Forum Forum dla firmKadry

Urlop macierzyński pod szczególną ochroną

Urlop macierzyński pod szczególną ochroną

Money.pl / 2009-08-27 12:41
Komentarze do wiadomości: Urlop macierzyński pod szczególną ochroną.
Wyświetlaj:
ula346 / 195.117.137.* / 2009-08-27 12:41
Pięknie to wszystko brzmi w tekscie. jednak rzeczywistosc nieco
inna. Ja własnie skorzystałam z prawa do obnizenia wymiaru etatu
u prawatnego przedsiębiorcy. Firma duza i swietnie prosperująca.
Okazało sie, że moje stanowisko jednak zostało połaczone z
innym. I gdyby nie powyzsza ochrona, zostałabym zwolniona dzien
po powrocie z macierzyńskiego. Teraz jednak znoszę proawdziwe
wykańczanie psychiczne, tylko z powodu, ze jestem chroniona. I
oczywiscie szukam już nowej pracy, wiec rok ochrony mozna w
kryzysie włozyc miedzy bajki, chyba, ze trafi się na naprawde
uczciwego pracodawce.
Trzezwy / 79.188.42.* / 2009-08-27 22:28
>chyba, ze trafi się na naprawde uczciwego pracodawce.

Uczciwego czy filantropa? Jesli Twoj pracodawca zachoruje jestes tez gotowa wspomoc go finansowo?
ALZ / 77.253.141.* / 2009-08-27 18:43
Co się dziwisz? Na miejscu pracodawcy pewnie postąpiłabyś podobnie. Każda dłuższa przerwa naraża firmę na straty i koszty związane z dokształceniem nowego pracownika. Dlaczego firma ma zwalniać tego nowego i zatrudniać starego (który już nie jest na bieżąco) w dodatku ryzykując, że w związku z chorobami dziecka (i nietylko) ta osoba będzie dużo mniej dyspozycyjna.

Wydałabyś od tak kilka tys. zł (lub więcej) tylko dlatego, by 'matce' żyło się lepiej? Firmy to nie instytucje charytatywne.

Nie znaczy to, że jestem za tym by traktowano kobiety gorzej. Jestem za tym by firmy miały dodatkowe ulgi za to, że poniosły koszty doszkolenia nowego pracownika, a także za to, że kobiecie po urodzeniu dziecka pozwalają wrócić do pracy.

Pozlecam lekturę:
http://www.money.pl/forum/temat,38,1365551,1365551,15,0,ustawa;rodzinna;-;zacheta;do;zatrudniania;rodzicow.html#A0
lilianna7854 / 83.15.227.* / 2010-05-17 23:56
Dokształcanie nowego pracownika?haha a to dobre!W większości firm jest tak,że przychodzisz do pracy,a nie do szkoły uczyć się!Bez obaw pracodawca i tak niedługo zacznie robić "przesiew"w pracownikach,bo rok już mają za sobą w tej firmie,a "za zmniejszanie bazrobocia "niezła kaska wpadnie dla przedsiębiorcy. Nie pisz o ryzyku,że dziecko będzie chore,ryzyko dla "właściciela"jest tylko takie,że nie będzie miał kto robić.Czekają go choroby dziecka,albo nowa pracownica w ciąży hahaha
Ania Królikowska / 83.30.116.* / 2009-08-28 17:48
Wasze wypowiedzi to jakiś absurd. Kobiety rodzą i będa rodzić dzieci. I nie ma takiej możliwości aby z tego powodu były dyskryminowane. To po porstu chamstwo i już.

Poczekajmy, aż pracodawcy urodzi się dziecko - gwarantuję - cudownie się mu odmieni.
daphne / 89.76.94.* / 2009-08-31 21:06
Chcę wrócić do pracy po urlopie macierzyńskim. Czy i jak wcześnie powinnam poinformować o tym pracodawcę? Jak to wygląda? jakie są procedury i terminy?
cami / 89.76.94.* / 2009-08-31 21:03
Chcę wrócić do pracy po urlopie macierzyńskim. Czy powinnam powiadomić o tym swojego pracodawcę? Jeśli tak to jak to powinno wyglądać? Jakie są terminy.

Najnowsze wpisy