Forum Polityka, aktualnościKraj

Urny z prochami zmarłych w domu? Senat...

Urny z prochami zmarłych w domu? Senat...

Money.pl / 2013-03-07 14:14
Komentarze do wiadomości: Urny z prochami zmarłych w domu? Senat....
Wyświetlaj:
.!!!!!!!!!!!. / 81.190.61.* / 2013-03-07 15:17

złożenia powiatowemu inspektorowi sanitarnemu pisemnego oświadczenia, że chce przechowywać prochy bliskiego oraz musiałaby wskazać miejsce i warunki, w jakich urna byłaby trzymana. Zabronione byłoby przechowywanie ludzkich prochów np. w łazienkach, toaletach, pomieszczeniach kuchennych, garażach, magazynach i


Co to kogo obchodzi co ja zrobię z prochami bliskiej mi osobie.
Dlaczego muszę wszystkim "świętym" w tym dziwnym kraju meldować o miejscu przechowywania urny ??? Co to kogo obchodzi ?
W innych krajach nikt nie wpieprza się w prywatne sprawy ,a W Polsce nadal jak za komuny !
Natter2 / 2013-03-07 14:39 / Tysiącznik na forum
Nie będę powtarzał formuły pochówku.Kto chce mieć pogrzeb wg kościelnego obrządku to jego wola.Wymagania KK najpierw msza ze zmarłym w całości póżniej z urną to bzdura.chyba chodzi tylko o podwójną kasę.Powinno być tak jak w Niemczech ,wydzielony teren leśny czy jakiś reren zadrzewiony i tam się chowa urnę.i umieszcza się tabliczkę.Proste i z szacunkiem.
Łysy 25 / 83.238.242.* / 2013-03-07 14:14
Prochy po kremacji to w zasadzie fosforan i węglan wapnia z małymi domieszkami innych soli mineralnych.
Nie widze powodu aby rodziny zmarłych nie robiły z nimi co zechcą, szczególnie jeżeli tego wymaga ich tradycja/wierzenia.
Nie ma tez potrzeby wciągać w to sanepidu bo żadnego zagrożenia epidemiologicznego nie ma.
Akira / 2013-03-07 14:36
No co za głupota, czy Ci ludzie naprawdę nie mają się czymś innym zajmować?
m-53 / 95.49.174.* / 2013-03-07 14:36
polecam gorąco
"Podróże z moją Ciotką" Graham Greene

Najnowsze wpisy