Forum Forum prawnePracy

Urlop w okresie wypowiedzenia a podjęcie pracy

Urlop w okresie wypowiedzenia a podjęcie pracy

jan1111 / 193.142.123.* / 2012-11-14 11:41
Witam!
Pytanie nr 1. Czy będąc w trakcie miesięcznego wypowiedzenia umowy o prace na czas nieokreślony mogę zabrać w ostatnim tygodniu 10 dni urlopu(przysługuje mi tyle) i rozpocząc prace u nowego pracodawcy?

Chodzi mi o to że nowy pracodawca chce abym zaczął jak najszybciej a stary nie chce mnie puścić za porozuzmieniem stron szybciej niż po 1 miesiącu wypowiedzenia zgodnie z kodeksem pracy.
Wyświetlaj:
english man / 2012-11-14 14:04 / Bywalec forum
no to w ostatnich dwóch tygodniach, bo w tygodniui raczej 10 dni nie odbierzesz;) jeśli nie podpisywałeś żadnej klauzuli zakazującej świadczenia stosunku pracy dla konkurencji, to mozesz
szklarek / 2012-11-14 16:00
W okresie wypowiedzenia to PRACODAWCA decyduje, czy i kiedy udzieli urlopu wypoczynkowego, czy rozliczy się ekwiwalentem co jasno wynika z art. 167'1 KP:

http://prawo.money.pl/kodeks/pracy/dzial-siodmy-urlopy-pracownicze/rozdzial-i-urlopy-wypoczynkowe/art-167

Planowanie zatem na ten okres nowej pracy jest bardzo ryzykowne, bo na 100% można być pewnym jedynie maks. 4 dni w trybie na żądanie + ew. 2 dni na poszukiwanie pracy ( z art. 37 KP, o ile stroną wypowiadającą był pracodawca.

Najnowsze wpisy