Forum Polityka, aktualnościKraj

UPR chce angielskiego systemu ubezpieczeń

UPR chce angielskiego systemu ubezpieczeń

Money.pl / 2007-10-08 17:01
Komentarze do wiadomości: UPR chce angielskiego systemu ubezpieczeń.
Wyświetlaj:
time0ut / 2007-11-03 18:10 / Bywalec forum
Portale finansowe powinni wspierać takie partie! Nie rozumie dlaczego tak szeroko rozwinięte myślenie przedsiembiorcze wciaz komentuje i reklamuje pokomunistyczne partie zamiast ukazywac kulisy naprawde świetnych partii.
Mam nadzieje że w przyszłości pojawi sie wiecej takich artykułów i może wiekszosc zrozumie ze na starcie do władzy nie stoją tylko PO i PiS!

Ciekawe ilu z Was słyszało o tej partii? A i lepsze pytanie, dlaczego tak mało o niej słychac?!
habibubin / 2007-10-09 22:26
DZIĘKUJĘ PORTALOWI MONEY.PL ZA NIECENZUROWANIE
time0ut / 2007-11-03 18:04 / Bywalec forum
Właśnie tez nie moge w to uwierzyć! Ciesze oczy poki moge.

Polski paradoks - Najmniej zarabiamy i mamy najwyższe opłaty.
UPRf / 83.22.151.* / 2007-10-09 09:33
W Niemczech samozatrudniony nie ma obowiazku placenia ZUS.
Za to moze sie prywatnie ubezpieczyc np. 150-300 Eur i ma chorobowe do kilkudziesieciu tysiecy euro.
No ja mysle ze to moze i nawet lepsze niz angielskie.
rewolkon / 83.23.9.* / 2007-10-09 02:16
DZIĘKUJĘ PORTALOWI MONEY.PL ZA NIECENZUROWANIE POZYTYWNYCH WYPOWIEDZI O UPR. W SOCJALISTYCZNYM ŚWIECIE TO RZADKOŚĆ.
Floyd / 2007-10-08 21:39 / Tysiącznik na forum
O ile dobrze zrozumiałem to te 40zł wynika z prostego przeliczenia 6 funtów na złotówki. Hojny jest pan Popiel bo uwzględniając różnice w dochodach między WB, a Polską to, te 40 zł stanowi większe obciążenie dla Polaka niż 6 funtów dla Brytyjczyka. Biorąc zatem właściwe proporcje w dochodach oraz fakt, że jesteśmy krajem na dorobku, a także, iż propozycję składa najbardziej liberalna partia świata wydaje się, że 5zł, a może nawet 4zł 53 gr byłoby aż nadto.
Dlaczego pan Popiel nie złożył takiej właśnie propozycji?
Myślę, że przestraszył się ośmieszenia.
morda / 83.21.175.* / 2007-10-09 02:05
nie dociera do ciebie komunisto ze w normalnych krajach takie sa koszty? przeciez tych 6 funtow nikt nie wymyslil sobie.
Floyd / 2007-10-09 11:45 / Tysiącznik na forum
Komunista nie komunista tym nie mniej rozróżniam takie pojęcia jak koszty ubezpieczenia od ubezpieczenia jako takiego. Czyżbyś kochasiu uważał, że Anglik ubezpiecza się na kwotę 6 funtów i następnie z tego tytułu pobiera emeryturę w wysokości...hm..hm..?
gabriel1 / 83.9.241.* / 2008-03-04 22:58
kolego anglik podstawową emeryturę dostaje w wysokośco 20 funtów tygodniowo-spróbuj za takie pieniądze tam przeżyć
m.ch. / 83.29.188.* / 2007-10-16 17:03
A czyżbyś Ty kochasiu nie rozumiał, że lepiej płacić mało na ZUS, żeby resztę zainwestować i samemu zabezpieczyć sobie emeryturę, niż liczyć na tę marnotę państwową, co potem nawet na skromne życie ledwie starczy??

ps. Prezes UPR nazywa się POPIELA, a nie Popiel !!!
Floyd / 2007-10-16 18:50 / Tysiącznik na forum
I tu się mamy bo nie lubię jak ktoś kręci.
Gdyby pan Popiela napisał prosto: będę się domagał zniesienia przymusowego ubezpieczenia jak w WB to byłoby OK .
Jeżeli pan Popiela porównuje nieporównywalne kwoty, 800 zł z 6 funtami (dotyczą zupełnie różnych opłat) to uważam, że jest to krętactwo bo sugeruję, że za 800 zł w Polsce mamy to samo co za 6 funtów w WB, a przynajmniej tak niektórzy mogą to zrozumieć.
time0ut / 2007-11-03 18:20 / Bywalec forum
No dobra to zestaw to sto pare z 6 funtami to i tak sie czepisz ze Popiela wyolbrzymia albo ja po sprostowaniu
time0ut / 2007-11-03 18:30 / Bywalec forum
Zapomnialem dodac jeszcze ze `lekko` mniej zarabiamy od anglików

