Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Urzędnicy boją się zmian. To dlatego ujawnili słynną notatkę

Urzędnicy boją się zmian. To dlatego ujawnili słynną notatkę

Wyświetlaj:
dfhg / 77.91.13.* / 2015-04-27 10:27
Kapica,to faktem jest ta notatka i nakaz karania kazdego kontrolowanego czy nie?!!
normalny489 / 46.205.43.* / 2015-04-27 10:25
"Słynna notatka, która wyciekła do mediów, nakazująca zaostrzenie kontroli przez skarbówkę, to jego zdaniem sprawka buntujących się przeciwko zmianom urzędników." Czyżby nieopatrznie przyznał się do jej istnienia, któremu tak ochoczo zaprzeczał
podatnik! / 89.78.230.* / 2015-04-27 10:23
A z czego ma żyć taki urzędnik jak nie z kontroli -on/ona ma to we krwi?
fiona155 / 95.48.153.* / 2015-04-27 10:22
i tak skarbówka utrudnia życie zawistnymi charakterami i co ?! hamuje gospodarke!!! nie każdy jest złodziejem , a błedy popełniaja wszyscy jestesmy ludzmi!!!!
JK818 / 31.183.160.* / 2015-04-27 10:22
"Ale ty naiwny jesteś ... ". Przecież tym bezkarnym urzędasom kontrole są po to aby nakładali nieprawnie kary i ściągali kasę od której dostają nagrody. A potem państwo zwraca po bojach te niesłusznie zasądzone kary z odsetkami ( ale urzędasy już nie zwracają nagród do budżetu ! i można żyć.
Ryś 999 / 185.40.115.* / 2015-04-27 10:52
i tak ta machina działa. A ile osób się nie odwołało do sądu: brak na papugę, koszta sądowe, czasu na łażenie po sądach, wypieli się na POlskę i wyjechali na wyspy czy rodzina ma działalność gospodarczą a rozpoczęcie konfliktu z jednym urzędnikiem to pójście na wojnę z całym rojem?
edek1001 / 109.255.17.* / 2015-04-27 10:22
potrzeba 3-4 lat, a mieliście już 7 lat i co? i nic!
tropicieloszolomow / 87.206.241.* / 2015-04-27 10:21
Więcej kontroli to więcej łapówek
Kujawiak / 62.61.44.* / 2015-04-27 10:20
Państwo Polskie od 1945 roku jest wrogiem nr 1 dla swoich obywateli. Miałem złudne nadzieje, że zmieni się to po 1989 roku. Niestety, nie zmieniło się.
BBMM / 212.14.59.* / 2015-04-27 10:20
Pracuję w urzędzie już 7 lat, ale takiego betonu jak w skarbówce to jeszcze nie widziałem.
Kick / 79.97.112.* / 2015-04-27 10:19
Szanowni państwo, urzędy skarbowe to straszna klika - kilka klanów rodzinnych, które opanowały całe budynki. Sam tam pracowałem, bardzo krótko - więc doskonale zdaję sobie sprawę jak wygląda ten światek od środka. Wystarczy spojrzeć na wewnętrzną książkę telefoniczną - przewija się kilka nazwisk ;-) Mafii nikt nie ruszy, mafii każdy się boi. Lepiej dręczyć babcię z pietruszką stojącą na ulicy niż faktycznych złodziei. Kiedyś miałem sytuację, że kilka lat wcześniej pracowałem w wyjątkowo nieuczciwej firmie, prowadzącej działalność głównie zagranicą, ale z siedzibą w Polsce. Pewnego dnia szefowa poinformowała mnie, że idę tam na kontrolę. Nawet się ucieszyłem, bo firma obracała grubymi milionami (bez żadnej przesady) a ja wiedziałem jakie konta i jak przepływy środków pieniężnych kontrolować, bo to była taka mała pralnia pieniążków... Gdy szefowa dowiedziała się, że kiedyś byłem tam zatrudniony, od razu odwołała mnie z tej kontroli - mógłbym być przecież ,,nieobiektywny", jak się wyraziła. Wysłano tam kogoś innego. Oczywiście, absolutnie nic nie znaleziono ;-) I tak to wygląda. Uciekłem stamtąd. Nigdy więcej tego typu pracy. Nie o wyniki tam bowiem chodzi, tylko o te wszystkie wewnętrzne rozgrywki i wojenki, których przeciętny zjadacz chleba nigdy nie zobaczy.
