Urlop

damianrzepka / 2012-12-14 22:57
Chciałem sie dowiedziec.Za 2011 rok mialem urlopu 7 dni i za 2012r miałem 2012 31 dni.
I od 1 grudnia jestem na urlopie bo pracodawca mnie wyslal od 01.12.2012 do 31.12.2012r/I słyszałem ze chce mnie jeszcze wysłac na urlop od stycznia 2013 do konca stycznia 2013r.Czy pracodawca moze tak zarzadzac moim całem urlopem.czy moge urlop odmówic zeby nie brac od stycznia 2013r.Prosze o rade.
szklarek / 2012-12-17 10:01
Pracodawca NIE może jednostronnie decydować o terminie urlopu wypoczynkowego poza dwoma sytuacjami kodeksowymi- urlopu w czasie wypowiedzenia i u. zaległego oraz w czasie układania planu urlopów, gdy jakiś okres z danego roku kalendarzowego wyklucza, bo planuje np. otwarcie nowej linii produkcyjnej, szkolenia itp.

Jeśli nie ma w danym okresie pracy dla pracowników- może prosić o to, by pracownik z urlopu skorzystał albo zarządzić postój- tj. okres niezależny od urlopów i z wynagrodzeniem postojowym.

W Pana sytuacji brak mi danych- jaki wymiar urlopu ma Pan rocznie (wymiar etatu, zatrudnienie w 2011 oraz staż urlopowy).

Ps. Jeśli pracodawca wysyła na urlop przekraczający wymiar z danego roku i nie kosztem urlopu przyszłego i za pełnym wynagrodzeniem- to trudno taką sytuację negować :-)))

Najnowsze wpisy