(koniec komentarza)
draba / 89.174.106.* / 2007-10-08 20:29
Jestem za !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
mdk / 81.169.94.* / 2007-10-08 20:05
Pracowalem kilka lat w Szkocji.
Obslugi medyczne sa albo za darmo, albo prywatne i sie placi.
Skladki sa niskie, to prawda.
ALE :
- emerytura smiechu warta.
- dentysta : za darmo, ale 3 tygodnie trzeba czekac (ten sam dentysta przyjmuje od razu, ale wyrwanie zeba : 55 funtow). A jak zab boli, i sie nie chce placic : to czekanie 3 tygodni. (kto wytrzyma ?)
- po 60 lat : proteza biodra juz nie jest mozliwa (za darmo), prywatnie zawsze mozna, ale sie placi.
- Przed 60 lat, czeka sie przecietnie 1,5roku
- teraz, dzieki UE, duzo Anglikow jedzie do Francji lub Belgi zeby sie leczyc.

Jak juz wybrac inny system, to radze Belgijski albo Francuski.

Tam sie placi lekazowi, a potem sie dostaje zwrot czesciowy lub calkowity, zalezy od zarobkow i od wieku.

Uwazam osobiscie ze system darmowy nie jest dobry, bo ani pacjent ani lekarz nie zdaja sobie sprawy ile to jednak kosztuje. A jak troszenke glowa boli, to jednak zawsze jest zastanowienie, czy warto za to zaplacic 25 Euros, z ktorych zwrot bedzie 21, czy polknac Aspiryne. Jezeli lekarz jest za darmo, to takiego pytania nie ma. W Hiszpani, system jest podobny do Angielskiego, i w poczekalniach jest 70 % emerytow, nie sa chorzy ale sie nudza, i to i tak nic nie kosztuje, porozmawiac z lekarzem.
Chcialbym jeszcze napisac ze w Belgi czy w Francji, lekarz przyjezdza do domu, co moim zdaniem jest duzo lepiej niz przyjmowac u siebie, bo w poczekalni mozna sie zarazic. Sam sie jest chory i oslabiony, a jest duzo innych ludzi chorych na inne choroby !!!
?! / 2007-10-16 18:04 / Tysiącznik na forum
Z tymi zębami, to prawda - mój szwagierek, rodowity Anglik - przyjechał do Polski, aby usunąć zęba!!! MIał przy tym 2-tygodniowy urlop w Polsce.
errarel / 2007-10-08 22:19
przykłady które podałeś wcale nie zniechęcają do systemu angielskiego. np zęby nie zaczynają boleć ot tak tylko jest to efekt długotrwałych zaniedbań, wystarczy że raz w roku zapiszesz się na kontrolę, odczekasz trzy tygodnie i w razie potrzeby naprawisz zęba zanim zacznie boleć. jeśli ktoś lekceważy swoje zdrowie to niech potem nie narzeka albo zapłaci za ekspresową usługę:)
emerytura powinna wystarczać na przeżycie w byle jakich warunkach, praktycznie każdy ma szansę odłożyć coś więcej jeśli warunki do pracy są, a są właśnie dzięki temu że ZUS nie niszczy drobnych przedsiębiorców jak u nas.
itd...
PRO UPR / 193.219.28.* / 2007-10-08 18:39
Do alvina: nawet nie wysilaj się z przeciwstawianiem się przedstawionym tu poglądom, bo to sytuacje z życia wzięte, więc twoja akademicka paplanina na nic tu się nie zda.

No, wstęp mamy już za sobą. Przechodzimy do sedna.

Głosuję na UPR. Nie jestem debilem, oszołomem, mam na koncie doktorat (ale nie dla siebie), artykuły w prasie informatycznej, projekty dla instytucji naukowo-badawczych i mam dosyć tych biurokratów zabierających nam naszą kasę, a potem oddających z łaski część i wmawiających głupkom, że mają wszystko za darmo!!!