MIKI51 / 95.49.243.* / 2015-04-27 10:59
A ja się dziwię. Kiedyś też byłem kontrolerem (co prawda w innej dziedzinie), ale zawsze unikałem kontroli w miejscu, gdzie mieszkałem lub gdzie wcześniej pracowałem. Byłem w tym względzie uczciwy, moja wiedza ma polegać nie na tym, żeby stłamsić kogoś za niezawinione miny, lub dla chęci pokazania się, ale muszę być tak przygotowany do kontroli, żeby prawidłowo móc skontrolować kogokolwiek. Nie chodzi przecież o to żeby postępować według zasady, dajcie mi człowieka, a ja znajdę na niego paragraf. To nie jest uczciwe, a zawsze jest przez kogoś sterowane. Skontroluj uczciwie tego, wobec którego nie masz żadnych uprzedzeń lub zobowiązań. Masz być obiektywny, a nie gnębić najczęściej niewinnych ludzi! I należy mieć na uwadze fakt iż często zmieniające się przepisy, wymuszają na kontrolowanie wszystkich działań kontrolowanego w oparciu o przepisy aktualne na dzień jego czynności, a nie czynności kontrolnych!!! A ja spotkałem już kontrolerów, który siedział i przewracał na kontroli kartki, nie robiąc żadnych zapisów, a później wysmarował elaborat zgodny z życzeniem osób kierujących go do takiej kontroli, a mający niewiele wspólnego ze stanem aktualnym. A do odpowiedzi dotyczącej tym wynikom, w ogóle się nie ustosunkował, bo swoje zadanie już przecież spełnił, a czy było ono zgodne z prawdą? Po co? Tak bardzo często się dzieje w przypadku tzw. audytu wewnętrznego. Należy doprowadzić do skontrolowania właśnie tych kontrolerów, ale przez audyt zewnętrzny i wówczas można wyciągnąć bardzo ciekawe wnioski.
nmmm / 145.237.2.* / 2015-04-27 10:44
Ordynacja się kłania panie "urzędniku"
I bardzo dobrze, ze tam nie poszedłeś bo fakt twojej wcześniejszej pracy tam byłby argumentem do odwołania.
Veritas + / 156.17.194.* / 2015-04-27 10:16
Firma, która nie ma "skomplikowanych operacji" - czy ty chłopie wiesz co mówisz? A co to są skomplikowane operacje? Jak się już pracuje w ministerstwie - tylko z klucza politycznego - to należy coś trochę wiedzieć. Typowy "fachowiec" PO. "Robimy badania" chyba u psychiatry i to nie swoje. Kilka lat temu Rostowski zrobił wielkie ankiety /nie na temat/ i teraz to jest materiał na którym młode pociotki "robią karierę". Rostowski miał 18 doradców wieku 22-30 lat a ilu ma Szczurek ?
jasio1234 / 83.6.102.* / 2015-04-27 10:16
Byłem ostatnio na targowisku przy ul. Grunwaldzkiej w Olsztynie. Śmiesznie a jednocześnie żałośnie wyglądała kontrola US. Panowie w jakimś super ekstra wypasionym jeepie z napisem KONTROLA SKARBOWA jechali ścieżkami między straganikami z marchewką i pietruszką. Prawie jak słoneczny patrol :-). Obnosić się wyższością do innych - jakie to polskie. Nic dziwnego, że nikt nie lubi skarbówki
grgeg / 77.253.233.* / 2015-04-27 10:15
ku..wa 8 lat rządzą i teraz mówi, że potrzeba jeszcze kilku lat na modernizację myślenia?????!!
Ten kraj naprawdę potrzebuje pewnego resetu po 25 latach demokracji.
deko / 89.161.92.* / 2015-04-27 10:15
Ministrowie zapominają kto ich utrzymuje!! Oni są by służyć ludziom!! Przeszkadzają i utrudniają życie.Czas aby Polska ruszyła z miejsca.
tyrr / 83.31.77.* / 2015-04-27 10:15
Trzeba brykać z tego kraju i przenieść firmę do An swoje możliwości rozwoju.glii. Policyjny kraj wyczerpał już swoje możliwości rozwoju.

Najnowsze wpisy