Forum Forum dla firmKadry

Upoważnienie do wystawiania faktur

Upoważnienie do wystawiania faktur

Amator86 / 2013-03-31 12:11
Witam, chciałbym poznać odpowiedzi na kilka pytań a mianowicie ...
Mój ojciec prowadzi działalność gospodarcza (ma sklep )i teraz razem z nim otwieramy nowy sklep. Wiadomo, że firma będzie działała pod jego nazwiskiem ale o innej nazwie niż ten pierwszy sklep i tu właśnie moje pytanie. Czy ja jako syn nie będący w ogóle zatrudniony w tej firmie (w tym nowym sklepie) mogę wystawiać faktury ?? Czy jest możliwe upoważnienie mnie, jako osobę do wystawiania faktur, do odbioru towaru itd. ?
Proszę o odpowiedź.
Wyświetlaj:
gracjaa6 / 80.238.108.* / 2013-05-29 22:45
A można wiedziec z jakiego programu korzystacie jesli chodzi o wystawienie faktur ?
szklarek / 2013-04-02 09:51
Tak, możliwe. Akurat w kwestii wystawiania faktury- w ogóle nie jest potrzebne takie upoważnienie- do okazywania na zewnątrz- bo faktury nie wymagają już podpisu wystawcy. Przyda się ono jednak w zakresie przyjmowania faktur/towaru.

W każdym bądź razie Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 28 marca 2011 r. w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania oraz listy towarów i usług, do których nie mają zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług

ani

Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 4 kwietnia 2011 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów
ustawy o podatku od towarów i usług

tego nie zabraniają.

Jeśli już taki dokument będzie tworzony- powinien podawać kwestię okresu- tj. czy bezterminowo, czy na jakiś okres.

Ps. Zwracam uwagę na inną kwestię- stała pomoc członka rodziny w prowadzeniu DG, nawet bez umowy i wynagrodzenia stanowi podstawę do ubezpieczenia go (obowiązkowo) w ZUS jako 'osoby współpracującej' i opłacania składek na zasadach jak dla osoby prowadzącej DG (bez 24 mc. ulgi)

Najnowsze wpisy