Forum Forum dla firmKadry

Urlop macierzyński, premia, jak skonstruować umowe.

Urlop macierzyński, premia, jak skonstruować umowe.

mała_sowa / 195.117.63.* / 2017-07-20 15:27
Witam,
Niebawem chce zmienić mojego pracodawce,z uwagi na specyfikę mojego zawodu część pracy będę wykonywała dla mojego pracodawcy(świadcząc usługi w jego siedzibie) ale znaczący czas mojej pracy (nawet kilka miesięcy w ciągu roku) będę pracować z oddelegowania (w ramach swoistego szkolenia) w innych powiązanych podmiotach.

Mój nowy (przyszły) pracodawca oferuje mi oprócz stawki podstawowej wypłacanej cały czas również premię (w postaci dodatkowej stawki godzinowej) za czas realnej pracy w jego siedzibie (nie przysługującą w czasie kiedy pracuję w ramach "szkoleń").

Jak skonstruować umowę o pracę (a konkretnie jak skonstruować zapis o premii) by w razie macierzyństwa podstawa do wyliczenia świadczenia w czasie urlopu macierzyńskiego obejmowała moje całościowe zarobki.

Pozdrawiam
szklarek / 2017-07-20 16:10
Tak, żeby gładki zapis w umowie oddawał to co Pani napisała, czyli że jest to bardziej 'dodatek godzinowy', należny tylko za godziny faktycznie przepracowane, a więc siłą rzeczy nie uzyska go Pani za okresy niezdolności do pracy spowodowane chorobą itp. Zresztą można to wprost wpisać, że jest nienależny za okresy niezdolności do pracy (za które należne jest wynagrodzenie chorobowe i zasiłek chorobowy).

Wtedy jasno w myśl art. 41, ust. 1 USTAWY
z dnia 25 czerwca 1999 r.
o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa

będzie ów dodatek/premia wejdzie do podstawy.

Ale konsekwentnie też będzie on oskładkowywany społecznie/chorobowo.

Ps. Łatwiej będzie kadrom, jeśli dodatek za dany miesiąc będzie wypłacany wraz z wynagrodzeniem zasadniczym za ten miesiąc, czyli nie będzie on wypłacany np. w rytmie kwartalnym. Tj. co 3 miesiące, za 3 miesiące łącznie.

Najnowsze wpisy