Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Urzędnicy boją się zmian. To dlatego ujawnili słynną notatkę

Urzędnicy boją się zmian. To dlatego ujawnili słynną notatkę

Wyświetlaj:
Art334 / 89.73.6.* / 2015-04-27 10:00
Najsłabszymi ogniwami w skarbówce są kadry kierownicze na najwyższym poziomie. Są to ludzie z układów, bez doświadczenia ale za to z rozbuchanym ego. Jedną z podstawowych form komunikacji między kadrą i pracownikami jest wszechobecny mobbing. Nieszczęściem skarbówek jest też, a może głównie, to, że są to urzędy zdominowane przez kobiety. Niestety w takich skupiskach kobiet sprawy merytoryczne często są na odległym miejscu, dominują zaś sprawy rodzinne, moda, zawiść i zwykła podłość. Praca ,,jak po sznurku,, to niestety norma, niestety też wyłączająca racjonalność i skłonność do zmian. Pan Kapica o tym dobrze wie, bo styl jego pracy - zamordyzm - utrwala wszystko to co najgorsze.
PRLnadalTrwa / 94.42.7.* / 2015-04-27 10:00
Łży jak pies, kontrole, kontrole i kontrole. A kto jak nie "mści" hrabia z peło wprowadził zmasowaną akcję współpracy urzędów celnych z urzędami komunikacji celem wszczynania postępowań dla tych co posprowadzali auta ciężarowe poniżej 3,5t w następstwie których po przez nadinterpretację na swoją szalę dość elastycznych i niesprecyzowanych przepisów, praktycznie żadne z tych samochodów nie są w stanie spełniać ich zdurniałych kryteriów po to by stać się ponowanie autami osobowymi od których wyszarpywania jest nielegalnie akcyza.
Mądrzejszy / 83.11.159.* / 2015-04-27 09:59
Moja "przygoda z US wyglądała następująco; - przez 18 lat prowadziłem działalność w ramach sc i przez cały ten okres regularnie, bez opóźnień a często nawet z kilkudniowym wyprzedzeniem by mieć z głowy, regulowałem wszelkie należne haracze. W 2011 potknąłem się o 3 nie uregulowane na czas faktury i miałem wybór - zapłacić pracownikom /18 osób/ czy zapłacić należne podatki. Uznałem, że pracownicy to dobro najwyższe stąd udałem się do US by rozeznać temat. W rozmowie z naczelnikiem przedstawiłem problem i wyjaśniłem, że zabraknie mi na opłatę o czasie należnego podatku VAT w kwocie około 44.000 ale, że 40.000 wpłacę a pozostałe 4ry ureguluję w ciągu 4rech tygodni. Kazano mi skierować pismo do US z prośbą o odroczenie z podaniem przedłożonych argumentów co niezwłocznie uczyniłem. Po 5ciu dniach otrzymałem od tegoż US wezwanie do natychmiastowego - 7 dni, uregulowania zaległej kwoty pod groźbą egzekucji komorniczej. ZROZUMIAŁEM, ŻE DLA URZĘDNIKA I MOJEGO PAŃSTWA, które tuczy się na moich podatkach JESTEM ZEREM NIE WARTYM ZACHODU I, ŻE KAPRYS WYSTARCZY BY DOROBEK MOJEGO ŻYCIA SZLAK TRAFIŁ - czytaj zajął komornik. POŻYCZYŁEM BRAKUJĄCĄ KWOTĘ,WPŁACIŁEM i wraz z dwójką wspólników postanowiliśmy zakończyć działalność w kraju. DZIAŁALNOŚĆ OTWORZYLIŚMY W OŚCIENNYM KRAJU GDZIE DO DZISIAJ JEST PROWADZONA I TAM OPŁACAMY NALEŻNE PODATKI. TAM TEŻ - JESZCZE 2 LATA, NABĘDĘ PRAWO DO NAJNIŻSZEJ EMERYTURY W KWOCIE OK. 500EU. WIEM, ŻE WIĘKSZEGO WROGA NIŻ MOJE PAŃSTWO NIE MIAŁEM I MIEĆ NIE BĘDĘ A PONIEWAŻ JEST ONO SILNIEJSZE NIŻ JA I KIERUJE SIĘ BEZPRAWIEM USTĄPIŁEM JAK CZYNI MĄDRZEJSZY CO WSZYSTKIM POLECAM.
t45ruww 6 / 83.28.227.* / 2015-04-27 10:21
szczera prawda miałem tak samo przyszło mi pismo ,że odroczenie to moze byc jeżeli zostane cieżko chory itp,co za kraj
adela1049 / 83.9.186.* / 2015-04-27 10:05
wszystko fajnie ale jak ? mamy tym zdrajcom zostawić nasz kraj , naszą ojczyznę ? należy się organizować i ich zmusić do opuszczenia Polski albo ich wybić , do piatego pokolenia z całymi rodzinami
zxz / 89.79.143.* / 2015-04-27 09:59