Moje argumenty (mam ich dużo więcej, ale nie mam zamiaru Was zanudzać - chcę aby każdy sobie to przemyślał):

1)
Chcę wolności osobistej, żeby państwo mi nie przeszkadzało! Nie jestem przedsiębiorcą, ale prowadzę bliską współpracę z takim człowiekiem - chcemy rozkręcić firmę technologiczną (branża medyczna - szczegółów nie podam) i widzę jak państwo nas wspomaga! Cierpię i ja jako pracownik (może nie szeregowy, bo sam wnoszę teraz wkład w fundamenty tej firmy - wiedza inżynierska - a ten człowiek jest sponsorem interesu i gnojony jest przez "opiekuńcze" państwo!). Tak więc cierpię i ja bo musimy przerywać pracę nad firmą i każdy zajmuje się utrzymaniem swojej rodziny! Nie piszcie więc, że UPR chce pomóc tylko przedsiębiorcom bo to bzdury! Mój sponsor współpracownik i ja już dawno uruchomilibyśmy tą firmę i zatrudnili nowych pracowników przyczyniając się do zmniejszenia bezrobocia.

JESTEM UCZESTNIKIEM POWSTAWANIA OD ZERA MAŁEJ FIRMY TECHNOLOGICZNEJ (prawdopodobnie jedyne takie przedsięwzięcie w Polsce stosujące darmowe technologie z USA akurat w dziedzinie, w której ma działać ta firma) i widzę jak to wygląda z własnego doświadczenia. Dotacje unijne to mrzonka! Od lat nie możemy ich uzyskać! Sponsor płaci czynsz za lokal w inkubatorze technologicznym niezależnie czy ma już jakieś przychody czy nie. W tym oczywiście VAT 22%! Bo tak się w gospodarce socjalnej wspomaga przedsiębiorczych ludzi!

2)
Moich bezrobotnych rodziców chcących sobie jakoś poradzić wykończył ZUS!!! Więc ojciec zaczął prowadzić interes na czarno (roboty remontowe). Nie zdążyli jeszcze nic zrobić, a już mieli 700 zł płacić jak sami zapożyczyli się u rodziny na 1000 zł na narzędzia! Na dodatek nie mieliśmy wtedy telefonu, więc ciężko było ze zbieraniem zleceń (telefon grzecznościowy u siostry ojca). A robota na czarno też nie jest wspaniała. Ludzie kombinują widząc, że ktoś pracuje na czarno, bo nie może nic im zrobić. Ale z drugiej strony inaczej się NIE DAŁO!!! To nazywacie państwem "opiekuńczym"?! Więc i tak nie płacili tego ZUSu!!! Czy to tak trudno pojąć?

3)
Wykonałem proste obliczenia. Moja matka zarabiająca "do ręki" ok 1500 zł rocznie odprowadza na państwową "darmową" służbę zdrowia ok 1572 zł.
Oferowany wachlarz usług i ich jakość jest taka jak każdy widzi... Roczny pakiet podstawowych usług medycznych w prywatnym Centrum Medycznym LIM: 1200 zł.
Pakiet "Comfort" za 2000 zł obejmuje wszystkich specjalistów jakich możemy sobie wyobrazić (i nie wyobrazić :-)). Czyli moja matka musiałaby jeszcze ok. 33 zł miesięcznie dołożyć do tej składki, aby wykupić sobie pakiet "Comfort". Jakość obsługi w porównaniu do przychodni państwowej - nawet nie ma co porównywać. Koniec z 5 numerkami na dzień i wystawaniem o 4 w nocy, aby dostać się do jakiegoś specjalisty. Najlepsze jest to, że nawet jak ktoś jest ubezpieczony i zwróci się o pomoc lekarską w szpitalu bez skierowania z przychodni/pogotowia to musi płacić (np. 50 zł za ginekologa). To na co ta składka idzie - ja się pytam.
Gdyby więcej ludzi zaczęło korzystać z usług prywatnych klinik, musiałoby ich siłą rzeczy przybywać i cena zapewne by spadła. Nie jestem za "rozwaleniem" całej państwowej służby zdrowia, ale za jej przebudową, aby tak samo pobierała opłaty jak prywatna, ale od ludzi którzy zrzekliby się wpłacania składki zdrowotnej. Liberalizm - wolność głoszona przez UPR nie przekreśla prawa do ubezpieczania się, ale na takich zasadach jak kto sobie życzy i wtedy kiedy uzna to za stosowne (patrz przykład z ZUS - pkt. 2; przecież gdyby dano moim rodzicom szansę to w końcu zaczęliby płacić składki, ale jak na starcie dostaje się kopa od państwa i bezdusznej machiny biurokracji państwa "opiekuńczego" to o czym mamy rozmawiać).

