Forum Forum dla firmKsięgowość

Urząd sam ustali wielkość dochodów

Urząd sam ustali wielkość dochodów

Money.pl / 2006-07-20 19:17
Komentarze do wiadomości: Urząd sam ustali wielkość dochodów.
Wyświetlaj:
EWA## / 195.187.108.* / 2006-07-21 10:29
no tak zastanówmy się ile może zarobić w miesiącu prowadzący wlasny gabinet np. stomatolog? ma włąsny gabinet do tego przyjmuje 5 dni w tygodniu a informuje że 3 dni po 3 godziny, kiedy jest w pracy 5 dni po 5-6 godzin, a niekdy więcej.
Do tego każdy pacjent płaci od razu i nie wystawia mu się rachunku, bo rachunki teraz nie są potzrebne na usługi stomatologiczne- nie możemy odliczyć nic za usługi medyczne. Za plpmbkę płaci się przeciętnie około 100 złotych, każdy przegląd to też 30 zeta. Ilu pacjentów zapisuje się na 1 godzinę? przeciętnei każdy pacjent to 15 minut- czyli zarobek za godzinę to około 400 złotych przez 6 godzin to daje nam dziennie 2400 a ile mamy dni w miesiącu? tylko liczmy 20. Rachunek prosty 2400 x 20..........ile nam wyszło? Moja dentystka ma piękny dom, wycieczki zagraniczne dla dzieci i siebie, samochody zmienia co rok, a narzeka i narzeka......a jakie podatki odprowadza, a na drzwiach ma wywieszkę "przyjmuje we wtorki i piątki od 16.oo-18.oo" a przyjmuje i o 21.00 codziennie! I co dalej......
ell / 87.204.188.* / 2006-07-20 20:19
Rzeczywiście pomysł z taksówkarzami nie objął wszystkich, których powinien. Porównajmy wille i samochody taksówkarzy z wziętymi prawnikami lub stomatologami (ginekologami itp).
Ta ustawa to klolejny idiotyzm ludzi nieznających się na gospodarce, eh. W końcu polityką zajmują się ci, których nikt nie chce zatrudnić lub nie umieli zrobić własnego biznesu, więc nie ma się czemu dziwić.
Tomek Kuczmarski / 83.23.252.* / 2006-07-21 19:11
a moze wprowadzic podatek 15-10 -5% dochodowy tak zeby kazdy placił kontrole robic co 3 miesiace a jesli ktos bedzie sie migał to kara 10 krotna i bez tlumaczenia bo jesli interpretacje przepisów sa proste to niema na co zwalac ze sie nie wie .MY Polacy sami lubimy kopac sobie dołki pod nogi a potem zadymy i prętesie do siebie .Ja jestem za tym niech kazdy zarabia ile chce ale podatek rzecz swieta .Trzeba zapłacic ksiadz gliniarz i kominiarz niema przywilejów wszyscy zyjemy w jednym kraju i korzystamy z jego dóbr .Mysle ze poparło by mnie wiele osób na tym koncze.
J.T. / 83.8.142.* / 2006-07-20 19:17
Już dawno należało wprowadzić( zamiast w taksówkach), drukarki fiskalne w gabinetach lekarskich i dentystycznych, ale to nie wszystko bo do tych gabinetów przychodzą stali klienci, więc nikt nie będzie
domagał sie paragonów fiskalnych. Głupotą było zrezygnowanie z odpisów od podatku za usługi lekarskie !!!!! Wtedy każdy pilnował pośrednio interesu Fiskusa gdyż we własnym interesie domagał się rechunku za usługę , a to już musi być zaksięgowane !!!!
Jak to się dzieje że Fiskus sam likwiduje elementy kontroli a potem wymyśla takie protezy jak proponowana wyżej !!! - bo samemu można ustalić co się chce i to jest najważniejsze !!!!!!
Pozdrawiam obywateli wariackiegi kraju
Bernard / 83.30.86.* / 2006-07-21 14:15
J.T Drugi raz dzisiaj zaskakujesz mnie trafnościa ocen i znajomości arealiów ciesze się że jeszcze ktoś na tym forum nie tylko pisze co myśli na dany temat ale wie co w temacie jest kluczem i co nalezy zrobic aby obciążenia fiskalne sprawiedliwie rozkładały się na wszystkich proporcjonalnie do ich dochodów i majątku. ale większośc pisze tu na zasadzie swoich poglądów wynikających raczej z braku wiedzy a jedynie na podstawie znanych incydentalnych przypadków.

Najnowsze wpisy