Forum Forum podatkoweInne

Urząd Miejski naliczył odsetki za to że NIE powiadomił

Urząd Miejski naliczył odsetki za to że NIE powiadomił

adam47 / 2013-05-20 20:35
Otrzymałem z Urzędu Miejskiego wezwanie do zapłaty podatku za nieruchomość za rok 2012 + odsetki. Suma odsetek nie jest kosmiczna ale również nie są to pieniądze które lezą na ulicy (dla kogoś kto nie pracuje każda suma to dużo).

Do chwili otrzymania tego wezwania byłem przekonany, że wszystkie zobowiązania podatkowe mam uregulowane/zapłacone.
Szybko ustaliłem, że to Urząd Miejski pod koniec roku 2011 zmienił numer konta bankowego i jednocześnie nie powiadomił mnie o tym fakcie. Pani pracująca w podatkach w urzędzie powiedziała, że podobno wtedy zamieścili taka informację w ogłoszeniach w lokalnej gazecie.
Moje pieniądze za ten podatek za 2012r. wysłałem przelewem bankowym tak samo jak co roku. Nie dotarły one do odbiorcy – Urzędu Miejskiego tylko dlatego, że TO ONI nie powiadomili mnie o zmianie którą zrobili.

Od razu po otrzymaniu tego wezwania wysłałem im zaległy podatek z tym, że bez odsetek.
Uważam, że nie jestem duchem świętym żebym wiedział o tym kiedy i jaką zmianę urząd Miejski wprowadzi !
Skąd na litość boską miałem o tym wiedzieć którą gazetę, kiedy i na której stronie jest rzekome ogłoszenie które oni rzekomo tam umieścili ?!!

PRZECIEŻ TO JEST NIE MOŻLIWE ŻEBYM JA PRZEZ CAŁY ROK WERTOWAŁ I ŚLEDZIŁ WSZYSTKIE MEDIA W POSZUKIWANIU CZY PRZYPADKIEM URZĄD NIE DAŁ JAKIEGOŚ OGŁOSZENIA !

Napisałem do Urzędu M list aby z tego powodu zwolniono mnie z tych odsetek. W odpowiedzi oni przysłali mi wezwanie abym przybył tam osobiście w celu złożenia.... oświadczenia majątkowego. Ale przecież umorzenie odsetek w TYM PRZYPADKU nie powinno być z powodu tego, że urząd oceni czy jest z czego brać czy nie ma i że jak „jest” to BEZ WZGLĘDU NA OKOLICZNOŚCI MOŻNA !

Przecież takie postawienie sprawy jest jawnie krzywdzące i niesprawiedliwe !
Przecież to osoba która podjęła decyzję o nie powiadomieniu mnie o wprowadzanych PRZEZ SIEBIE zmianach powinna wziąć na siebie odpowiedzialność za SWOJE decyzje.

Czy tak powinno być, że KTOŚ PODEJMUJE ZŁE DECYZJE ZA KTÓRĄ NEGATYWNE KONSEKWENCJE MAM PONIEŚĆ JA, a ta osoba która je podejmowała NIE PONOSI ŻADNYCH ???!


- w jaki najlepiej sposób mam wytłumaczyć i na co się powołać aby urząd zrozumiał, że nie powiadamiając mnie o zmianach które zrobił TYM SAMYM to ONI spowodowali nie otrzymanie pieniędzy które im wysłałem w roku 2012 ?

Najnowsze wpisy