PODSUMOWANIE:
MÓJ SPONSOR-WSPÓŁPRACOWNIK MA JUŻ JEDNĄ FIRMĘ, ALE WIEM JAK ŻYJE - MA POTENCJALNIE DUŻO WIĘCEJ KASY ODE MNIE, ALE WARUNKI MIESZKANIOWE I ŻYWIENIOWE MA GORSZE NIŻ JA, ZAP*** JAK DZIKI OSIOŁ.
DOBROBYT MOJEGO SPONSORA PRZEKŁADA SIĘ BEZPOŚREDNIO NA MÓJ DOBROBYT. WIĘC DOPÓKI ON JEST GNOJONY PRZEZ PAŃSTWO I POLITYKĘ "PRO ROZWOJOWĄ" DLA MAŁYCH PRZEDSIĘBIORSTW, JA TEŻ NIE MAM CO LICZYĆ NA LEPSZY BYT I JESTEM ZMUSZONY PRACOWAĆ NIE DLA FIRMY TYLKO DLA INNYCH ABY UTRZYMAĆ RODZINĘ.

Tak więc głosujcie znowu na tych samych ludzi! Ale potem nie narzekajcie!!!
Więc jak Polacy?
LEPPER RULEZ! KACZYŃSCY RULEZ!!! TUSK RULEZ!!! MILER RULEZ!!! KWAŚNIEWSKI RULEZ!!! KALISZ RULEZ!!!! ITD.

PRZECZYTAJCIE "ROK 1984" GEORGE'A ORWELL'A

Może to trochę niektórych oświeci.

Metody TVPiS są modelowo przedstawione w "1984".

Co tam jakiś Wojciech Popiela, Janusz Korwin-Mikke, Maciej Bojanowski. Nawet nie warto ich słuchać. Pewnie...
time0ut / 2007-11-03 18:19 / Bywalec forum
Mam 19lat, zalozylem dzialalnosc a przez zawęzone horyzonty (zaślepienie ekranem włacznie) wyborców wcale mi nie ułatwiliscie, zobaczycie TUSKA w akcji a wszelkie ciecia podatkowe i tak szlak trafi!.

Dziekuje za mądrego który z nieba mi zesłał 250 ZUS przez 2 lata..

Nie bede pisał swoich przemyślen bo sie w gruncie rzeczy pokrywaja.

Moje uszanowanie
POZDRAWIAM!!!!!!!
Time0ut
com / 83.31.67.* / 2007-10-08 22:07
tylko LIM to nie szpital i nie refunduje materialow opatrunkowych, lekow, sanatoriow itd troche pomysl zanim bedziesz cedzil takie bzdury
upr / 217.153.99.* / 2007-10-15 21:49
Bzdury to ty piszesz. Wiem, że to nie szpital ale na operację w LIM jakoś było mnie stać a nie zarabiam kokosów. Materiały opatrunkowe były w cenie operacji? Nie obchodzi mnie to. Zapłaciłem, zostałem obsłużony i do widzenia.
A czy do punktów 1 i 2 też masz jakieś zastrzeżenia?
time0ut / 2007-11-03 18:23 / Bywalec forum
Ubezpieczenie w prywatnej firmie, przy regularnyuch wpłatach oraz wczesniejszym przystapieniu do ubezpieczenia bezproblemowo pokryje koszty wszelkich zabiegów!
jaro67 / 2007-10-08 18:33 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Bardzo się cieszę, że Polacy potrafią coraz bardziej odróżnić ziarno od plew

to w dużej mierze dzięki netowi, jeszcze na to nie położono łapy

chociaż nie wiadomo jak długo

pozdrawiam wolnorynkowców
aqwes / 83.24.235.* / 2007-10-08 17:01
Popieram w 100%. Moj glos juz macie.
niestrudzony / 2007-10-08 17:13
UPR to najrozsądniejszy wybór dla Polski. Mój głos mają od 10 lat.
jaro67 / 2007-10-08 18:09 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
mój od 16 jestem wytrwały

