nabycia ale i możliwość zapłacenia. I to w odwrotnej kolejności: najpierw musi być kasa, potem dopiero chęć.
Popyt bez pokrycia należy zakwalifikować jako zamiar wyłudzenia, oszustwa.
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2013-01-14 09:18
A co na to Płaskon i Paranowska ...?
zxc12 / 178.42.83.* / 2013-01-14 08:18
Minister Gospodarki w blasku bohatersko walczy o 1500 miejsc pracy w likwidowanej fabryce a w tym tym samym czasie upada tysiące małych firm gnębionych przez system.
Pseudo poprawki ustawy o VAT które w dalszym ciągu zrzucają całą odpowiedzialność na podatnika i nie poprawiają sytuacji małych firm. ale trzeba wczytać się w ustawę ale kto by to robił z pseudo dziennikarzy i po co ??

Najnowsze wpisy