co za p**** niedouczony, niech ta gnida s******** do szczecinka kanapki sprzedawać
Anatolis / 83.26.255.* / 2015-04-27 09:59
12 lat jestem starszym ... Nie chlubna praca ale ja kontrole koncze jeszcze w urzedzie i nie gnebie mikro firm jak moi koledzy tfu. Najgorsze u nas krakow-krowodrza sa kobiety one sie przescigaja w dobijaniu podatnika. Chodza na ogledziny towarow, majatkow etc to chore. Upodobaly sobie ludzi handlujacych wewnatrz wspolnotowo to latwy cel cala robote odwalaja skarbowki za granica i jest dobrze ale te znajduja w polsce juz problem. Ostatnio czytalem raport podopiecznej pracownicy co zrobila z firma to sie za glowe zlapalem. 2 miesiace kontroli bo przedluzac mozna w nieskonczonosc zatrzymane zwroty i naliczala od razi odsetki bez nawet ustalenia szkod. Szkody nikle zwykly fakturowy blad na pare tys euro a ta glupia dziewucha zniszczyyla firme rodzinna od 2 dekad dzialajaca. Skontaktowalem sie z przedsiebiorca ale juz za pozno wytoczyli proces i slusznie my kobiete zwolnilisny i nie da sie jej nic zrobic prawnie. Ja jesten za tym aby urzednik odpowiadal za takie rzeczy osobiscie nawet ja! Pieniadze nie male bierzemy a odpowiedzialnosci zupelnie brak. Mowia ze premie za pozytywne kontrole zabrali tak ale sa uznaniowe dodatki to jest to samo. Us zwlaszcza tam gdzie pracuje to instytucja do gnebienia podatnikow. Kiedy mamy miedzynarodowe szkolenia wytykaja nas palcami i slusznie bo mamy najgorszy system podatkowy w europie ktory dziala jak poborca majatkowy a nie podatkowy. Nie zakladajcie firm w krakow krowodrza to 100% kontrola w ciagu 7 miesiecy ktora zakonczy se domiarem uciekajcie z krakowa!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
techt / 87.207.232.* / 2015-04-27 09:57
Ten człowiek jest niebezpieczny. Żyje w iluzji, którą sam sobie stwarza, dla uzasadnienia swoich idiotycznych działań. Takich ludzi należy izolować od społeczeństwa.
Fred267 / 213.238.71.* / 2015-04-27 09:57
Panie Kapica. Jak pan chce zobaczyć razem z panią premier jak funkcjonuje urząd skarbowy niech pan uda się do rzeszy niemieckiej, Francji UK czy innego zachodniego kraju. My narazie po 26 latach demokracji w US mamy głęboki komunizm.
sx6 / 5.172.247.* / 2015-04-27 09:56
TO NIE URZĘDNICY WYMYŚLILI, ŻE KONTROLE MAJĄ BYĆ WYNIKOWE. TAM WIDAĆ RĘKĘ KAPICY.
techt / 87.207.232.* / 2015-04-27 09:55
Idź pajacu i więcej się nie ośmieszaj.
RagnarL / 85.219.178.* / 2015-04-27 09:55
Kapica opowiada brednie. Żona pracuje w kontroli skarbowej i opowiada jaka jest prawda. A prawda jest taka, że Kopacz i Kapica w poniedziałek przed mediami mówią, że Urząd Skarbowy ma być przyjazny podatnikowi, że ma być mało kontroli, itp., a we wtorek wysyłają pisma do US , że mają zostać wzmożone kontrole.
H.D. / 46.238.231.* / 2015-04-27 09:54
Panie Kapica, Urząd Skarbowy to nie teatr który ma się podobać. Pilnuj Pan skutecznie naszej kasy i nie opowiadaj bajek o mniejszym przemycie. Ciekawe jak Pan doszedł do tego odkrycia że przemyt spada?.
USER LUS / 89.186.21.* / 2015-04-27 09:53
Czy uda się kiedyś zmienić stronę tak by klikaniu za lub przeciw postom nie odświeżać całej strony ???????? Dzieki!
mol podatkowy / 5.172.238.* / 2015-04-27 09:53
jak generau qupisa bedzie robiłłłłłłłłłłłłłłł w skarbufce za dwa pińset to to se moze z sciurkiem robic za kowboja ... element jeden za pitnascie tysincy
sabbath61 / 83.21.212.* / 2015-04-27 09:53
A może, by tak ktoś, skontrolował złodziejską skarbówkę!? Tam, to pewnie przekręty robią, wielkie jak kosmos!!!!
Mike625 / 212.160.172.* / 2015-04-27 09:52
Ryj wyjątkowo fałszywy i nie wzbudzający nawet grama zaufania.

Najnowsze wpisy