tylko oni mogą punktować z trybuny sejmowej tych nieudaczników

z PO PiS i LiD
shark555 / 83.175.191.* / 2007-10-08 18:27
Brawa dla redakcji money.pl za zauważenie istnienia prezesa Popieli i UPR a co najważniejsze pomysłów tej partii. W innych mediach jeśli nawet pojawia się UPR jest utożsamiany jedynie z JKM i nie mówi się wtedy o programie partii a jedynie o osobie JKM.
UPR ma również mój głos!
dixi / 82.139.57.* / 2007-10-08 23:37
TEŻ POPIERAM UPR-wiecie co Korwin o podatku liniowym mówił w 1989r,o płatnej służbie zdrowia,szkolnictwie,mówił o 100 posłach i 49 senatorach(teraz to powinno byc 17)-za darmo nic nie ma,natomiast jesli cos jest darmo to o to nie dbamy, PAŃSTWO DOI oddaje prawie nic,reszta idzie na koryto :-)))
morda / 83.21.175.* / 2007-10-09 02:02
tez popieram. od zawsze na UPR glosuje. w ostatnich wyborach mieli u mnie na wsi na 3700 glosujacych 9 (slownie dziewiec) glosow. :)
UPR Głogów / 213.158.197.* / 2007-10-09 10:19
Ja głosuję na UPR od 4 lat i jestem całkowicie przekonany ,że jest to jedyny "glos wolności" może to brzmi pompatycznie ale tak uważam. Reszta to ludzie, których nie interesuje budować liberalne państwo ale zaścianek socjalny. Jak Lepper, dać wszystkim socjal i czekać na emerytury pomostowe najlepiej już od 40roku życia.
Irytuje mnie gdy przekonuję znajomych do programu UPR a oni z politowaniem odpowiadają : aha to ten głupek Korwin-Mikke.

Brak słów, ręce opadają
jaro67 / 2007-10-09 10:28 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Nie załamuj się ja to propaguję od 16 lat

i dalej w to wierzę

Korwin Mikke jest zbyt dynamiczny w dyskusji przez co niektórzy go nie tolerują
ale za to obecny Prezes to wzór opanowania i fachowości
powinien swoją osobą przyciągnąć wielu zwolenników
UPR Głogów / 213.158.197.* / 2007-10-09 10:47
Mam pewne spostrzeżenia na temat tych dwóch osób:

Janusz przez swoje kontrowersyjne (zależy, dla kogo) wypowiedzi jest bardzo negatywnie postrzegany przez ogół. Niewiele osób potrafi zrozumieć tak naprawę sens wypowiedz
Przykład: września i matka dziewczyny niepełnosprawnej – brak słów

Co do Wojtka, bardzo sympatyczny człowiek, ma swobodę wypowiedzi i jasność wizji, którą prezentuje. Ale ... ale brakuje mu charyzmy, rozumiesz to, na czym zbija kapitał polityczny Kalisz czy Lepper. Czasami mam wrażenie, że "przeprasza" za to, że ma takie poglądy, nie potrafi wejść w słowo i stawić zdecydowany sprzeciw.
jaro67 / 2007-10-09 11:08 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Odnotowuję to u Popieli jako plus ludzie są zmęczeni nieustannym jodłowaniem
oczekują spokojnego wykładu programowego a nie naskakiwania na siebie interlokutorów

Uważam że przyciągnąć może tych którzy chcą zostać w domu gdyż zwolennicy popisu wyruszają na wojnę i ich zdrowy rozsądek został otumaniony

Poza tym są święcie przekonani, że istnieją jakieś różnice które dla człowieka myślącego sprowadzają się do aparycji liderów ich fizjonomii i takich tam.
UPR Głogów / 213.158.197.* / 2007-10-09 11:52
W tym właśnie sęk, że dzisiaj bardziej liczy się populizm i bicie piany niż sensowna argumentacja. Szkoda, że nasze społeczeństwo daje się tak manipulować.
dixi / 82.139.57.* / 2007-10-09 21:56
masz rację,ale to normalne,każdym społeczeństwem można manipulować poprzez odpowiedni dobór informacji,kampania to tylko plakaty,zero dyskusji merytorycznej,to walka na twarze a nie na programy,moze dożyję że UPR będzie rządziło -wtedy bedzie cudownie.Długa droga do tego ,aby Polacy zrozumieli że tylko prywatna własnośc i mało państwa daje siłę gospadarczą.
time0ut / 2007-11-03 18:29 / Bywalec forum
2 lata moge głosowac i 2x UPR, ale upośledzenie orientacji osob starszych przewyższa nasze sily.

Nie ma juz innej opcji, otwieram biuro UPR u siebie w wiosce, poparcie (napewno) zdobede i mam nadzieje ze do przyszlych wyborów dostarcze im ponad 4tys głosów!

Najnowsze wpisy